Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Fikus Elastica Ilə Müsahibə

Sunyata

Recommended Posts

• Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fikus, musahibeniz ugurlu olsun. Chox maraqli musahibsiniz.

Resm ve ressamlar movzusunda en aktiv yuzer Sizsiz, bu da bu senete maraginiz oldugunu gosterir. Ozunuzde bu bacariq varmi? En chox hansi ressamin ishlerini beyenirsiz?

Sag olun.

-men gullerden panno duzeltmeyi xoshlayiram. Asagida bir necesini teqdim edirem, istifade olunan materiallar tebietdendi. Sonuncusu terra uslubuna yaxindi (cercivesi de qezetden duzelib)

Bezilerini el ishi movzusuna yerlesdirmishdim

-Van Qoqu cox beyenirem. Bir de Qustav Klimtin bir eserini daha cox beyenirem"Stoclet Pallas"-ilk baxishdan cox qarisiq gorunen bir eserdi, diqqetle baxanda siluetleri secmek olur.

Edited by fikus elastica

Balzak yashina az qalib)))

Fikus öncəliklə müsahibən uğurlu olsun və Allah sizə səbr versin! :rroza:

İlk sual, həyatımıza məna qatan bizim şirin,şəkər balalarımızdır,Allah onların xeyrin görmək qismət eləsin, hər bir ana ataya! Övladların barədə bilmək istərdim, var? Neçə yaşıarında?

Və, tərbiyyə aşılayan zaman, hansı metoda üstünlük verirsən?

Fikus öncəliklə müsahibən uğurlu olsun və Allah sizə səbr versin! :rroza:

İlk sual, həyatımıza məna qatan bizim şirin,şəkər balalarımızdır,Allah onların xeyrin görmək qismət eləsin, hər bir ana ataya! Övladların barədə bilmək istərdim, var? Neçə yaşıarında?

Və, tərbiyyə aşılayan zaman, hansı metoda üstünlük verirsən?

Tesekkurler,Elisabeth

-eledir, ovladlarimiz bizim en deyerli varligimizdi, heyatinizin en gozel anlari cox vaxt onlarla bagli olur. Arzulariniza qosuluram

2ovladim var. Hele cox kicikdiler. Ovlad sevgini hiss etmelidi, etibar etmelidi, inanmalidi. Qadagalara gelince, olmaz sozunu isletmemeye calishiram, neticeni gostermekle, onun etmek istediyinden yayindirmaga, ve ya diqqetini basqa seye yoneltmeye ustunluk verirem. Ovladin gozeliyini az terif etmek lazimdi, daha cox qabiliyyetini,aglini, ferasetliyini teriflemek lazimdi. Gozeliyi, paltarini, sacini terif ederken, usaq forslu, ozunden mushtebeh boyuyer. Birde usagin en deyerli oyuncagi kitablari, qelemleri olmalidi. elinde qelem tuta bilen kimi rengli usaq karandashlari verdim. Divari, doshemeni, divani yazmaq qorxusunu bir terefe tulladim, sadece balaca ceza tetbiq eledim, her yazilmasi lazim olmayan yeri yazdiginda karandashlarin biri elinden alinirdi. O bunu cox tez basa dusdu, cemi 1yash 2ayliq idi. Karandashlari ile muxtelf cizma-qaralar edirdi, hem motorikasini inkisaf edirdi, hem de sebeb neticeni daha yaxindan tetbiq ederek oyrenirdi. Sonra rengli kitablar, indi 3 yasa dogru gedir, artiq Nyutonun bashina ne dusdu sualinin cavabini bilir)))))

Fikus, ixtisasinizi ve ishlediyiniz saheni bilmek olarmi? Ve hazirki ishiniz ureyinizcedirmi?

İxtisasim muhasibdi, amma ixtisasimla dolayisi yolla elaqesi olan ishde calishirdim, hazirda en boyuk ishim Ovlad boyutmekdi))) ve elbettede ki, bu dunyanin en gozel bir ishidi, hedinden artiq boyuk zovqle ishimi gorurem, ve cox ureyimcedi))

Edited by fikus elastica

İxtisasim muhasibdi, amma ixtisasimla dolayisi yolla elaqesi olan ishde calishirdim, hazirda en boyuk ishim Ovlad boyutmekdi))) ve elbettede ki, bu dunyanin en gozel bir ishidi, hedinden artiq boyuk zovqle ishimi gorurem, ve cox ureyimcedi))

"Ishinizde" ugurlar. Evvelki postunuzu oxudum ve size regbetim daha da artdı. Boyuk shexsiyyetler yetisdireceyinizden hec shubhem yoxdur. Allah saxlasin balalarinizi.

Edited by Sunyata

Fikus, bir defe demisdiniz ki, "men de istismar olunuram". Men onda ele basha dusdum ki, hansisa firmada heftenin 6 gunu isleyirsiniz. Mumkunse, buna aydinliq getirerdiniz )))

Olunmusham yazmisdim

esline 5gunluk ish gunu qrafiki idi, amma ishden kenar, novbeli ishe cixmaga mecbur idik, elbette evezi odenilmeden((((

Biraz qeribe bir sual: Heyatinizda ve etrafinizda her shey yolunda getseydi, bundan memnunluq duyardinizmi, yoxsa bu "yolunda getme"de de nese yolunda getmeyen bir shey oldugunu dushunub icinizde narahatciliqmi kecirerdiniz?

Bu her seye skeptik yanasan adamlarin ishidi. Butun heyatimiz boyu her seyin yolunda getmesi ucun calishmiriqmi?..

Eger bununcun zehmet cekiremse behresini de nushicanla dadaram.

Bu her seye skeptik yanasan adamlarin ishidi. Butun heyatimiz boyu her seyin yolunda getmesi ucun calishmiriqmi?..

Eger bununcun zehmet cekiremse behresini de nushicanla dadaram.

Onda suali bir qeder deyishim. Butun cemiyyetde her sheyin ideal olmasini isterdinizmi? Yoxsa bu size coxmu darixdirici gelerdi?

Fikus ,  siyasi  və  fəlsəfəi  əqidəniz   aşağıdakı saydıqlarımdan hansına daha uyğun gəlir ? 

Siyasi :  

Liberalizm  ,  Sosial liberalizm , demokratiya ,  anarxiya , monarxiya ,  parlamentli monarxiya ,  konstitusiyalı monarxiya .

Fəlsəfi  :  

Ateizm , aqnostisizm ,  mistisizm , irrasionalizm ,  idealizm 

Əgər siyahidə yoxdursa , özünüzə daha uyğununu da yaza bilərsiniz ))  Təşəkkür.

Fikus ,  siyasi  və  fəlsəfəi  əqidəniz   aşağıdakı saydıqlarımdan hansına daha uyğun gəlir ? 

Siyasi :  

Liberalizm  ,  Sosial liberalizm , demokratiya ,  anarxiya , monarxiya ,  parlamentli monarxiya ,  konstitusiyalı monarxiya .

Fəlsəfi  :  

Ateizm , aqnostisizm ,  mistisizm , irrasionalizm ,  idealizm 

Əgər siyahidə yoxdursa , özünüzə daha uyğununu da yaza bilərsiniz ))  Təşəkkür.

Heç bir “izm”, “ist” və ya “çı” ümumiləşdirmələrini qəbul etmirəm. Onların heç biri "mən"i tam ifadə etmir.
Qısa izahat: Heç bir siyasi-fəlsəfi ideologiyanı, inancları, psixoloji hal və davranış şəkillərini və onların insan naturası və bu naturadan doğan sosial, siyasi, iqtisadi və digər növ vəziyyətlər üzərindəki “ümumiləşdirmələrini”, “mütləqləşdirilmiş izahatlarını və tanımlamalarını” və ya insanlara təqdim etdiyi “Həqiqət Yolunu” qəbul etmirəm. Çünki bu İZMlərdən heç biri “İnsan Naturasını”, dolayı olaraq bu naturadan doğan (sosial, siyasi və digər) vəziyyətləri TAM olaraq izah etməyə qadir deyil.©

Salam.Fikus bele bir suala cavab vermenizi xahish edirem.Deyirler sher demesen xeyir gelmez ve oxudugumuz butun nagillarda bele sher hemishe onde gelse de sonda xeyire meglub olur...Amma bele bir az derinden fikirleshdikde gorerik ki,xeyir de sher de ele insanin ozudur...her ikisi oz mehsulumuzdur.Hansi terefden yanashsag bu beledir.Rushvet alib,evler yixan "gazandigi" pulla Hecc ziyaretine geden "momin" insanlarin,budceden ayrilan milyonlara regmen mekteblerde valideynlerden supurge pulu teleb eden muellimlerin,orduda esgere kontur yukleden zabitin,agridan ah-nale ceken xesteye yaxin durmayarag onun gohumlarini gozleyen hekimlerin ve s. emellerini nece giymetlendirek?Sanki insanlarin icinde bir sher, sheytan gizlenib.Hami butun bunlara gore dovleti,sistemi gunahlandirmaga calishir...Axi maashin azligina gore insanligi nece itirmek olar?Ona gore de herden adama ele gelir ki,indiki zamanimizda sher daim xeyiri usteleyir..Sizce niye her shey eksine olub?

Salam Fikus.Necəsən?Üzürlu say əgər səninlə sən deyə hələ danışmamışıqsa..))

Digər müsahibələrini oxuya bilmədiyim və sual verə bilmədiyim userler incimesin, amma sənə verilən suallari və sənin cavablarini oxudum..

İlk olaraq yaşının düşündüyümdən çox olması məni həm təəccübləndirdi həm də heyran etdi..

Sənə ən çoxu 25-27 yaş verərdim..Çünki çox dəcəl, dəliqanlı, hazırcavab, sanki bəzən düşünmədən veridiyin cavablar səni çox gənc göstərir..Bu təəccübləndiyim hissəsi..

Sənin demək olar ki bütün postlarinda çox gizli bir məna olur..Yəni bəzən kənardan tələsik, düşünülmədən yazilan post kimi görünsə də əslində mənalı, çox yaxşı düşünülmüşdür..BU de heyran olduğum tərəfin )

Sualım isə belədir..Həyatda çoxmu olur danışdığın insanla her şeyi düşünüb danışasan, ya elə səndə verilən cavablar bədahətən yerinə düşür və gözəl alınır?

Salam.Fikus bele bir suala cavab vermenizi xahish edirem.Deyirler sher demesen xeyir gelmez ve oxudugumuz butun nagillarda bele sher hemishe onde gelse de sonda xeyire meglub olur...Amma bele bir az derinden fikirleshdikde gorerik ki,xeyir de sher de ele insanin ozudur...her ikisi oz mehsulumuzdur.Hansi terefden yanashsag bu beledir.Rushvet alib,evler yixan "gazandigi" pulla Hecc ziyaretine geden "momin" insanlarin,budceden ayrilan milyonlara regmen mekteblerde valideynlerden supurge pulu teleb eden muellimlerin,orduda esgere kontur yukleden zabitin,agridan ah-nale ceken xesteye yaxin durmayarag onun gohumlarini gozleyen hekimlerin ve s. emellerini nece giymetlendirek?Sanki insanlarin icinde bir sher, sheytan gizlenib.Hami butun bunlara gore dovleti,sistemi gunahlandirmaga calishir...Axi maashin azligina gore insanligi nece itirmek olar?Ona gore de herden adama ele gelir ki,indiki zamanimizda sher daim xeyiri usteleyir..Sizce niye her shey eksine olub?

Tesekkurler, size, her zamanki kimi novbeti maraqli sual. Dogrusu movzu acilarken sizin unvanlayacaginiz suali maraqla gozleyirdim))

Duzdu nagillarin ekseriyyeti, neinki nagillarin, ekser romanlarin, hekayelerin, filmlerin sonu her zaman yaxshinin pise qalib gelmesi ile bitir. Xeyr ve serin mubarizesi her zaman olub ve olacaqda. Heyatimiz ele bunun uzerinde qurulub. Evvelce insan ozunden baslamalidi-oz icindeki seri bogmaqdan. Amma bir sey de var-her kesin xeyr ve ser anlayishi da eyni deyil axi. Muxtelif dunya gorushleri, muxtelif fikirler, muxtelif insanlar demekdi. Biri ucun ser gorunen digeri ucun normal sayila biler, Sizin sadaladiginz amiller kimi. O ki, qaldi dovetin ve sistemin gunahkar olmasina- bele deyek sistem bu serliklere yol acan coxlu tekanlar verir. Bu tekanlarin tesirinden bezen bilerekden , bezen de bilmezden sere yuvarlananlar coxalir. Ona gore sistemin gunahi hec yoxdu demek de duzgun deyil, axi o tekanverici quvvedi. "12ill kolelikde"filminde bele bir sehne var- oz qullarina ezab veren plantatora digeri bunun insanliqdan kenar oldugunu izah ederken, plantator shtat qanunlarini esas getirir. Qanuna gore o menim mulkumdu, istediyimi etmekde azadam.

Cemiyyetin de rolu boyukdur. Meselen rusvet alib vermek bizim cemiyyetde hec vaxt sher sayilmayib. Onun adi hemishe hormet olub. Yuxarida sadaladiginiz amillere hec vaxt guclu ictimai qinaq hiss etmemishem. Bir az deyinibler, sonra yene de her sey oz axari ile davam etmeye baslayib. Guclu ictimai qinaq, ictimai fikir bizim milletin psixikasindan yavash-yavsh silinir, sistemin rolunu inkar etmek olmaz.

İnsanin icindeki xeyr ve ser belke de onun vicdanidi. Vicdan movzusunda bunu bir defe yazmishdim.Xeyr sere qalib gelende olursan vicdanli, eksine olanda olursan vicdansiz. Sebeb vicdansizlarin coxalmagindadi. Yasamaq, daha yaxshi yasamaq isterken, oz xoshbextliyini digerlerinin bedbextliyi uzerinde quranlarin coxlugundandir. Ve ekseri de buna haqq qazandirmaga calishir,axi her kesin yaxshi pis meyari ferqlidir.

Salam Fikus.Necəsən?Üzürlu say əgər səninlə sən deyə hələ danışmamışıqsa..))

Digər müsahibələrini oxuya bilmədiyim və sual verə bilmədiyim userler incimesin, amma sənə verilən suallari və sənin cavablarini oxudum..

İlk olaraq yaşının düşündüyümdən çox olması məni həm təəccübləndirdi həm də heyran etdi..

Sənə ən çoxu 25-27 yaş verərdim..Çünki çox dəcəl, dəliqanlı, hazırcavab, sanki bəzən düşünmədən veridiyin cavablar səni çox gənc göstərir..Bu təəccübləndiyim hissəsi..

Sənin demək olar ki bütün postlarinda çox gizli bir məna olur..Yəni bəzən kənardan tələbeeeeep, düşünülmədən yazilan post kimi görünsə də əslində mənalı, çox yaxşı düşünülmüşdür..BU de heyran olduğum tərəfin )

Sualım isə belədir..Həyatda çoxmu olur danışdığın insanla her şeyi düşünüb danışasan, ya elə səndə verilən cavablar bədahətən yerinə düşür və gözəl alınır?

Xosh sozler ucun tesekkurler, Qulliver. Cox vaxt bedaheten gelir. Amma ele movzular var ki, mutleq o barade fikirleshmelisen. Bilirsen ,bir de suali veren ve hansi meqsedle veren insan da menim ucun onemlidi. Ele adam var ki, sadece soz xatirine sual verir, elesi de var ki, heqiqeten menim fikrim ona cox maraqlidi, bele adamlarin suallari menimcun her zaman deyerlidi ve mumkun qeder semimi sekilde cavablandirmaga calishiram.

Xosh sozler ucun tesekkurler, Qulliver. Cox vaxt bedaheten gelir. Amma ele movzular var ki, mutleq o barade fikirleshmelisen. Bilirsen ,bir de suali veren ve hansi meqsedle veren insan da menim ucun onemlidi. Ele adam var ki, sadece soz xatirine sual verir, elesi de var ki, heqiqeten menim fikrim ona cox maraqlidi, bele adamlarin suallari menimcun her zaman deyerlidi ve mumkun qeder semimi sekilde cavablandirmaga calishiram.

))) İndi mənim sualim səncə hansi qəbildəndir?

Mən yuxarida da dediyim kimi bir çox userlerin heç müsahibəsinə girib baxmamışam da..baxamayaraq ki hörmətim var həmin insanlara..Sadəcə o forum boyu ola biler o qədər də maraqli olmayib..Amma sən söhbət etmək üçün çox maraqli insansan..

P.S.Fikir verirem en cox sene suallari Müseyib verir..yaman çox isteyir, maraqlanir deyesen seninle?

))) İndi mənim sualim səncə hansi qəbildəndir?

Mən yuxarida da dediyim kimi bir çox userlerin heç müsahibəsinə girib baxmamışam da..baxamayaraq ki hörmətim var həmin insanlara..Sadəcə o forum boyu ola biler o qədər də maraqli olmayib..Amma sən söhbət etmək üçün çox maraqli insansan..

P.S.Fikir verirem en cox sene suallari Müseyib verir..yaman çox isteyir, maraqlanir deyesen seninle?

Senin sualin 2ci qebildendi. Diqqet ayirdigina gore tesekkurler

P.S. Museyib butun movzularda aktivdi. Bu movzu da onlardan biri)))

Senin sualin 2ci qebildendi. Diqqet ayirdigina gore tesekkurler

P.S. Museyib butun movzularda aktivdi. Bu movzu da onlardan biri)))

Təşəkkür edirəm..Həqiqətən maraqli insansan Fikus..K stati işdə iki dənə fikus ağacım var..Her yeni yarpaq açanda elə sevinirem ki..

Səncə ona su az-az verilmelidir?Normasini bilmirem..

Təşəkkür edirəm..Həqiqətən maraqli insansan Fikus..K stati işdə iki dənə fikus ağacım var..Her yeni yarpaq açanda elə sevinirem ki..

Səncə ona su az-az verilmelidir?Normasini bilmirem..

Her zaman sevincli olasan)))

Fikus yayda suyu xoshlayir, amma dibceyi bataqliga dondermemek serti ile. Qishda dibcek quruyanda sulamaq lazimdi. Soyuq havada koklerin normadan artiq su ile ehate olunmasi ,onlarin xestelenmeyine, curumeyine sebeb olur. İnsanlari goturek, qishda qarda yagishda ayyaqibiz su buraxanda, ayagimiz suda cox qalanda xestelenmirikmi))))

Her zaman sevincli olasan)))

Fikus yayda suyu xoshlayir, amma dibceyi bataqliga dondermemek serti ile. Qishda dibcek quruyanda sulamaq lazimdi. Soyuq havada koklerin normadan artiq su ile ehate olunmasi ,onlarin xestelenmeyine, curumeyine sebeb olur. İnsanlari goturek, qishda qarda yagishda ayyaqibiz su buraxanda, ayagimiz suda cox qalanda xestelenmirikmi))))

Bahem sevincli olaq! ))

Yay qish deyende bizde qapali otaqdadir..Otaqda kondisioner ishleyir..hefte sonu eve gedende sulayib getsem yaxsidir deyirsen?yeni bezen 2-3 gun susuz qalir..

Bahem sevincli olaq! ))

Yay qish deyende bizde qapali otaqdadir..Otaqda kondisioner ishleyir..hefte sonu eve gedende sulayib getsem yaxsidir deyirsen?yeni bezen 2-3 gun susuz qalir..

Eger yarpaqlari bu gunler erzinde sahligini itirmirse, tokmeye de bilersen

Eger yarpaqlari bu gunler erzinde sahligini itirmirse, tokmeye de bilersen

aşağıdakı iri yarpaqlari sallanib, amma yuxarida son 10-15 gunde acilanlar hem şaxidr hem de rengi nisbeten aciq yaşildir..

P.S.Bağışla mövzunu da korladim..vse daha sualim olsa bitkilere aid movzuda verecem..

aşağıdakı iri yarpaqlari sallanib, amma yuxarida son 10-15 gunde acilanlar hem şaxidr hem de rengi nisbeten aciq yaşildir..

P.S.Bağışla mövzunu da korladim..vse daha sualim olsa bitkilere aid movzuda verecem..

Korlamadin, xoshdur

Renginin nisbeten aciq olmasi guneshin az olmagindandi, yarpaqlarin saralmasi da movsumidi, yayda daha tez boyuyecek hem de gunesh bollugundan rengi daha da tundlesecek

En gozel duygularin bashinda gelir analiq hissi.Ovladlariniz salamat,istediyiniz kimi boyusun inshallah!

Dushunmursunuz ki heyatiniz iki merheleye bolundu:Ana olana qeder ve ana olandan sonraki Fikus.Ana olmaq Sizi deyishdirdimi,heyata baxishiniz,mesuliyyetiniz daha ferqlimi oldu?

Fikus-Guclu olanmi haqlidir,haqli olanmi gucludur?

Intiqam duygusu nedir?Hansi veziyyetde intiqam ala bilersiz birinden?

-"haqq gucdu" bele bir atalar sozu var, amma realiqda ishlemir,indi guclu olan haqli gorsenir. Haqqi tapdanan haqli gucun altinda haqsiza cevrilir ve cox vaxt ezilerek haqsiz oldugunu onu ezen haqsiza demek mecburiyyetinde qalir.

-kinli biri deyilem. Amma unutqan da deyilem. Boyuk intiqamlari filmlerde daha cox izlemishem, ozum bele situasiyalara dusmediyimden deye bilmerem.

En gozel duygularin bashinda gelir analiq hissi.Ovladlariniz salamat,istediyiniz kimi boyusun inshallah!

Dushunmursunuz ki heyatiniz iki merheleye bolundu:Ana olana qeder ve ana olandan sonraki Fikus.Ana olmaq Sizi deyishdirdimi,heyata baxishiniz,mesuliyyetiniz daha ferqlimi oldu?

Cox sag olun,Ceylin.

He, mence sizin dediyiniz kimi tesnifatlasdirsaq, 3 merheleye bolerdim, sonuncusu da nene olandan sonra olardi)))

Elbette, cox deyishdirdi. Bundan evvel ozuncun yasayirdinsa, indi onlarcun yasayirsan. Onlarin rahatligini oz rahatligimdan daha ustun tuturam. Ailem menim her seyimdi,butun arzularim artiq onlarla baglidi. Elimden gelen her bir seyi onlarin yaxsiligi ucun esirgememeye calisiram.

Korlamadin, xoshdur

Renginin nisbeten aciq olmasi guneshin az olmagindandi, yarpaqlarin saralmasi da movsumidi, yayda daha tez boyuyecek hem de gunesh bollugundan rengi daha da tundlesecek

he ele pencerenin qabaghinda qoymusam ki bol gunes alsin.yaxsi fotosintez getsin..asaghisinda olan yarpaqlari qopartsam yaxsi olar?

Fikus, əvvəlki müsahibələrdə də verdiyim bir sual: hansısa musiqi alətində ifa etməyi bacarırsınızmı? Əgər hə, hansıdır? Əgər yox, hansını öyrənmək istərdiniz?

Pianoda tek elle ritm tuta bilirem. Ele pianoda daha mukemmel ifa etmek isterdim. Bir de dodaq qarmoshkasi var, onun sesinden yaman xoshum gelir, onu da sinamaq isterdim.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Our picks

• Чингиз Абдуллаев: «Врачи вытащили меня с того света, Аллах меня пожалел»
      Народный писатель Азербайджана Чингиз Абдуллаев 17 апреля был выписан из Центрального таможенного госпиталя, куда был помещен из-за проблем со здоровьем 6 апреля.
      На своей странице в социальной сети Facebook писатель подробно рассказал о произошедшем, отметив следующее:
      «Я умер. Нет. Это не прозаическое резюме моего повествования. Это то, что со мной произошло. В ночь на 6 апреля и в течение дня моего юбилея 7 апреля. Я снова родился. Как констатировать смерть? Когда все внутренние органы перестают одновременно функционировать, дыхание останавливается и сердце перестаёт биться. Несколько минут подобной комы или клинической смерти превращают человека в «овощ». Врачи вытащили меня с того света, Аллах меня пожалел. Может решил, что мне пока рано. Вернул меня обратно. Страшно представить, какую боль я причинил в эти несколько дней своим близким, своим родным»
      В своем сообщении народный писатель также выразил слова благодарности: «Хочу поблагодарить всех! Моего Президента, всех друзей, знакомых, читателей и вообще незнакомых мне людей. Которые в эти дни переживали за меня. Спасибо им всем! Постараюсь оправдать Ваше доверие. Там я уже успел побывать. Теперь я совсем не боюсь. Тот, кто умирает один раз, не боится умереть во второй. Но не торопитесь. Наверное, у каждого из нас свой срок. Я вышел из больницы. На снимке люди, которые помогли мне «вернуться». Спасибо им за все!»

https://1news.az/news/20240418121620670-CHingiz-Abdullaev-Vrachi-vytashcili-menya-s-togo-sveta-Allakh-menya-pozhalel-FOTO
        • Like
      • 2 replies
    • Несовершеннолетняя девочка, которую хотели склонить к проституции, сбежала из района в Баку
      Председатель общественного объединения «Чистый мир» Мехрибан Зейналова поделилась в социальной сети «Фейсбук» вопиющей историей несовершеннолетней девочки, которая была вынуждена бежать из района в столицу.
      По словам правозащитницы, Захра (имя условное) в данный момент находится в их приюте.
      «После того, как ее родители развелись, девочка продолжала жить с матерью в районе. Через какое-то время мать передала ее знакомому мужчине (40-50 лет), сказав ему, что он может делать с ней все, что захочет. После того, как Захра прожила с ним месяц, мужчина предложил ей продавать свое тело и делить с ним деньги. Услышав это, Захра нанесла увечья своим рукам, после чего сбежала в Баку», - сообщает правозащитница.
        В Баку девочку обнаружили сотрудники Абшеронского районного управления полиции, которые сразу же доставили ее в приют Мехрибан Зейналовой.
      «То, что пережила эта малолетняя девочка, немыслимо. Надеемся, что в скором времени люди, которые заставили ее это пережить, будут наказаны. В настоящее время Захра живет с нами и получает психологическую помощь», - говорит М.Зейналова.
          https://1news.az/news/20240417044406338-Nesovershennoletnyaya-devochka-kotoruyu-khoteli-sklonit-k-prostitutsii-sbezhala-iz-raiona-v-Baku-FOTO
        • Sad
      • 22 replies
    • Хады Раджабли всё
      В мечети Тезепир проходит церемония прощания с экс-депутатом Милли Меджлиса Хады Раджабли.
      В церемонии принимают участие члены семьи покойного, депутаты Милли Меджлиса, представители общественности.
      После церемонии прощания экс-депутат будет похоронен на II Аллее почетного захоронения.
      Отметим, что Х.Раджабли скончался 17 апреля в возрасте 76 лет от сердечного приступа.
        • Facepalm
      • 90 replies
    • Какие травмы получила Айтен Сафарова? – ВИДЕО
      Стали известны некоторые подробности о состоянии здоровья телеведущей Айтен Сафаровой, попавшей в тяжелое ДТП сегодня утром.
      Муж ведущей сообщил порталу Olay.az, что у нее сломаны ребра.
      11:53
      Сегодня, 17 апреля, около 07:00 на пересечении проспекта 8 Ноября и улицы Садыгджана в Хатаинском районе Баку произошло столкновение автомобиля марки Hyundai IX-35 под управлением Исмаила Мамедова и автомобиля ведущей телеканала «Хазар» Айтен Сафаровой (Пириевой).
      Об этом сообщает пресс-служба МВД Азербайджана, пишет Репорт.
        Пострадавший в ДТП пассажир автомобиля Hyundai IX-35 Айхан Алиев был госпитализирован и скончался в больнице.
      11:21
      Известная телеведущая Айтен Сафарова в настоящее время проходит необходимые обследования в соответствующем отделении Клинического медицинского центра.
      Об этом 1news.az сообщили в Объединении по управлению медицинскими территориальными подразделениями Азербайджана (TƏBİB).
      Общественности будет предоставлена дополнительная информация.
      10:16
      Стали известны некоторые подробности дорожно-транспортного происшествия, в котором пострадала известная телеведущая Айтен Сафарова.
      Как сообщили в Главном управлении Государственной дорожной полиции города Баку, авария произошла сегодня утром, около 06:50, на территории Хатаинского района - на пересечении Зыхского шоссе и улицы Садыгджан в направлении проспекта 8 Ноября.
      В результате столкновения двух легковых автомобилей марки Hyundai одна из машин перевернулась на проезжей части и врезалась в припаркованную на обочине машину марки KIA, пишет Qafqazinfo.
      А.Сафарова госпитализирована с травмами различной степени тяжести.
      По факту ДТП начато расследование.
      09:48
      Сегодня в Хатаинском районе Баку произошло тяжелое ДТП.
      На проспекте 8 Ноября столкнулись два автомобиля марки Hyundai. За рулем одного из них находилась известная телеведущая Айтан Сафарова. Ее автомобиль перевернулся.
      Как пишет Qafqazinfo, Айтан Сафарова получила тяжелые травмы и помещена в отделение травматологии одной из больниц.

• Sad
      • 109 replies
    • Проблему с нехваткой автостоянок в столице необходимо решать на государственном уровне.
      Специалист в области недвижимости Эльнур Фарзалиев считает, проблему с нехваткой автостоянок в столице необходимо решать на государственном уровне.

В Баку нужно строить новые парковки, в противном случае цены их услуги будут продолжать расти.
      • 12 replies
    • В Азербайджане удостоверения личности будут полностью оцифрованы
      До конца года в законодательство будут внесены изменения, которые предусматривают полную оцифровку свидетельств о рождении, браке и смерти, а также удостоверений личности в Азербайджане.
      Как сообщает Report, об этом министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев сказал на проходящем сегодня в Баку саммите Insurtech.
      По его словам, на выдачу данных документов приходится около 40% всех услуг, предоставляемых государством населению: «В связи с этим в законодательство будет внесено более 250 актов и изменений».
      Набиев подчеркнул, что с этими изменениями подавляющее большинство транзакций между государством и бизнесом, государством и гражданами перейдет в электронный формат.
      Media.az
        • Facepalm
        • Sad
        • Thanks
        • Like
      • 72 replies
    • Принудительная смена интернет провайдера!
      Приходят представители Бакинтернета и можно сказать угрожая отключением телефона, насаждают подключение к Бакинтернету. Правда они новую  оптическую проводят линию телефона. У нас катв1 и нас устраивает. Могут ли они отключить телефон стационарный? говорят отключим потом будете себе новый проводить за большую сумму. Насколько это реально?  Телефон я хочу оставить естественно, он нужен для катв. если кто в курсе подскажите плиз.
        • Sad
      • 124 replies
    • В Казахстане приняли «закон Салтанат» - о защите прав женщин и безопасности детей
      Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев подписал закон «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения прав женщин и безопасности детей».
      bezopasnosti-detei
        • Upvote
        • Like
      • 10 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...