Jump to content
Sunyata

Forumun Istifadəsinə Dair Texniki Suallar - Faq

Recommended Posts

Alindi.smile.png

Sunyata

Kim mənə profilimdə qaleriya yaratmağa kömək edər?Güllərimin şəkilini qoymaq istəyirəm.smile.png

Sunyata ,məşq eləyirdim.Zəhmət olmasa ,artiq yazilari silə bilərsiniz.Öncədən təşəkkür.rroza.gif

Edited by Kenul2012

Alindi.smile.png

Sunyata

Kim mənə profilimdə qaleriya yaratmağa kömək edər?Güllərimin şəkilini qoymaq istəyirəm.smile.png

SunyataMəşq eləyirdim.Zəhmət olmasa ,artiq yazilari silə bilərsiniz.Öncədən təşəkkür.rroza.gif

Profilində   "мои настройки"  olan yerə daxil ol.   Orada sağ tərəfdə "изменить страницу <<обо мне>>"   yazılan yeri kliklə . Açılan səhifədə  adi post yazdığımız qaydada istənilən tekst , şəkil və s.  yerləşdirmək olar.

Edited by Sunyata

Profilində   "мои настройки"  olan yerə daxil ol.   Orada sağ tərəfdə "изменить страницу <<обо мне>>"   yazılan yeri kliklə . Açılan səhifədə  adi post yazdığımız qaydada istənilən tekst , şəkil və s.  yerləşdirmək olar.

Sunyata, bir daha təşəkkürlər.rroza.gif romashka.gif Ən böyük arzum idi güllərimdən profilimdə qalereya yaratmaq.Başqa yuzerlərdə görmüşdüm,mən  bacarmirdim.smile.png Bu gündən hansi gülüm gül açsa öz şəxsi arxivimə qoyacağam.))

Edited by Kenul2012

Sunyata bir daha təşəkkürlər.rroza.gif romashka.gif Ən böyük arzum idi güllərimdən profilimdə qalereya yaratmaq.Başqa yuzerlərdə görmüşdüm.Amma bacarmirdim.smile.png Bu gündən hansi gülüm gül açsa öz şəxsi arxivimə qoyacağam.))

Dəyməz .  Biz də gülləri tez tez yoxlayarıq ))

sual :  Niyə  "intim bölməsinə"  daxil ola bilmirik ? 

cavab :  "İntim bölməsi"   yalnız  200-dən çox postu olan istifadəçilərə açılır.

Məni bu sual çox maraqlandırırdı. İndi bildim. Çox sağ olun.

bir cox suallara cavab tapildi coxsagolun

Məni bu sual çox maraqlandırırdı. İndi bildim. Çox sağ olun.

Dəyməz  ))  Hər ikiniz   Azərbaycan dilində foruma xoş  gəldiniz !   Uğurlar romashka.gif

Sunyata bəy, bura video yukləmək ucun mutləq youtuba istinad etmək lazimdi,yəni kompdan video yukləmək mümkündürmü?

Sunyata bəy, bura video yukləmək ucun mutləq youtuba istinad etmək lazimdi,yəni kompdan video yukləmək mümkündürmü?

Compdan yalnız attach etməklə mümkün ola bilər ( şəkillər və başqa materillar kimi) 10 Mb -dan artıq olmamaq şərtilə .

Başqa yolu da istədiyiniz videonu compdan hansısa pulsuz video xidmətlərindən birinə ( youtube tipli ) yükləyib linki qoymaqdır. Link Youtube`dan olmasa onda aşağıdakı fromatda BBCode`dan istifadə etməklə yerləşdirmək olar.

Məsələn, forumların birindən tapddığım kodu buraya da yerləşdirirəm.

Bura baxın  :

[media]http://vimeo.com/40558553[/media]'>http://vimeo.com/40558553[/media]

Nəticəsi də  belə olur : 

http://vimeo.com/40558553

Beləliklə , BBCode`dan istifadə ilə  flash və  mp3 və s.   yerləşdirmək olar.  Doğrusu heç sınaqdan keçirməmişəm , amma nəzəri olaraq işləməlidir. 

Edited by Sunyata

Compdan yalnız attach etməklə mümkün ola bilər ( şəkillər və başqa materillar kimi) 10 Mb -dan artıq olmamaq şərtilə .

Başqa yolu da istədiyiniz videonu compdan hansısa pulsuz video xidmətlərindən birinə ( youtube tipli ) yükləyib linki qoymaqdır. Link Youtube`dan olmasa onda aşağıdakı fromatda BBCode`dan istifadə etməklə yerləşdirmək olar.

aydindi, tesekkurler, operalar movzusuna sexsi arxivimden videolar yuklemek isteyirdim. heyf. gerek youtube kanal acim,

Beləliklə , BBCode`dan istifadə ilə  flash və  mp3 və s.   yerləşdirmək olar.  Doğrusu heç sınaqdan keçirməmişəm , amma nəzəri olaraq işləməlidir. 

Bunu indi öyrəndim. Təşəkkürlər.

1. Özüm açdığım mövzuların tam siyahısını necə görə bilərəm? Profilimdən "topici" tıklayanda  cəmi axırıncı 4 axırıncı mövzunu görə bilirəm.

2. Başqa userlərin açdığı mövzuların siyahısını görmək mümkündürmü?

1. Özüm açdığım mövzuların tam siyahısını necə görə bilərəm? Profilimdən "topici" tıklayanda  cəmi axırıncı 4 axırıncı mövzunu görə bilirəm.

2. Başqa userlərin açdığı mövzuların siyahısını görmək mümkündürmü?

1.Profilində  -   "мои материалы"   -  >   açılan səhifədə sol tərəfdə , aşağıda   ->   "темы"  olan düyməni klikləyirsən ,   orada   mövzualının hamısı olmasa da çoxu  görünür.    İngiliscə    My content  - >  Only  topics .

2. Başqa  userdə də onun avatarının üzərində durduqda  ( klikləmədən)   açılan kiçik  səhifədə  həmin qayda ilə .   Ingilis dilində  "find content"  -  >   only topics 

Edited by Sunyata

1.Profilində  -   "мои материалы"   -  >   açılan səhifədə sol tərəfdə , aşağıda   ->   "темы"  olan düyməni klikləyirsən ,   orada   mövzualının hamısı olmasa da çoxu  görünür.    İngiliscə    My content  - >  Only  topics .

2. Başqa  userdə də onun avatarının üzərində durduqda  ( klikləmədən)   açılan kiçik  səhifədə  həmin qayda ilə .   Ingilis dilində  "find content"  -  >   only topics 

Təşəkkür Sunyata, tapdım. Orada  son bir il ərzində açılan mövzuların siyahısı çıxır.

Təşəkkür Sunyata, tapdım. Orada  son bir il ərzində açılan mövzuların siyahısı çıxır.

Dəyməz . Məndə  2012 - nin avqustundan  bu tərəfə  bütün mövzular görünür.   Əvvəlkilər görünmür ((

Dəyməz . Məndə  2012 - nin avqustundan  bu tərəfə  bütün mövzular görünür.   Əvvəlkilər görünmür ((

Yəqin userin statusuna görə limiti var. O səhifə açılanda yuxarıda sol tərəfdə göstərir limit time 13.04.13 - yəni bir il əvvələ qədər.

Yəqin userin statusuna görə limiti var. O səhifə açılanda yuxarıda sol tərəfdə göstərir limit time 13.04.13 - yəni bir il əvvələ qədər.

Məndə də elə yazılmışdı , amma yuxarıda dediyim tarixdən  başlandı nədənsə )) 

Salam.Bu mövzuya baxin.smile.png Probleminiz həll olunmasa,müraciət edin sizi başa salsinlar.Sizdə forumda şəkil yükləyə biləsiniz.rroza.gif

Qızlar salam .Mənim də evdə güllərim var amma şəkillərini yükləyə bilmədim .Kömək edində nə olar .

У меня вопрос . Может кто-то знает . Как ставить смайлик в подпись ?

Буду благодарна .

У меня вопрос . Может кто-то знает . Как ставить смайлик в подпись ?

Буду благодарна .

Kredo ,  imzanı  dəyişən yerdə  belə yazılıb  - 

Подпись может содержать:• До 0 изображений  -   demək mümkün deyil ((

Kredo ,  imzanı  dəyişən yerdə  belə yazılıb  - 

Подпись может содержать:• До 0 изображений  -   demək mümkün deyil ((

да Sunyata , но ведь тут есть у кого они ставятся , как тогда они делают ?(

Hazir imzadan sohbet dusmusken, men de bir sual verim. Men online olarken imzalari gore bilmirem, amma offline olarken gorunur. Bu ne ile baglidir? Ne qeder axtarsam da, tapa bilmedim. Harada, neyi deyismeliyem bunun ucun?

Edited by Museyib Elekber

да Sunyata , но ведь тут есть у кого они ставятся , как тогда они делают ?(

Kredo , hələlik alınmır .  Bəlkə  həmin userin linkini gizlicə mənə verəsiniz , mən baxım secret.gif   Bəlkə bir şey başa düşdüm ))

Hazir imzadan sohbet dusmusken, men de bir sual verim. Men online olarken imzalari gore bilmirem, amma offline olarken gorunur. Bu ne ile baglidir? Ne qeder axtarsam da, tapa bilmedim. Harada, neyi deyismeliyem bunun ucun?

Müseyib ,  bu bəlkə browserlə bağlı olan şeydir .  İstifadə etdiyin  browserin  müvəqqəti file`larını  təmizlə  ,  bəlkə  kömək etdi .  Ümumi  belə qlyuk yoxdur məncə .

Kredo , hələlik alınmır .  Bəlkə  həmin userin linkini gizlicə mənə verəsiniz , mən baxım secret.gif   Bəlkə bir şey başa düşdüm ))

Sunyata , верите ? после Вашего поста , сколько ищу , ни один не попадается . И смех и грех ))

Sunyata , верите ? после Вашего поста , сколько ищу , ни один не попадается . И смех и грех ))

))  Bəlkə siz   imza ( podpis` )   ilə  haqqımda (obo mne)   olan yeri səhv salırsınız ?     

))  Bəlkə siz   imza ( podpis` )   ilə  haqqımda (obo mne)   olan yeri səhv salırsınız ?     

Вроде делаю всё верно , но пишется то , что написали Вы выше (81 пост ).

Ну , ничего . Всё равно спасибо )

Müseyib ,  bu bəlkə browserlə bağlı olan şeydir .  İstifadə etdiyin  browserin  müvəqqəti file`larını  təmizlə  ,  bəlkə  kömək etdi .  Ümumi  belə qlyuk yoxdur məncə .

Sunyata, Browserin bütün history-sini sildim, hətta başqasında da girdim baxdım, bir faydası yoxdur. Düşünürəm ki, bu mənim profilimlə bağlı bir şeydir. Yenə də təşəkkürlər. Axtarışa davam edəcəyəm. Tapsam, xəbər eliyərəm.

Sunyata , mən tapmışam , necə deyirlər : axtaran tapar sleep.png ))

Salam, çox yaxşı mövzudur. Bir sual: Məni bəzən offline göstərir forumda. Onu necə düzəltmək olarki həmişə online göstərsin? Profilə daxil olanda offline görünmə üçün işarə qoymamışam.

Sunyata, Browserin bütün history-sini sildim, hətta başqasında da girdim baxdım, bir faydası yoxdur. Düşünürəm ki, bu mənim profilimlə bağlı bir şeydir. Yenə də təşəkkürlər. Axtarışa davam edəcəyəm. Tapsam, xəbər eliyərəm.

Ok.    Hər halda ,  bu  çətin ki, Disputun qlyuku olsun ))

Sunyata , mən tapmışam , necə deyirlər : axtaran tapar sleep.png ))

Kredo , bəs link hanı ?  Link v studiyu ,  plz )) 

Salam, çox yaxşı mövzudur. Bir sual: Məni bəzən offline göstərir forumda. Onu necə düzəltmək olarki həmişə online göstərsin? Profilə daxil olanda offline görünmə üçün işarə qoymamışam.

Salam , səhv etmirəmsə userin forumda   aktivliyi müşahidə olunmayanda 15 dəqiqədən sonra avtomatik  olaraq offline rejiminə keçirilir.

P.S. Foruma daxil olduqda offline yox anonym`liyi seçə bilərsiniz.     Hazırda  məndə də  buna bənzər problem var.  Bu halda   forumdan çıxıb yenidən aşkar şəkildə daxil oluram və hər şey düzəlir.  Səbəbi haqqında düşünürəm ki,  biz gün ərzində bir neçə yerdən və   fərqli qadget`lərdən daxil oluruq  - məhz bu səbəbdən  ola bilər.   Hər halda   выйти   və ya sign  out  edib  yenidən daxil olmaqla bu problem həll olunur. 

Internetde saytlar var, hazir imazalr. Ordan gotururler. BB kod deyirler buna.

Линк это ссылка ?)

Bəli .  Həmin userin  postlarından birnin   ssylkasını  bura qoyun , baxaq.  Bəlkə də , Adad333  doğru deyir , hazır imzalardan istifadə edirlər .

Kredo  , mən  bu user kimi cəhd etdim  , alınmadı.   Onun profilindən görünür  ki,  çoxdan qeydiyyatdan keçib .  Bəlkə də sonralar admin tərəfindən imzaya qadağan olunub . Dəqiq bilmirəm .   Amma, bu  səlahiyyət admində  var.   Hər halda çalışıb bir şey öyrənə bilsəm (  bilicilərimizdən )   sizə  əlavə məlumat verərəm .

Kredo  , mən  bu user kimi cəhd etdim  , alınmadı.   Onun profilindən görünür  ki,  çoxdan qeydiyyatdan keçib .  Bəlkə də sonralar admin tərəfindən imzaya qadağan olunub . Dəqiq bilmirəm .   Amma, bu  səlahiyyət admində  var.   Hər halda çalışıb bir şey öyrənə bilsəm (  bilicilərimizdən )   sizə  əlavə məlumat verərəm .

Sunyata , я  замучила Вас , спасибо большое Вам !)

Bayaq yarimchiq qaldi yaza bilmedim. Nese mene ele gelir ki, burda adminlik bir shey yoxdu.

Edited by adad333

Mövzudan çıxmadan mövzunu yeniləməyin bir üsulu var yoxsa mütləqdir ki, əlavə olunan postları görmək üçün mövzudan çixib yenidən girməliyəm?

Mövzudan çıxmadan mövzunu yeniləməyin bir üsulu var yoxsa mütləqdir ki, əlavə olunan postları görmək üçün mövzudan çixib yenidən girməliyəm?

Hemin movzuda ola-ola sehifeni yenilesen, gorunmelidir yeni postlar.

Bayaq yarimchiq qaldi yaza bilmedim. Nese mene ele gelir ki, burda adminlik bir shey yoxdu.

Necə etdin ?   Bölüşmək istəmirsən ? ))

Sunyata , я  замучила Вас , спасибо большое Вам !)

Kredo ,  adad333  cavab verdi sualınıza .  Sağ olsun !

: ) probelsiz

13141a3c11d54d3da900cdd015b8d753.gif

Çox sağ ol!    Bildiyin şeylərdən hərdən yardım əlini uzat ))  

Men bele basha dushdum ki, kod iki ishareden ibaret olmalidi ve bir smayldan artiq qoymaq olmur. Bunun kimi. : )  :  (   : D :-P    ( bu smaylikler uchun.smile.png sad.png biggrin.png tongue.png ) Smayli adi txt document-e copy edende bele alinir :-). Tre-ni(burunu) silirsen vessalam.

Edited by adad333

Kredo ,  adad333  cavab verdi sualınıza .  Sağ olsun !

Çox sağ olun Sunyata .

: ) probelsiz

Adad , təşəkkür edirəm .

Bəzi istifadəçilərdə Youtube videosu yerləşdirmək istədikdə, problem yaranır. Qoyulan link video kimi yox, sadəcə simvollar yığımı şəklində düşür. Bu problemi aradan qaldırmaq üçün linkin əvvəlində və axırında Youtube üçün BBCode yazılmalıdır.

Linkin əvvəlində: ""

Linkin axırında: "[/ youtube]"

Nümunə üçün, https:// www. yout ube.com/wat ch?v=kr_gROZmTtA[/ youtube]

Qeyd: mən qəsdən bir neçə yerdə boşluq qoydum, yoxsa video kimi açılacaqdı. Əslində isə əvvəldən axıra kimi heç bir yerdə boşluq olmamalıdır.

Bəzi istifadəçilərdə Youtube videosu yerləşdirmək istədikdə, problem yaranır. Qoyulan link video kimi yox, sadəcə simvollar yığımı şəklində düşür. Bu problemi aradan qaldırmaq üçün linkin əvvəlində və axırında Youtube üçün BBCode yazılmalıdır.

Qeyd: mən qəsdən bir neçə yerdə boşluq qoydum, yoxsa video kimi açılacaqdı. Əslində isə əvvəldən axıra kimi heç bir yerdə boşluq olmamalıdır.

http://www.disput.az/index.php?showtopic=222177&p=20988619 Museyib bu video linki dediyiniz kimi etdim alinmadi(( Goren neyi sehv etmishem?

Linkin sonundakı "#t=161" yazısını silib yenidən yoxlayın.

Onu nece silim))

Linki copy-paste etmishem o formada.(

Edited by ceylin

Linki kopyalayarkən o hissəni seçmədən kopyalayın.

Ok,sag olunrroza.gif

Disputda kəşf elədiyim bir funksiyanı sizinlə paylaşım. Saytın mobil versiyasında, yəni http://m.disput.az saytında yeni yaradılmış mövzunun adında dəyişiklik etmək mümkündür. Yəni, deyək ki, normal web saytda (yəni komputerlə açdığımız http://disput.az/index.php saytında) yeni bir mövzu açdıq və sonra gördük ki, adda hərf səhvi var. Həmin mövzunun adında düzəliş etmək üçün aşağıdakı şəkildə göstərildiyi kimi, Change Theme>IP.Board Mobile seçməklə (ya da yuxarıda saytın adı yazılan yerdə "disput.az" sözünün əvvəlinə "www" yerinə "m" yazmaqla) mobil versiyaya keçirik və mövzunun ilk postuna düzəliş edən Edit düyməsini basırıq. Bu zaman həm mövzunun adını dəyişmək olur, həm də ilk posta düzəliş etmək (ki, bu da hamıya aydındır). Təbii ki, bunlar üçün yalnız 5 dəqiqə vaxtınız var.

VpYEXP.jpg

Telefondan girerken shekil ve ya video yerleshdirmek mumkundurmu?

Telefondan girerken shekil ve ya video yerleshdirmek mumkundurmu?

Bu qayda telefon üçün də keçərlidir. Video yerləşdirmək üçündür bu. Şəkil üçünsə "youtube" sözünün yerinə "img" yazmaq lazımdır.

Nə alınmasa, soruşa bilərsən.

Rus dilinde yazmag olarmi?

Buyurun !  Tədricən azərbaycan dilinə imkan daxilində keçid etməklə rus dilində   yazmaq olar .    .  Kirill əlifbası  ilə azərbaycan dilində  də  yazmaq olar. 

Buyurun ! Tədricən azərbaycan dilinə imkan daxilində keçid etməklə rus dilində yazmaq olar . . Kirill əlifbası ilə azərbaycan dilində də yazmaq olar.

спасибо))

sagirdiniz eşidir))

Nəyi eksprement edirsən?))Ondansa məni rəqəmlərdə profili yerləşdirməyi  öyrət)

Uşaqlar, xahiş edirəm səs salmayın :)

Burada, elə də çətin bir şey yoxdur məncə. Aşağıdakı şəkildəki kimi hansı useri kopyalamaq lazımdırsa, onu seçirik və "Ctrl+C", ardından da "Ctrl+V", yəni copy-paste (kopyala-yapışdır) əməliyyatı aparırıq. (Sunyata məni bağışlayar, yəqin :) )

dj7LX4.jpg

Sunyata

Old & Wise

• TOPIC STARTER
  • photo-thumb-124110.gif?_r=1394227679
  • Moderators
  • staff.png
  • 60 60 posts
3337