Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Boşanma

ANAR 0071

Recommended Posts

Qabağlar qızı ərə verəndə deyərdilər -O evdən ancaq kəfənin çıxaacaq. İndi isə oğlanla qız bibri-birini görüb sevib evlənirlər. Hamı deyir bibi-birini elə sevirlər ki qəl görəsən. Birdə 1-2 aydan sonra, ya da ən uzağı bir ildən sonra görürsən ki boşandılar. Səbəbə qəlincə deyirlər ki -Xasiyyətimiz tutmadı.

Amma psixoloqlar bildirir ki boşanmaların əsas səbəbi yataqda olan uyğunsuzluq olur. Sizin mövgeyinizi bilmək istərdim, cavanlar niyə boşanır? Və yataqda hansı uyğunsuzluqlar ola bilər?

• Replies 112
  • Created
  • Last Reply
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

men sizinle tam raziyam hem maddi hem de bawqa faktorlar rol oynayir.yataq bawlica sebeb deyil

bilirsiz en bawlicasi da indiki qizlarin evde aldigi terbiye.bir qiz ki niwan uzuyunu ucuzduguna gore beyenmir o qizdan ne ailecanlig nr ev xanimi umumiyyetle ne ismet gozlemek olar??

bilirsiz en bawlicasi da indiki qizlarin evde aldigi terbiye.bir qiz ki niwan uzuyunu ucuzduguna gore beyenmir o qizdan ne ailecanlig nr ev xanimi umumiyyetle ne ismet gozlemek olar??

o gun iw yoldawim daniwir ki avtobusda iki qiz oturub biri telefonla daniwaraq anasina deyir ki ay ana oglan mene 5000 manatliq uzuyu beyendim amma almadi.neynirem e onu ad uzuyunu de qaytaraq ne circindir da getiribler qaytaraqcehennem olsunlar. siz bele qizlarla aile quranlardan daniwin

o gun iw yoldawim daniwir ki avtobusda iki qiz oturub biri telefonla daniwaraq anasina deyir ki ay ana oglan mene 5000 manatliq uzuyu beyendim amma almadi.neynirem e onu ad uzuyunu de qaytaraq ne circindir da getiribler qaytaraqcehennem olsunlar. siz bele qizlarla aile quranlardan daniwin

Avtobusda elə söhbət olur ki.?)

Tamamile raziyam. Boshanmanin esas sebebi maddi problemlerden ireli gelir. Evsizlik,ishsizlik ailede choxsayli problemler yaradir ki bu da boshanma ile neticelenir. Nece deyerler Sevgi qarin doydurmur. Yataq mence bu mesele en son yerlerden birini tutur.Bir sozle movzu bu bolmelik deyil.

Tamamile raziyam. Boshanmanin esas sebebi maddi problemlerden ireli gelir. Evsizlik,ishsizlik ailede choxsayli problemler yaradir ki bu da boshanma ile neticelenir. Nece deyerler Sevgi qarin doydurmur. Yataq mence bu mesele en son yerlerden birini tutur.Bir sozle movzu bu bolmelik deyil.

tamamile sizinle raziyamappl.gif

Mence boşanma daha çox fiziki yox, menevi uyğunsuzluğundan olur. İster oğlan, ister qiz "ailə qurmaq ne demek" tam anlamadan evlenirler, və ilk problemlərlə üzləşəndə onları həll etməyin yerinə, boşanmağı seçirler.

• 1 month later...

mence yatagda rol oynayir.amma bunu tek yatag deyib ustunnen kecmek olmaz.mence qarsi terefler bir birinnen daha cox sey gozleyir ve aile qurdugdan sonra gorurler ki ele deyil..mesuliyyet.her iki terefin bir- birine qarsi,hormet,yalansiz heyat...bunlar olmur..aileler de dagilir.sadece olarag evvel mecburiyyetden dozurduler xanimlar.indi ise bele bir mecburiyyet yoxdu..maddi asililig yoxdu kisiden.menevi de...ona gore de bosanmalar coxalib.hami heyata bir defe gelir.ve normal yasamag isteyir/bir seyi degig bilirem hec kim saddigina sittiy eleyib bosanmir.sebesiz hecne olmur...qinamiramm men..

Iki insanin bir yerde uzunmuddetli qalmagi ucun onlarin her zaman nese umumi birlesdirici maragi olmalidir.

Az-da evlenmek prossesi nadir hallarda uzun muddetli tanisliqdan sonra bas tutur, yeni adeten kimlerse qohum tanisligi, kimlerse internet tanisligi ve saire usulu ile evlenirler. Bu zaman insan organizmi hem fizioloji (bio aura) hemde psixoloji olaraq bir birini tam oyrenmir. Sadece bir fakt: "Evlenmeliyem/ere getmeliyem artiq" dusuncesi addimi atmaga vadar edir ve hemcini aile terefinden "vaxtdir" tekidi ile beraber cox guclu rol oynayir.

Diger bir mesele, Az-da intim heyat problemi hemise olub, ve olacaqdir. Bu sebebden artiq 23-25 yaslarinda genc oglan ve xanimlar fizioloji cehetden bununla mutemadi olaraq mesgul ola bilmediklerine gore, ilk anda "elverisli furset" :

oglanlar ucun:

- ev qizidir (yeni bakiredir), kecmisi yoxdur, filankes filankes meslehet gorur

- 10 qizin 5 den gozeldir menim fikrimce

- atasi filan yerde isleyir, filan qeder cehiz getire biler...

- ve sair ve sair kimi faktorlar

qizlar ucun:

- boyu 180 sm boyukdur...

- isi var, filan nazirlikde isleyir...

- evi var

- atasi filan yerde isleyir

dusen zaman artiq beyinde fikir formalasir ki, "aile" qurmaq lazimdir. Sehfen ele fikir var ki, evlendikden sonra intim heyat parlaq olur. Xeyir. Qadinin bir kisi terefinden razi salinmasi mumkundur, o zaman ki hemin kisi onu tam anlayir ve ehtiyaclarini odeyir. Ama inkisaf etmis ve guclu bir kisinin bir qadin terefinden razi salinmasi cox zaman alinmir. Intim heyatda yaranan boslug get gede artir. Ikinci bir faktor: Az.da qurulan ailelerde usag esas amildir. yeni ki aile gurulduqdan maksimum 1 il sonra usag meydana gelir. Ve bu da qadinin daha cox fikrinin usaga yonelmesine sebeb olur. Adi kisilerde bu hec bir problem yaratmir. Sadece inkisaf etmis ve guclu kisilerde bu intim heyat catismamazligina sebeb olur. 2, 3 usagdan sonra artiq kisini oz qadinina intim olaraq hec bir maragi galmir.

Ve tebii ki bele qurulan aileler bosanmaga ducardilar...

Umumiyyetle ixtiyari bir qurumun/teskilatin/birliyin (aile kicik bir qurumdur, birlikdir) movcudlugu ve mohkemliyini qorumaq ucun bir nece faktor var:

- inam

- guc, ve ya mecburiyyet

- din

Mutleq basci, rehber olmalidir. Bunun rolunu Az.da 90% kisiler oynayir. Ve aile birliyi de mehz kisiden asilidir. Qanun nece qoyularsa, ve onun emel olunmasina nece rehberlik olunarsa, netice de mehz ondan asili olar.

Aile gerek agilla, derrake ile qurulsun ve hec bir fiziki faktordan asili olmasin. Yuxarida kimse 2 qizin uzuk sohbetinden yazmisdi...men bele qizlari gorende uzlerine tupururem. Bele ki onlar oz bedenlerini ( qeyd edim ki qizin temiz bedeni menim ucun evezolunmaz ve saf bir varligdir) getirilen her hansi bir uzuye, alinan eve, ve ya diger bir fiziki faktora satirlar. Ve oglanlar da gerek aile qurduglari xanimi omrunun axirina geder gorumaga ve qeydine galmaga hazir olub, heyatda bas veren her hansi bir cetinlikden qorxmayaraq ireli gederek ailelerini qorusunlar.

sual olsa cavablandirmaga calisaram. Bele ki bu gunku cemiyyetimizde genclerin savadsizligi ve munasibetlerin duzgun olaraq nece qurulmasi meni cox dusundurur.....

Iki insanin bir yerde uzunmuddetli qalmagi ucun onlarin her zaman nese umumi birlesdirici maragi olmalidir.

Az-da evlenmek prossesi nadir hallarda uzun muddetli tanisliqdan sonra bas tutur, yeni adeten kimlerse qohum tanisligi, kimlerse internet tanisligi ve saire usulu ile evlenirler. Bu zaman insan organizmi hem fizioloji (bio aura) hemde psixoloji olaraq bir birini tam oyrenmir. Sadece bir fakt: "Evlenmeliyem/ere getmeliyem artiq" dusuncesi addimi atmaga vadar edir ve hemcini aile terefinden "vaxtdir" tekidi ile beraber cox guclu rol oynayir.

Diger bir mesele, Az-da intim heyat problemi hemise olub, ve olacaqdir. Bu sebebden artiq 23-25 yaslarinda genc oglan ve xanimlar fizioloji cehetden bununla mutemadi olaraq mesgul ola bilmediklerine gore, ilk anda "elverisli furset" :

oglanlar ucun:

qizlar ucun:

- evi var

dusen zaman artiq beyinde fikir formalasir ki, "aile" qurmaq lazimdir. Sehfen ele fikir var ki, evlendikden sonra intim heyat parlaq olur. Xeyir. Qadinin bir kisi terefinden razi salinmasi mumkundur, o zaman ki hemin kisi onu tam anlayir ve ehtiyaclarini odeyir. Ama inkisaf etmis ve guclu bir kisinin bir qadin terefinden razi salinmasi cox zaman alinmir. Intim heyatda yaranan boslug get gede artir. Ikinci bir faktor: Az.da qurulan ailelerde usag esas amildir. yeni ki aile gurulduqdan maksimum 1 il sonra usag meydana gelir. Ve bu da qadinin daha cox fikrinin usaga yonelmesine sebeb olur. Adi kisilerde bu hec bir problem yaratmir. Sadece inkisaf etmis ve guclu kisilerde bu intim heyat catismamazligina sebeb olur. 2, 3 usagdan sonra artiq kisini oz qadinina intim olaraq hec bir maragi galmir.

Umumiyyetle ixtiyari bir qurumun/teskilatin/birliyin (aile kicik bir qurumdur, birlikdir) movcudlugu ve mohkemliyini qorumaq ucun bir nece faktor var:

- inam

- guc, ve ya mecburiyyet

- din

Mutleq basci, rehber olmalidir. Bunun rolunu Az.da 90% kisiler oynayir. Ve aile birliyi de mehz kisiden asilidir. Qanun nece qoyularsa, ve onun emel olunmasina nece rehberlik olunarsa, netice de mehz ondan asili olar.

Aile gerek agilla, derrake ile qurulsun ve hec bir fiziki faktordan asili olmasin. Yuxarida kimse 2 qizin uzuk sohbetinden yazmisdi...men bele qizlari gorende uzlerine tupururem. Bele ki onlar oz bedenlerini ( qeyd edim ki qizin temiz bedeni menim ucun evezolunmaz ve saf bir varligdir) getirilen her hansi bir uzuye, alinan eve, ve ya diger bir fiziki faktora satirlar. Ve oglanlar da gerek aile qurduglari xanimi omrunun axirina geder gorumaga ve qeydine galmaga hazir olub, heyatda bas veren her hansi bir cetinlikden qorxmayaraq ireli gederek ailelerini qorusunlar.

sual olsa cavablandirmaga calisaram. Bele ki bu gunku cemiyyetimizde genclerin savadsizligi ve munasibetlerin duzgun olaraq nece qurulmasi meni cox dusundurur.....

appl.gif

• 2 weeks later...

məncə boşanmaların artmasının səbəbi, müəllifin dediyi kimi, yataqda uyğunsuzluq deyil, cəmiyyətin sərbəstləşməsidir. insanların davranış sərbəstliyi artıb. hər hansı səbəbdən insanlar bərabər olmaq istəmirlərsə, boşanırlar. bu dəyişikliyi birmənalı qəbul etmək olmaz, bunun həm yaxşı, həm də pis tərəfləri var. yəni bu məsələni nə kəskin tənqid, nə də təbliğ etmək lazımdır. valideynlər övladlarına səbrlilik, təmkinlilik, soyuqqanlılıq kimi cəhətləri öyrətsələr, boşanmalar da azalar. qərar verməzdən öncə yüz ölçüb bir biçərlər. amma elə hallar da var ki, birgə həyat artıq dayanılmaz olur, belə olan halda, cəmiyyət nə deyəcək deyə, boşanmamağın da əleyhinəyəm.

• 1 month later...
esas problem maliyedir

o qeder aileler taniyiram ki pullarini balta kesmir, amma ovladlari bosanib

bosanmaya ilk sebeb - bir birini yola vermemekdir, kompromise getmemekdir, tebii ki bu ilkin merheleden sonra soz-sohbet yaranir ve sonda bosanirlar chunku uje bir birilerinin soz-sohbetleri maksimum hedde chatir

birgə həyat artıq dayanılmaz olur,

bosanmamaq ucun birinci novbede oglani yaxsi tanimalisan cox adam deyir nisanli qalanda soz sohbet cox olur ona gore tez toy eleyirler xeyir eksine bacardigin qeder nisanli qalmalisan oglani yaxsi taniyasan ikinci esas sebeb qiz usaq olmali deyil duzdu bir zamanlar var idi oglanlar boyuk qiz alirdilar oz yaslarinda olan qiz alirdilar indiki zamanlarda oglanlar balaca qiza qacirlar

menim tanidigim qizlar var nisanli deyiller oglan qizi cox sevir herilidirler heiqiqi sevgi olsun esas sevgi olanda her iki teref yola gedirler seven insanlar bosanmir

sevginin gozu kordur

bowanmalarin bir hissesine de bizim yeni milleti soymaga yonumlu olan toy ve niwan adetlerinden ireli gelir. Qiz ve oglan bir birlerini isteyib evde evlenmek qerarina geldikleri dediyi an qaynanalar ve qaynatalar bir nov mentalitet qoruqcusu olaraq cixir ovladlarinin qabagina. Bu bele olmasa bize guleller kimi urey uzen soxbetler. Biz dostlarimizla sozu bir yere qoymuwduq ki qaynanalara volya vermeyek. Bu saat 2-mizinki hec daniwdirmir kurekenleri. Menimki de daniwdirir amma daniwdirmasa onnan yaxwidi)) Ne iwlerimize qariwa bilirler ne de ki sozlerini ewidirik her wey de qaydasindadir. Ama 4-cu dostumuz bir balaca qaynanadan qorxandi. Hem ozunun hem qizin valideyinleri ucbatindan hemiwe qirirlar bir-birlerini axirlari da hec yaxwi gorsenmir.

• 2 weeks later...

oglanlar ucun:

qizlar ucun:

- evi var

- inam

- guc, ve ya mecburiyyet

- din

Qeyd ediənlərlə tamamilə razıyam. Tərifə layiq mövqelər çoxdur... Bir məqamı da müəllifin yazdıqlarına əlavə etmək istərdim. Məhz evlənməmişdən əvvəl (bəylərimizə) qız anasını gərək tanıyasan. Ən çox hallarda baş verir ki, qız anası necədirdsə, xasiyyəti də tədricən qızına keçir. Əfsuslar olsun ki, indiki cəmiyyətimizdə "qızım, bu gündən etibarən sənin atan da, anan da, boyuyün də məhz həyat yoldaşındır" deyənlərə az rast gəlirik. Söhbət normal ailələrdən gedir. Fikir verin ki, 20-30 il əvvəl boşanmaların sayı bu dərəcədə pik həddə gəlib çatmamışdır. Barmaq hesabı ilə sayılardı. El arasında yaxşı baxılmadığına görə də boşanmaların sayı bu qədər deyildi. Rəsmi statistikaya istinadən deyə bilrərəm ki, bu il qurulan 5 ailədən 3-ü heç bir il tamam olmamış ayrılırlar... Belə bir anda iri hərflərlə sual döğurur "NİYƏ?".... çünki, ailə qurularkən mala, mülkə görə izdivac qururlar. Bu barədə çox danışmaq olar... Deyərdim ki, boşanma cəmiyyətimizdə təhsil, səhiyyə və bu kimi digər problemlərdən ən öndə və ən şox müzakirə olunan məsələrdən biridir. Sonda bir haşiyəyə çıxmaq istərdim. Əbəs yerə deyilməyib: ANASINA BAX, QIZINI AL. Həqiqətən də bu belədir. Gündəlik həyatda rast gəldiyimiz təcrübədən bunu tam əminliklə deyə bilərəm....

• 2 months later...

Gozel movzudur ve gozel mentiqli fikirler bildirmisiz.. Menim fikrimce aile tek sevgi ve intim munasibet deyil .. Aile dostluqdur , etibarli dostluq , aile bagliliqdir , aile tehlukesizlikdir , aile temiz saf meneviyatdir , exlaqdir .. Aile heyatla mubarizedir .. Aile qadini heyatin butun eybecerliklerinden , heyatin o pis uzunden qoruyur .. Nehayetki aile ovlad sevgisidir ki , dunyadan bundan daha gozel sevgi ola bilmez .. Sadece bunu derk elemek lazimdir ... Ailesiz insan qanadsiz quw kimidir ancaq yerde cirpinir ve hec vaxt goylere ucala bilmir ..

Hansısa bir Şirkətin HR Manageri ilə (İnsan Resursları - Otdel Kadr) söhbətin sonuna - əsas məsələyə maaş danışmağa gələndə birmənalı belə bir şey eşidirsən ki, "The money is not a major driver" - Pul əsas faktor deyil. Əslində Bakı reallığı bu dəqiqə odur ki, Qızların 90%-dən çoxu məhz Maddi durum üzündən öz yoldaşından boşanır və düşünür ki, "Ağ atlı və ya Ağ Bentley-də oturan bir Şahzadə" onun boşanmasını gözləyir ki, elə ordaca onun əlindən tutsun, uşağını da öz üşağı kimi qucağına alıb aparacaq Səadət sarayına.

daha bir səbəb: boşanmış qızların çox rahat şəkildə bəyəndikləri oğlanlarla sosial şəbəkələrdə tanış olub görüşməkləridir ki, onların ətrafındakı qohum-qonşu, yaşı az, amma temperamenti çox olanlar da düşünür ki, elə salamatı buduyee, ərə get, pardədən qurtul, bir bəhanəylə boşan və QINAQ səbəbkarı olma daa. Denən oğlan məni döyürdü, söyürdü. götürmədim, qayıtdım dədəmin xarabasına.

[quote name='Nara4' timestamp='1346966207' post='13655147']
Gozel movzudur ve gozel mentiqli fikirler bildirmisiz.. Menim fikrimce aile tek sevgi ve intim munasibet deyil .. Aile dostluqdur , etibarli dostluq , aile bagliliqdir , aile tehlukesizlikdir , aile temiz saf meneviyatdir , exlaqdir .. Aile heyatla mubarizedir .. Aile qadini heyatin butun eybecerliklerinden , heyatin o pis uzunden qoruyur .. Nehayetki aile ovlad sevgisidir ki , dunyadan bundan daha gozel sevgi ola bilmez .. Sadece bunu derk elemek lazimdir ... Ailesiz insan qanadsiz quw kimidir ancaq yerde cirpinir ve hec vaxt goylere ucala bilmir ..
[/quote]yazdıqlarınızda həqiqət var, amma tam razılaşmıram. ailənin əhəmiyyətini kiçiltmək istəməzdim, amma qabartmaq da düzgün deyil. əsas insanın xoşbəxtliyidir, istər ailəli, istər ailəsiz. ətrafınıza baxın, görün nə qədər xoşbəxtlikdən uzaq ailələr var. amma bəlkə də bu insanlar tək olsaydılar, daha xoşbəxt ola bilərdilər. hər şey nisbidir.

Onsuz da gün keçdikcə müasirləşən,avropalilaşan bir cəmiyyətimiz var. Mən bu statistikani normal qarşılayıram.Məncə bədbəxt evliliklər həmişə var idi. Lakin xüsusilə qadınlar boşanmaqdan çəkinirdilər.. Xüsusilə şəhərlərdə işləyən qadının iqtisadi azadlığı artır. Boşanmaların artması bir də öz özünü tətikləyən bir vəziyyətdir..İndi də səbəb bunun xaricində evlilik proqramlarının da (boşanıb təkrar evlənənlər gördükləri üçün) insanlara cəsarət verər və dövri bir artıma səbəb olmuş ola bilər.Boşanmalarin səbəbini qaynanalarda görə bilmirəm,yəni səbəbin çox hissəsi onlarin üzərinə düşə bilməz,çünki heç kim övladinin pis gününü istəməz..

Daha bir problemi de mentalitetde gorurem yene de. Bele ki, instituta girmish qizini artiq 1ci kursun sonundan etibaren (en yaxshi halda hetta bele) kimese sirishdirmaq isteyen ana, sanki qohum-qonshunun Qinaq obyekti olmaqdan chekinir, dushunur ki, 20 yashi var qizinin "vay dede, qiz qaldi evde". O yashda qizin duz-emelli dushunen beyni de olmur, temperamentin yuksek oldugu bir period, ilk onu beyenen ciddi bir oglan + "mama tezyiqi" vessalam, sonuch bir-birini duz emelli tanimayan 2 gencin evlenmesine getirib chixarir. Shadliq evi: evvelce Qiz toyu-Qiz evi Pulunu yigir, chekilir qiraga,. Oglan toyu-Oglan evi pulunu yigir chekilir qiraga, toy gecesi "YENGE" gelir, bir parcha qanli eskini chixarib numayish etdirir gelen qonaqlara, Gelin anasi Qururlanir, vessalam - Hami xoshbextdir...

Oten bir neche ay. Her shey artiq ferqlidir. Oglan qizin ushaqligindan bezir, qiz ozu yashda subay refiqelerinin beyendikleri oglanlarla kinoya getmeyi xeberini eshidir cin atina minir. Ve uchuruma dogru ilk addimlar bashlayir. Getdikce bu addimlar daha da suretlenir ve budur Uchurumun duz kenarindayiq. Kichik bir tekan lazimdir. Bu tekan ise her an hamidan gele biler.

Odur ki, Stereotiplere YOX demek vaxtidir. 20 yashinda hele de ere getmeyen qiza: "booooy, az, sen hele evdesen??" deyen damarinda hele de "?" qani axan insanlara uymamaq vaxtidir. Bu sizin heyatinizdir. O qiragdan tirka verib, sonradan senin problemli vaxtinda, "canin sag olsun", "Qismet beleymish", "belke ele xeyir bundadir?", "her sheyin duzunu Allah bilir" deyen adamlarin deyil!!!

sozlerinizde hardasa heqiqet var.Bir misal vare deyir hammi elebilir ki ere gedenin bir eli yagda bir eli baldadi[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/rofl.gif[/img] biz ne qeder de subay qizlara meslehet versek de ki bu bele deyil,telesmeyin olar bir qulaginnan alib o birsi qulaqlarinnan buraxillar.
Amma ikinci terefden sizinle razi deyilem ----> [b][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)]O yashda qizin duz-emelli dushunen beyni de olmur[/background][/size][/font][/color][/b][b][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][/b][b][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)][img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/facepalm.gif[/img] [/background][/size][/font][/color][/b][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)]size[b][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][/b]misal olaraq ozumu getirecem.anam qardashimin 2 yashi, ve menimse iki ayim olanda "[b]atam[/b]" adlanan o shexsden ayrilib qayidib ata evine .hec vaxt ata qaygisi gormemish bir erkoyin qiz kimi boyumushem mektebde butun oglanlarin canin alirdim[/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)][img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/diablotin.gif[/img] . mektebi qurtaran kimi ishlemeye bashlamisham. "arxandayam,ireli" hec vaxt heckimnen eshitmemishem.ona gore her ishimi ozum hell elemeye calishmisham.insan heyatda bir cox cetinlikler gorende ozunden asli olmayaraq tez boyuyur. 21 yashimin tamamina 1 ay qalimish sevdiyim insanla aile heyati qurdum. cox cetinlikler gormushuk,hele de bezilerini yashayiriq. amma bu sevgimize,aramizda olan bir birimize bagliligimiza mane olmur.cunki her cetinliyi ustesinden sevgimizle gelirik. size bir soz deyim 28-29 yashindaki bir insan(qiz) artiq formalashmish xasiyyete malikdir.ere gedenden sonra yoldashi ile xasiyyeti tutushmadiqda aralarinda boyuk problemler yaranir.ne kishi ne de qadin eks terefi xirda meselelerde bele ozune tabe ede bilmir.bir ortaq mexrece gele bilmiller.o zaman boshanirlar.xasiyyet tutushmamagi bax budur. o qeder tanish refiqelerim var ki 28-29-30-31-32 yashlarinda hamsi subay.elci cixan oglanlarda heresi bir sheyi beyenmir,qebul etmir.bu yashda artiq coxsunu sevgi yox xasiyyet maraqlandirir. [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)]o ki qaldi mene men severek aile qurmusham.ailemin temeli sevgidir.ilk 6 ayda cox cetinlik cekdik ikimiz de.bir birimize uygunlasha bilmirdik.amma o kritik anin ustesinden geldik.demek olar ki biz heyat yoldashimla bir yerde boyuduk, bir yerde terbiyelendik.bir birimizin isteklerine uygun formalashdiq.misalcun evliliyimizn ilk gunlerinde niye corabi cixardib otagin ortasina atmisan krizisi olurdusa indi 4 ilden sora eger men corabimi otagin ortasina atsam bele fikirleshirem ki yoldashim o corablari sessiz goturub lazim olan yere qoyacaq[/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)][img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/wub.png[/img] ve s. buna oxshar xirda misallar hansilar ki boyuyur ve heyatimizin 50%ni teshkil edir . bilmirem fikrimi size catdira bildim ya yox,yeni demeyim odur ki artiq formalashmish bir insan kimi bashqasina uya bilmirem,srazu svoy xarakter pokazivayu ister anam olsun,ister qaynanam.[/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)][img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/wacko.png[/img] heyatda cox sheyler olur,ayrilmishlarin sebebleri ise n qeder ola biler. kimise ciddi esaslarla, kimse shiltaqligi uzunden [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)][img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/thinking.gif[/img] ona gore meslehetim odur ki nece yashda evlenmeyinizden asli olmayaraq bir birnizi yola vermeyi bacarin.biri od olanda biri su olar.bax o zaman belke bir eliniz yagda bir eliniz balda oldu [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)][img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/hah.gif[/img][/background][/size][/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)]P.S. Bir elim yagdadi amma bala hele elim batmiyib [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)][img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/smoking.gif[/img][/background][/size][/font][/color]

Ne qeder subaysan deyirsen teki sevdiyim qiz saf olsun ailecanli olsun men ve valideynlerime hormet etsin, pulumuz az olsa da olar..Amma evlenenden sonra gorursen ki maddiyat butun problemlere ele yol acir ki hec xeberin de olmur..Bunu ancaq evli olan insanlar anlaya biler..Sozsuz yataqdaki uyghunluq da shertdir..

[quote name='Lisickasestricka' timestamp='1347690551' post='13742904']
sozlerinizde hardasa heqiqet var.Bir misal vare deyir hammi elebilir ki ere gedenin bir eli yagda bir eli baldadi[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/rofl.gif[/img] biz ne qeder de subay qizlara meslehet versek de ki bu bele deyil,telesmeyin olar bir qulaginnan alib o birsi qulaqlarinnan buraxillar.
Amma ikinci terefden sizinle razi deyilem ----> [b][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)]O yashda qizin duz-emelli dushunen beyni de olmur[/background][/size][/font][/color][/b][b][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][/b][b][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)][img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/facepalm.gif[/img] [/background][/size][/font][/color][/b][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)]size[b][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][/b]misal olaraq ozumu getirecem.anam qardashimin 2 yashi, ve menimse iki ayim olanda "[b]atam[/b]" adlanan o shexsden ayrilib qayidib ata evine .hec vaxt ata qaygisi gormemish bir erkoyin qiz kimi boyumushem mektebde butun oglanlarin canin alirdim[/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)][img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/diablotin.gif[/img] . mektebi qurtaran kimi ishlemeye bashlamisham. "arxandayam,ireli" hec vaxt heckimnen eshitmemishem.ona gore her ishimi ozum hell elemeye calishmisham.insan heyatda bir cox cetinlikler gorende ozunden asli olmayaraq tez boyuyur. 21 yashimin tamamina 1 ay qalimish sevdiyim insanla aile heyati qurdum. cox cetinlikler gormushuk,hele de bezilerini yashayiriq. amma bu sevgimize,aramizda olan bir birimize bagliligimiza mane olmur.cunki her cetinliyi ustesinden sevgimizle gelirik. size bir soz deyim 28-29 yashindaki bir insan(qiz) artiq formalashmish xasiyyete malikdir.ere gedenden sonra yoldashi ile xasiyyeti tutushmadiqda aralarinda boyuk problemler yaranir.ne kishi ne de qadin eks terefi xirda meselelerde bele ozune tabe ede bilmir.bir ortaq mexrece gele bilmiller.o zaman boshanirlar.xasiyyet tutushmamagi bax budur. o qeder tanish refiqelerim var ki 28-29-30-31-32 yashlarinda hamsi subay.elci cixan oglanlarda heresi bir sheyi beyenmir,qebul etmir.bu yashda artiq coxsunu sevgi yox xasiyyet maraqlandirir. [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)]o ki qaldi mene men severek aile qurmusham.ailemin temeli sevgidir.ilk 6 ayda cox cetinlik cekdik ikimiz de.bir birimize uygunlasha bilmirdik.amma o kritik anin ustesinden geldik.demek olar ki biz heyat yoldashimla bir yerde boyuduk, bir yerde terbiyelendik.bir birimizin isteklerine uygun formalashdiq.misalcun evliliyimizn ilk gunlerinde niye corabi cixardib otagin ortasina atmisan krizisi olurdusa indi 4 ilden sora eger men corabimi otagin ortasina atsam bele fikirleshirem ki yoldashim o corablari sessiz goturub lazim olan yere qoyacaq[/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)][img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/wub.png[/img] ve s. buna oxshar xirda misallar hansilar ki boyuyur ve heyatimizin 50%ni teshkil edir . bilmirem fikrimi size catdira bildim ya yox,yeni demeyim odur ki artiq formalashmish bir insan kimi bashqasina uya bilmirem,srazu svoy xarakter pokazivayu ister anam olsun,ister qaynanam.[/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)][img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/wacko.png[/img] heyatda cox sheyler olur,ayrilmishlarin sebebleri ise n qeder ola biler. kimise ciddi esaslarla, kimse shiltaqligi uzunden [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)][img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/thinking.gif[/img] ona gore meslehetim odur ki nece yashda evlenmeyinizden asli olmayaraq bir birnizi yola vermeyi bacarin.biri od olanda biri su olar.bax o zaman belke bir eliniz yagda bir eliniz balda oldu [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)][img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/hah.gif[/img][/background][/size][/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)]P.S. Bir elim yagdadi amma bala hele elim batmiyib [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)] [/background][/size][/font][/color][color=#282828][font=helvetica,arial,sans-serif][size=4][background=rgb(250, 251, 252)][img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/smoking.gif[/img][/background][/size][/font][/color]
[/quote]
Sizin demek olar ki 80 faiz fikirlerinizle raziyam..Evliliyin ilk dovrlerinde olan cetinlileri sirf sevgimize gore bir birimize kecirik..Sonralar ise artiq her shey oz yoluna dushur..Problemle en azi her gun uzleshirik, ancaq onu gerek boyudub shishirtmeyesen ve o an problem de sanki ozu qorxub qacir sizden..Her kes vaxtinda aile qursa yaxshidir..Siz deyen kimi ister qiz ister oghlan 24-25 yashindan sonra evlenmek istemir..

[quote name='Tom Ford' timestamp='1347691411' post='13743015']
Sizin demek olar ki 80 faiz fikirlerinizle raziyam..Evliliyin ilk dovrlerinde olan cetinlileri sirf sevgimize gore bir birimize kecirik..Sonralar ise artiq her shey oz yoluna dushur..Problemle en azi her gun uzleshirik, ancaq onu gerek boyudub shishirtmeyesen ve o an problem de sanki ozu qorxub qacir sizden..Her kes vaxtinda aile qursa yaxshidir..Siz deyen kimi ister qiz ister oghlan 24-25 yashindan sonra evlenmek istemir..
[/quote]beli,duzdur.bu deqiqe 30 yashinda yuxari subay qizlara uygun (yeni 30 ve yuxari yashda) beyler demek olar ki yox derecesindedi.60-70 % evlidir 20% evlenmek istemir,yerde qalanlar ise tapmaq qeyri mumkundur[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/wacko.png[/img]
bes hansi 20% ile razi deyilsiz/?[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/tespe.gif[/img]

[quote name='Lisickasestricka' timestamp='1347696057' post='13743651']
beli,duzdur.bu deqiqe 30 yashinda yuxari subay qizlara uygun (yeni 30 ve yuxari yashda) beyler demek olar ki yox derecesindedi.60-70 % evlidir 20% evlenmek istemir,yerde qalanlar ise tapmaq qeyri mumkundur[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/wacko.png[/img]
[/quote]

вот это точно... )) Ona görə də özündən yaşca kiçiklərə ərər gedirlər son zamanlar)
Bir də bəzi 24-26 yaşlı xanımlardan, tez tez, "[i]gəzim keyf eliyim, evlənməyi neynirəm, ərim onu bunu qoymayacaq, poka imkan var, kredite aldığım maşın var, podruqalar və restoranlar var, əri neynirəm[/i]" kimi fikirlər eşidirəm, elə onlardı da 30 yaşa gəlib çatanda ayılırlar ki, gəzdim doydum (не в смысле секса, а по развлечениям и посиделкам) indi ərə gedim... onda da ər tapa bilmirlər...

[quote name='Грешник' timestamp='1347774598' post='13751238']
вот это точно... )) Ona görə də özündən yaşca kiçiklərə ərər gedirlər son zamanlar)
Bir də bəzi 24-26 yaşlı xanımlardan, tez tez, "[i]gəzim keyf eliyim, evlənməyi neynirəm, ərim onu bunu qoymayacaq, poka imkan var, kredite aldığım maşın var, podruqalar və restoranlar var, əri neynirəm[/i]" kimi fikirlər eşidirəm, elə onlardı da 30 yaşa gəlib çatanda ayılırlar ki, gəzdim doydum (не в смысле секса, а по развлечениям и посиделкам) indi ərə gedim... onda da ər tapa bilmirlər...
[/quote][img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/facepalm.gif[/img] umimiyyetle kishi qitligidi dunyada.muharibelerde ne qeder kishiler olur. oxudugum informasiyaya gore sehv elemiremse 7qadina 1 kishi dushur.amma deqiq harda onu bilmedim

bizdə ailə qurmaq ətrafında ajiotaj olmasa, boşanmalar da artmaz. çünki insanlar evlənməyə daha soyuqqanlı və şüurlu yanaşar. məncə bizdə qurulan ailələrin əksəriyyəti emosiyalar dalğası üzərində, ətrafın təsiri və agitasiyası ilə qurulur. ailə həyatı gənclərə bir "cənnət bağı" kimi təsvir olunur. amma evləndikdən sonra bu xəyallar, tüstü-duman dağılır və görürlər ki, ailə həyatı daha çox qayğılar, məişət problemləri, ailə borc və vəzifələrindən ibarət bir həyat imiş. bu həqiqəti anlamaq mərhələsinə bir çoxları qatlana bilmir, sadəcə dözmür və "tüpürürlər dabana", əks tərəflərə. ona görə gənclərə ailə həyatının gerçək üzünü anlatmaq lazımdır ki, onlar da buna "nəşəli", xəyallarda getməsinlər, aydın zəka, tam anlayışlı və şüurlu bir şəkildə ailə qursunlar.

[i])))))))) birincisi çox maraqlıdı nə üçün rus bölməsində bələ bir mövzularda yalnız 500 post topladıgdan sonra iştirak etmək olar)))amma Azərintimdə[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/blush.png[/img] [img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/blush.png[/img] [img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/blush.png[/img] [img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/blush.png[/img] məhdudiyyət qoyulmuyub))))))[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/looll.gif[/img] [/i]

[quote name='Брюнетка' timestamp='1347975110' post='13777903']
[i])))))))) birincisi çox maraqlıdı nə üçün rus bölməsində bələ bir mövzularda yalnız 500 post topladıgdan sonra iştirak etmək olar)))amma Azərintimdə[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/blush.png[/img] [img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/blush.png[/img] [img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/blush.png[/img] [img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/blush.png[/img] məhdudiyyət qoyulmuyub))))))[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/looll.gif[/img] [/i]
[/quote]

Ona gore də, gedən gələn 20 postu olan adam agzina geleni yazir, gic-gic movzu achir vı camaatı təhqir edir də... Burada da limit olsaydi, hər küçədən keçən registr edim yazmazdı!

[quote name='Lisickasestricka' timestamp='1347910020' post='13768978']
[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/facepalm.gif[/img] umimiyyetle kishi qitligidi dunyada.muharibelerde ne qeder kishiler olur. oxudugum informasiyaya gore sehv elemiremse 7qadina 1 kishi dushur.amma deqiq harda onu bilmedim
[/quote]

Həqiqət gözlərinizi deşir? )) (дословный перевод)
Qatıqlamaq söhbətini isə salmayaq, söhbət səviyyədən düşəcək...
Mənim ətrafımda həqiqətəm belə düşünən və 30 yaşı ötmüş qadınlar var... artıq ərə getmək ümidlərini belə itiriblər... səbəb isə yalnız özlərindədi... hərdən baxıram heyifim gəlir... перегнули палку со стремлением к свободе и независимости... и остались свободными и никому ненужными...

[quote name='Грешник' timestamp='1348084270' post='13792896']

Ona gore də, gedən gələn 20 postu olan adam agzina geleni yazir, gic-gic movzu achir vı camaatı təhqir edir də... Burada da limit olsaydi, hər küçədən keçən registr edim yazmazdı!
[/quote] amma lap yaxshi olardi ki,belä mövzular saytdan yigishdirilsin)axi mentalitetimize uygun deyil)bu menim shexsi fikrimdi)sehf dä edä biläräm))yenedä saytin administrasiyasi bilär))

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Проблему с нехваткой автостоянок в столице необходимо решать на государственном уровне.
      Специалист в области недвижимости Эльнур Фарзалиев считает, проблему с нехваткой автостоянок в столице необходимо решать на государственном уровне.

В Баку нужно строить новые парковки, в противном случае цены их услуги будут продолжать расти.
      • 3 replies
    • В Азербайджане удостоверения личности будут полностью оцифрованы
      До конца года в законодательство будут внесены изменения, которые предусматривают полную оцифровку свидетельств о рождении, браке и смерти, а также удостоверений личности в Азербайджане.
      Как сообщает Report, об этом министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев сказал на проходящем сегодня в Баку саммите Insurtech.
      По его словам, на выдачу данных документов приходится около 40% всех услуг, предоставляемых государством населению: «В связи с этим в законодательство будет внесено более 250 актов и изменений».
      Набиев подчеркнул, что с этими изменениями подавляющее большинство транзакций между государством и бизнесом, государством и гражданами перейдет в электронный формат.
      Media.az
        • Upvote
      • 51 replies
    • Принудительная смена интернет провайдера!
      Приходят представители Бакинтернета и можно сказать угрожая отключением телефона, насаждают подключение к Бакинтернету. Правда они новую  оптическую проводят линию телефона. У нас катв1 и нас устраивает. Могут ли они отключить телефон стационарный? говорят отключим потом будете себе новый проводить за большую сумму. Насколько это реально?  Телефон я хочу оставить естественно, он нужен для катв. если кто в курсе подскажите плиз.
        • Upvote
        • Confused
        • Like
      • 79 replies
    • В Казахстане приняли «закон Салтанат» - о защите прав женщин и безопасности детей
      Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев подписал закон «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения прав женщин и безопасности детей».
      bezopasnosti-detei
      • 9 replies
    • Вай❗Переехавший в США журналист Натик Наиляоглу обручился с мужчиной
      О помолвке Натик Наиляоглу сообщил на своей странице в социальной сети Facebook.
      Помолвка проживающего в Вашингтоне Н.Наиляоглу с риелтором Эндрю Корднером состоялась 15 февраля, но о переменах в личной жизни журналист сообщил в Facebook сегодня, указав в графе «семейное положение» имя своего партнера и дату помолвки.
      Отметим, что ряд СМИ сообщают о том, что Н.Наиляоглу и Э.Корднер поженились, но в Facebook у журналиста нет информации о вступлении в брак, а сообщается только о помолвке.
      Напомним, что журналист долгое время работал репортером в новостном эфире канала ANS – в США Н.Наиляоглу переехал сравнительно недавно.

Фото: Instagram by @dr3ww___
        🤗🤗🤗
        • Upvote
        • Sad
      • 274 replies
    • [VERIFIED] Строительство и ремонт домов, квартир и других объектов недвижимости  от 100 м²
      Профессиональная бригада мастеров под моим руководством производит комплексное строительство и  ремонт домов, квартир и любых других помещений . Большой опыт работы. Работаем как по Вашему проекту , так и предоставляем услуги своего дизайнера. Предоставляем весь спектр услуг :электрика,сантехник­а, декоративное покрытие, монтаж пластиковых окон и кондиционеров, малярные работы, монтаж напольных покрытий(черный пол, ламинат, паркет), любые виды работы с алчипаном(потолок, полки, перегородки), монтаж теплого пола, установка дверей.
      Работаем по договору и без договора.
      По желанию заказчика устанавливается Online-видео наблюдение(бесплатно) на объекте.
      Телефон: 070 636 53 83
      л
      • 342 replies
    • Почему молодой картофель на столичных рынках стоит так дорого? - ВИДЕО
      На столичных рынках картофель из Шамкира предлагается покупателям по разным ценам.
      Как передает xezerxeber.az, одни продавцы продают 1 кг шамкирского картофеля за 3 маната, а другие - за 5.
      Граждане сообщили, что при покупке данного овоща не обращают внимания на то, из какого региона он был привезен.
      Продавцы, в свою очередь, отметили, что картофель из Шамкира продается дороже, чем привезенный из других районов страны, потому что при его выращивании не используются химикаты.
      Подробнее - в сюжете.

• Upvote
        • Haha
        • Like
      • 65 replies
    • Чингиз Абдуллаев в больнице
      Народный писатель Чингиз Абдуллаев находится в тяжелом состоянии. Он помещен в отделение реанимации Центрального таможенного госпиталя. Сообщается, что три дня назад Чингиз Абдуллаев был госпитализирован с отравлением, но затем выписан. Сегодня его состояние вновь ухудшилось. = Здоровье Чингиза Абдуллаева - тайна за семью печатями? - обновлено — Haqqin
      • 20 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...