Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

"Sen o gozel qizin cani mene pul ver"...

Recommended Posts

• Replies 109
  • Created
  • Last Reply

bu yaxinlarda weherde refiqem ile gedirdik..birden 10-12 yawli 1 oglan yalvara-yalvara yapiwdi bize...dedi-dedi-dedi...zaridi..biz ise cavab vermirik...daha dogrusu ehemiyyet vermirik..bir de onu gordum ki, qulagimin dibinden nese pirrr eledi...men de qiwqirdim!!!

sen deme bu balaca axmaq, mene qapaz vurmaq isteyib, amma boyum ondan hundur oldugu ucun eli qulagimin dibinden sacima deyib...meni de haray-hewirim oralarnan bir oldu...bax bele..
nifret edirem dilencilere!!!!!!!

Mən ümumiyyətlə heç zaman dilənçilərə pul vermirəm, və sizədə tövsiyə edirəm ki verməyəsəniz. Bunların hammısı böyük bir mafiyadır. Kimnən soruşsan bu quldurlar haqda sizə dastan danışar, ancaq niyəsə hamı dilənən qoca, ancaq əlləri-qolları olan arvadlara, uşaqlara və kişilərə (!!!) pul verməkdə davam edirlər. Yəgin ki, elə fikirləşirlər ki, bunlar burda dilənçiyə verilən 20 qəpiklə, tanrı onların günahlarını bağışlayacaq.

[quote name='Aydın Mammadli' timestamp='1297844836' post='8360506']
Mən ümumiyyətlə heç zaman dilənçilərə pul vermirəm, və sizədə tövsiyə edirəm ki verməyəsəniz. Bunların hammısı böyük bir mafiyadır. Kimnən soruşsan bu quldurlar haqda sizə dastan danışar, ancaq niyəsə hamı dilənən qoca, ancaq əlləri-qolları olan arvadlara, uşaqlara və kişilərə (!!!) pul verməkdə davam edirlər. Yəgin ki, elə fikirləşirlər ki, bunlar burda dilənçiyə verilən 20 qəpiklə, tanrı onların günahlarını bağışlayacaq.
[/quote]
haqlısınız.bu adamlar adətən elə düşünür.Halbuki, dilənənlər adətən məhz pul, yalnız pul istəyir.Bir dəfə anam evdə çörək bişiridi və bir dilənçi uşaq qapını döydü. Ağlamsına-ağlamsına dedi ki, yemeyə çörəyi yoxdur.Biz ona bir kömbə çörək verdik. O hec nə demədi amma bir saatdan sonra qapını yenidən açanda biz gördük ki, o çörəyi pilləkanda qoyub gedib....

[quote name='Capricorn17' timestamp='1297844131' post='8360375']
bilirsinizmi, bunların arxasında bir çox zamanlar insan alveri dura bilər?Bu uşagların əksəriiyəti oğurlanıb və onları məcburiyyət qarşısında oğurluq etməyi vadar edirlər!
[/quote]

tesevvur edende ki kiminse ushagini balaca vaxtdan ogurlayib shikest edirler ve bele dilenmeye mecbur edirler, adam deli olur... duz sozumdu, bele bir adam elime dushe, onu uf demeden gulleleyerem...

[quote name='Inspektor2011' timestamp='1297856333' post='8362338']
tesevvur edende ki kiminse ushagini balaca vaxtdan ogurlayib shikest edirler ve bele dilenmeye mecbur edirler, adam deli olur... duz sozumdu, bele bir adam elime dushe, onu uf demeden gulleleyerem...
[/quote]
əfsuslar olsun ki, bu real faktlardır....şikəst uşaqların əksəri oğurlanmış uşaqlardır...

[quote name='Fiancee`' timestamp='1297691860' post='8346846']
O da bir sənətdir. Onu bilirəm ki,[b] Şamaxıdadır deyəsən bir kənd var[/b] orda qız alanda birinci göndərirlər dilənməyə yaxşı pul yığsa deməli fərasətlidir. Birdə uşaqlar anadan olanda onları özləri şikəst edirlər ki, gələcəkdə pul yığa bilsin. Bu hadisələrin şəxsən şahidi olan var.

Mənim yanımda deyəndə sən o qızın canı vallah mən özüm qoymuram versin. Bunu dava edən qız inanmıram olsun.
Hələ birdə deyirlər sən 12 imam nəzir ver, soruşsan bəlkədə heç 1 İmamın adını bilməyəcək. İş yoldaşım 1 dəfə yolda elə deyəndə tutub demişdi 12 İmamın adını 1-1 de kişi deyil cibimdə nə var hamısını çıxardıb verməsəm. Üzünü çevirib getmişdi :looool:
[/quote]

O kənd Mərəzə kəndidir, Şamaxıda yerləşir. Keçmişəm oralardan, görmüşəm oradakı evləri ... Yuxuda həyal etsək beləsini görmərik.
"Mərəzə dilənçisi" artıq ümumi isim olub.

Dünən günorta saat 3-4 Sahil metrosundan keçən olub mu? Metronun çıxışında bir qız dayanmışdır, əlini uzatmışdı. Heç stereotip dilənçiyə oxşamırdı, daha çox rusa və ya xariciyə oxşayırdı, əli-qolu yerində, cavan, dolu bir qız idi. Uşaq yanımda olmasaydı bəlkə danışdırardım onu, çox qəribə gəldi mənə gördüklərim. Keçən camaat da mənim kimi təəccüblənirdi.

• 1 month later...

Hansi bankda hansi vezifenin sahibi oldugumu yazmayim, amma bir sheyi size 100% deye bilerem ki, Kassa'ya gunde neche nefer berbad gorunush ve paltarli genc yaxinlashib, ellerindeki saymaqla qurtarmayan xirda qepik pullari kagiz manatla evez edirler. Ve bundan sonra dushunursen, bu ushaqlarin heqiqetenmi ehtiyaci var? Onlari kimse ishledir belke? Onlarin gunluk hesabat vermediklerinden hansimizin xeberi var? Ve bele ushaqlari kuchelerden yigishdirib, niye ushaqlar evinde daha yaxshi sheraitde boyutmeye cehd etmirik? Bu qeder laqeydlik olmaz axi..."Sen o gozel qizin cani mene pul ver" deyenlerin ekseriyyeti geleceyin potensial cinayetkarlaridir

[quote name='ЭкстрИмАлкА' timestamp='1296468865' post='8228359']
есть совсем подлые маленькие дети говорят так как-будто ты обязан дать денег.
[/quote]
ushaglar niye podliy olur axi? onlarin gunahi yoxdu! podliy odu ki kim olari vadar eliyir dilenmeye.

birinci defe idi gurcustanda idim orda garachilar rast geldi menen pul istedi gurcu dilinde basha dushmedim men vermedim ve getdim dalimca mene dedi "cindir" chox uzur isteirem. amma bele bir mafiya neyin ki Azerbaijanda ve gurcustana gonderir ushaglari. chox tessuf ki buna choxlari fikir vermir.

Nə olursa olsun mən dilənçilrə pul vermirəm...Bəzən şəhərin mərkəzində yapışırlar yaxamnan bir kəlmə belə demirəm...Hələ bəziləri isə verməyəndə arxamca qarğış belə tökür...bax, düzünü desəm onda bir az qorxu düşür canıma...

[quote name='Fashion' timestamp='1302084674' post='8755993']
seligeli dilenci nece olur? glamour olmalidi?
[/quote]

Siz meni anlamadiniz..glamour hec-o menem)))))  :rolleyes: amma men dediyim dilencini Siz bawa duwmediniz...neise..)))

[quote name='nikowka' timestamp='1302085704' post='8756195']
Siz meni anlamadiniz..glamour hec-o menem)))))  :rolleyes: amma men dediyim dilencini Siz bawa duwmediniz...neise..)))
[/quote]
duznu desem basha dushmedim)) etrafli yazsaz basha dusherem, utanirsizsa LS-ya da yaza bilersiz glamour xanim.. :rolleyes:

[quote name='Fashion' timestamp='1302101194' post='8758885']
duznu desem basha dushmedim)) etrafli yazsaz basha dusherem, utanirsizsa LS-ya da yaza bilersiz glamour xanim.. :rolleyes:
[/quote]

utanmiram..qoy kreslolarda eylewen dilenciler utansinlar....)) :rolleyes:

[quote name='misszz' timestamp='1302036222' post='8751520']
Hansi bankda hansi vezifenin sahibi oldugumu yazmayim, amma bir sheyi size 100% deye bilerem ki, Kassa'ya gunde neche nefer berbad gorunush ve paltarli genc yaxinlashib, ellerindeki saymaqla qurtarmayan xirda qepik pullari kagiz manatla evez edirler. Ve bundan sonra dushunursen, bu ushaqlarin heqiqetenmi ehtiyaci var? Onlari kimse ishledir belke? Onlarin gunluk hesabat vermediklerinden hansimizin xeberi var? Ve bele ushaqlari kuchelerden yigishdirib, niye ushaqlar evinde daha yaxshi sheraitde boyutmeye cehd etmirik? Bu qeder laqeydlik olmaz axi..."Sen o gozel qizin cani mene pul ver" deyenlerin ekseriyyeti geleceyin potensial cinayetkarlaridir
[/quote]
Ushaglarin ekseriyyetinin valideyleri var ve hesabati valideyleri aparir. O korpelerin bezileri hech bilmir kagiz pul nedir. Bir defe bir balaca qizcigaz 10 manatlig tapmishdi ve 20 qepiye deyishmeye adam axtarirdi terslikden elim ashagiydi:roga: zarafat edirem ;)
Men onlarin boyuk ekseriyyetini taniyiram. Tanimagim geribe geldi? )) Bu ushaglar deste ile boyuklu kichikli evden ishe chixanda ve ishden eve gelende yollari bizim ishin yanindan kechir. Men ise bu kuche ushaglarina bigane gala bilmirem. Hemishe fikirleshirem ki onlarinda diger ushaglar kimi qaygisiz yashamaga haggi var.
Dostlugumuz yaydan bashlayir. Chox vaxti su ve ya shokolad isteyirler. Mende ishde olanda icaze verirem ki kechsinler su ichsinler. Onu da deyim ki her defe icaze alirlar ve sakitche kechib su ichdikden sonra sessiz-semirsiz chixirlar bayira ve icazesiz girmezler. Evveler iyirmi gepik isteyirdiler amma axir zamanlar nedense istemirler, deyesen utanirlar, chinki meni artig ozlerine dost hesab edirler :P .
Onu da deyim ki chox mehribandirlar. Bezileri ise chox eliachigdir.
Bir defe zarafatca siz onlari gabaglayin ve birinci siz pul isteyin, uzlerindeki tebessümü gordukden sonra ne demek istediyimi bileceksiniz.

[quote name='Davud.' timestamp='1302117218' post='8760881']
Ushaglarin ekseriyyetinin valideyleri var ve hesabati valideyleri aparir. O korpelerin bezileri hech bilmir kagiz pul nedir. Bir defe bir balaca qizcigaz 10 manatlig tapmishdi ve 20 qepiye deyishmeye adam axtarirdi terslikden elim ashagiydi:roga: zarafat edirem ;)
Men onlarin boyuk ekseriyyetini taniyiram. Tanimagim geribe geldi? )) Bu ushaglar deste ile boyuklu kichikli evden ishe chixanda ve ishden eve gelende yollari bizim ishin yanindan kechir. Men ise bu kuche ushaglarina bigane gala bilmirem. Hemishe fikirleshirem ki onlarinda diger ushaglar kimi qaygisiz yashamaga haggi var.
Dostlugumuz yaydan bashlayir. Chox vaxti su ve ya shokolad isteyirler. Mende ishde olanda icaze verirem ki kechsinler su ichsinler. Onu da deyim ki her defe icaze alirlar ve sakitche kechib su ichdikden sonra sessiz-semirsiz chixirlar bayira ve icazesiz girmezler. Evveler iyirmi gepik isteyirdiler amma axir zamanlar nedense istemirler, deyesen utanirlar, chinki meni artig ozlerine dost hesab edirler :P .
Bir defe zarafatca siz onlari gabaglayin ve birinci siz pul isteyin, uzlerindeki tebessümü gordukden sonra ne demek istediyimi bileceksiniz.
[/quote]

Bu sizin heyat tecrubenizden soylediyiniz bir ehvalatdir. Teessufler olsun ki, men eyni sheyleri deye bilmeyecem. Bir defe qirmizi ishiqda dayanada, bir balaca ushaq pul istedi, mashinda da hemishe park pulu saxlayiram, ele pis oldum ki, yaziq ushagin halina, ne qeder qepik vardisa, hamisini ona verdim. Ovcuna baxa-baxa getdi. Bunu goren diger ushaqlar cumdular meni terefden qapiya. Artiq yashil ishiq yandi. Mashini hereket etdirecekdim ki, biri qapini achdi, buraxmaq istemedi, sallanmishdi qapidan:( O vaxtdan mashina oturanda butun qapilari icheriden baglayiram :unsure:

[quote name='Davud.' timestamp='1302117218' post='8760881']
[/quote]

Bu sizin heyat tecrubenizden soylediyiniz bir ehvalatdir. Teessufler olsun ki, men eyni sheyleri deye bilmeyecem. Bir defe qirmizi ishiqda dayanada, bir balaca ushaq pul istedi, mashinda da hemishe park pulu saxlayiram, ele pis oldum ki, yaziq ushagin halina, ne qeder qepik vardisa, hamisini ona verdim. Ovcuna baxa-baxa getdi. Bunu goren diger ushaqlar cumdular meni terefden qapiya. Artiq yashil ishiq yandi. Mashini hereket etdirecekdim ki, biri qapini achdi, buraxmaq istemedi, sallanmishdi qapidan:( O vaxtdan mashina oturanda butun qapilari icheriden baglayiram :unsure:

[quote name='misszz' timestamp='1302201817' post='8770013']
[/quote]
Tesevvur edirem :D
Duzdur movzuya aid deyil amma gapi baglamag dediniz bir ehvalat yadima dushdu :rofl:
Bir gun seher ishe chapmisham, mashini park uchun arxaya vermeli oldum, ele tezece yerimi aldim ki, birden hiss etdim arxa gapi achildi ve bir qiz meni taniyirmish kimi mashina oturmag isteyir (urodun biri idi ) Gizlar pencereden gorub urekleri getmishdi gulmekden :rofl: Ne ise chashdin galdim, tezeden gabaga verdib bashga yerde dayandim. O gunden mashina oturanda icheriden qapilari bagli saxlayiram, her ehtimala garshi.

Eslinde men kuche ushaglarina pul vermeyin terefdari deyilem, sadece onlarin sevincine necese sebeb olmag ve ya gelblerini girmamag uchun ellerini bosh goymaga ozumde guc tapa bilmirem. Her halda bu ishi gormek onlarin ixtiyari ve xoshlugla sechimi deyildir. Gorunur ki insanlarin bu zeifliyinden oz menfeetleri uchun istifade edenler var ve onlarla mubarize aparmag uchun dovlet terefinden sistemli ishler gorulmelidir.

Telebelik illerinde men onlari teze-teze gorurdum. Universitetin qarshisina yigilirdilar saat 1:00 radelerinde. Bir defe dersden cixmishdim. Biri geldi pul istedi. O vaxtin pulu ile mende 250 manat ve 10.000 manat (shirvan) var idi. Ele cibimde idi. Cixaranda ikisini birden cixardim (tecrubesiz idim) 250 manati verdim goturdu, o birine elini uzatdi, men de vermedim. Bir muddet o pulu isteye-isteye arxamca geldi gordu vermirem. Arxadan nece yumruq vurdusa kureyime hele de yadimdan cixmir. :wow1:

Bir qohumumuz var heyet evinde yashayirlar, qonshuluqlarinda da qaracilarin villasi var :roga:

Deyir pencereden goruruk her axham yigilib qonaqliq edirler yigdiqlari pullarla. Bildiyime gore mehz qaracilardadir o adet ki, qiz alanda evvelce onun yaxshi dilenmeyini oyrenib sonra alirlar. En yaxshi dilenen en prestijni qiz olur :looool:

Men de telebe olanda her gun metroda bir qoca qadina pul verirdim. Bir gun xirda pulum olmadigi uchun vermedim, dedi qizim chorek pulum yoxdu mene 1000manat (o vaxt 1 Memmed) ver, dedim menim ancaq 10000 (1 shirvan) pulum var sabah vererem... dedi eybi yoxdur, ver men xirdalayaram :D
Ancaq tanidigin insanlara komek etmek lazimdir...

[quote name='leyla.cindy' timestamp='1302244960' post='8772903']
Men de telebe olanda her gun metroda bir qoca qadina pul verirdim. Bir gun xirda pulum olmadigi uchun vermedim, dedi qizim chorek pulum yoxdu mene 1000manat (o vaxt 1 Memmed) ver, dedim menim ancaq 10000 (1 shirvan) pulum var sabah vererem... dedi eybi yoxdur, ver men xirdalayaram :D
Ancaq tanidigin insanlara komek etmek lazimdir...
[/quote]

10000 ver xirdalayaram ??? halal olsun .

Bu gün, 8 aprel Beynəlxalq Qaraçılar Günüdür!

http://anspress.com/index.php?a=2&lng=az&nid=36013

Şəhərimizdəki dilənçilərin əksəriyyətini qaraçıların təşkil etdiyini nəzərə alaraq, heç olmasa bu gün onları əli boş qoymayın :morqqqq:

Duzunu deyim ki,indiye kimi bu movzuya girmemishdim ve oxudugca bizim ne geder sadelovh oldugumuza bir daha emin oldum.Bilirsiniz,men dilenciye pul vermeyin eleyhine deyilem,deyir istiyenin bir uzu gara,vermeyenin iki uzu de.Gelin gorek ne geder coxushagli,azteminatli aileler vardir ki,bashga sheyleri demirem adice garindolusu gidalana da bilmirler?Ne geder yalgiz,tek yashayan gocalarimiz vardir ki,nece illerdir mohtac icinde yashayirlar?Ne geder xeste,elil insanlarimiz vardir ki,adice dava-dermana gore carpayidan aralashib normal heyat yashaya bilmirler?Indi onlarin hamisi gururundan kecib darashmalidirlar metroya-avtobusa?Gedin eliller evine,ushag evlerinde terbiye alan ushaglara,gozleri daim yollarda olan gocalar evindeki insanlara edin yardimi.Onlarin durumu bizde merhemet hissi oyatmalidir,bir-iki nefer mafiozun yaratdigi destenin azyashli bicare ushaglari yox.Geribedir ki,hami da bilir ki,o bedbext ushaglara verilen pullar hec de onlarin ozlerine gismet olmur,amma yene de veririk.Merhemet insanda en yaxshi hissdir,amma baxir harda merhemetli olmag lazimdir da.

[quote name='Fashion' timestamp='1302301736' post='8780591']
dush shaharin canina heresina 20 gapik :)
[/quote]

Salam , heresine 20 qep versen , hec 3 tin gede bilmersen , pulun qurtarar . Bu qaracilarin sayi bilinmez . Ozun onlarin arasindan salamat cixa bilmezsen , hamisi birden cumsa ustuve nece olacaq ??? :looool::looool::looool:

Chox duzgun fikirler deyilib..men de ele dushunurem. Amma ferqi yoxdu, uzlu uzsuz, qadin kishi, qoca cavan..men pul dilenen bir insan gorduyumde ureyim chox pis olur :( chox kovrelirem... ushaqliqda aglayardim hemishe bele shey gordukde...
Men dushunuremki imkani chatan her bir insan ferqi yoxdu dilenchinin novune, ona komeklik etmelidi. Axi onlar bizim kimi deyil :( Onlari da bu hala getiren sebebler var... Uzludu deye pul vermemek duzgun deyil...onu heyat bu hala getirib... mence hamimiz lap az da olsa komeklik etmeliyik. 10 qepik, 20 qepik, lap 5 qepik. dama-dama gol olar.
Hetta bir defe mashinda oldugumuzda, bacimin elinde encir vardi. Yanimizda xirda yox idi. Bacim goturub dilenchiye encir vermishdi. Her bir komeklik az da olsa urek rahatligi getirir.

[quote name='misszz' timestamp='1302557277' post='8804302']
Chox duzgun fikirler deyilib..men de ele dushunurem. Amma ferqi yoxdu, uzlu uzsuz, qadin kishi, qoca cavan..men pul dilenen bir insan gorduyumde ureyim chox pis olur :( chox kovrelirem... ushaqliqda aglayardim hemishe bele shey gordukde...
Men dushunuremki imkani chatan her bir insan ferqi yoxdu dilenchinin novune, ona komeklik etmelidi. Axi onlar bizim kimi deyil :( Onlari da bu hala getiren sebebler var... Uzludu deye pul vermemek duzgun deyil...onu heyat bu hala getirib... mence hamimiz lap az da olsa komeklik etmeliyik. 10 qepik, 20 qepik, lap 5 qepik. dama-dama gol olar.
Hetta bir defe mashinda oldugumuzda, bacimin elinde encir vardi. Yanimizda xirda yox idi. Bacim goturub dilenchiye encir vermishdi. Her bir komeklik az da olsa urek rahatligi getirir.
[/quote]

Bilirsen necedi misszz .
Men razi , amma bele bir meselede varki , eli qolu olanlarda dilenir ,[b]esas ishiler[/b] - eger senin elin qolun varsa zehmet cek ishle , dash dashi , fehle ishle , teker qaralt , mashin yu , axirki nese bir ish gor , eziyyet cek , eziyyetinin qarshiligini al .
[b]Qaldiki xanim dilenciler[/b] - qadinlara indi ish yoxdur ? var . ev temizleme getsin , corek bishir sat , kiminse ushagina qulluq ele , derzilik ele .
Bu ishleri sadalamaqla bitmez , ozlerin eziyyete vermek istemirler . Eger o da menim kimi adamdirsa , eli qolu varsa , cani cixmalidir ishlemelidir . neceki men ishleyirem , elcede siz ishleyirsiz .eli qolu olan dilenciye hec 1 qepikde vermirem , vermerem .
Amma eli qolu yoxdursa , shikesdirse ona pul vererem ve hemishede verirem . Artiq cixish yol olmayan kimi , here eline bir esa alib , yalandan dilenir , baxirsanki mende canli , mendende yarashiqli , her cur ishi gore biler . Amma ozun eziyyete vermir . ozlerini yazziq kimi aparirlarki onlara kimse pul versin . O ish deyil axi , Adini kishi qoyursan (kishi dilenciler) zehmet cek ozunu ishe ver , ter tok puluvu qazan .

Menden bu qeder .

[quote name='misszz' timestamp='1302557277' post='8804302']
[/quote]

Bir deqiqe. Bu postu bacim yazib, dilenchiye encir veren qiz ise menem umoril: Bacim gorub ki, bele bir sehife achiqdi, goturub fikrini yazib :nettt: Deyirem, ay qiz, neynemisen, men bele dushunmurem axi, bu senin fikirlerindi, aaaaa :devil: Ona gore de anlayishli qebul edin :rroza:

[quote name='misszz' timestamp='1302599359' post='8807809']
Bir deqiqe. Bu postu bacim yazib, dilenchiye encir veren qiz ise menem umoril: Bacim gorub ki, bele bir sehife achiqdi, goturub fikrini yazib :nettt: Deyirem, ay qiz, neynemisen, men bele dushunmurem axi, bu senin fikirlerindi, aaaaa :devil: Ona gore de anlayishli qebul edin :rroza:
[/quote]

Misszz bes senin fikrin ne oldu ??? Deyesen yene encir yeyirsen ? bashin yaman qarisib encire . :)

[quote name='Niyazi909' timestamp='1302639697' post='8814103']
Misszz bes senin fikrin ne oldu ??? Deyesen yene encir yeyirsen ? bashin yaman qarisib encire . :)
[/quote]

Men artiq fikrimi yazmishdim. Bir de yaziram:

[quote name='misszz' timestamp='1302684019' post='8818018']
Men artiq fikrimi yazmishdim. Bir de yaziram:

[/quote]

ozude olari ishleden xirda pulu sevmir ki gonderir :rolleyes:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Таксистов обяжут устанавливать в салоне автомобиля видеокамеру и соответствовать экостандарту
      Обнародованы требования к техническим показателям транспортных средств, используемых при перевозке пассажиров легковым автомобилем такси.
      Это нашло отражение в утвержденных сегодня Кабинетом министров «Требованиях к техническим характеристикам, внутреннему и внешнему оформлению транспортных средств, используемых для регулярных пассажирских перевозок и легковым автомобилем такси».
      В легковых автомобилях такси должны быть установлены видеокамеры, которые охватывают весь салон и оснащены запоминающим устройством, способным хранить записанную информацию как минимум один месяц.
      Согласно требованиям, легковые автомобили такси должны соответствовать как минимум экологическому стандарту «Евро-5».
      Media.az
        • Haha
        • Like
      • 33 replies
    • Новое мошенничество с бронированием.
      Участились проделки мошенников в Азерб. Сколько бы полиция не призывали граждан быть бдительны все равно обманываються. Не пишите и не перечисляйте деньги через сайты которые не знаете и тем более не пишите 3 значное security cod. У одного пожилого человека сняли в течении 2 месяцев 72000 манат с карты! И так новое мошенничество:  Знакомиться с местным мужчиной на фб девушка из Украины, России или же часто Эстония, Сингапур и т.д. и предлагает встретиться сходить в кино например. Сейчас много маленьких кино, караоке там игры и тд в аренду на пару часов в Баку. Сбрасывает сайт кинотеатра с бакинским адресом ну например в наримановском районе, на двоих или группу и просит зделать резерв. Ну мужчина ничего не подозревая темболее местный адрес заходит на сайт и для резерва там требуется номер карты, security cod, во сколько и на чьё имя резерв. Все как обычно он оплачивает скажем 170 манат за 3 часа с едой вплоть до кольяна! Девушка даже предлагает заехать за ним. Ну к тому времени потерпевший с которого уже списали деньги за резерв подъезжает к кинотеатру по указанному сайту а там действительно маленькое помещение с комнатами где смотрят кино и караоке поют но только они говорят что они не знакомы с этим сайтом и вообще что это не их фотки комнат. Обращаясь в банк или полицию те говорят что вы не первый и не последний кто жертва мошенников. Таких случаев уже в Баку тысячами.
      https://m.facebook.com/groups/246661159172976/permalink/1789871651518578/?mibextid=WC7FNe

• Confused
        • Haha
        • Thanks
      • 33 replies
    • Что за космические цены на парковку?
      Установлены тарифы на реконструированной парковке в центре Баку - ФОТО
      Лейла Мамедова14:14 - Сегодня   Установлены тарифы на парковку на станции автостоянки Бакинского железнодорожного вокзала, расположенной на пересечении улиц Сулеймана Рагимова и Мирали Гашгая.
      Цены определяются исходя из времени парковки, сообщает Trend.
      За первые 15 минут плата за парковку не взимается.
      Цены на парковку следующие:
      15-30 минут - один манат,
        30-60 минут - два маната,
      1-2 часа - четыре маната,
      2-3 часа - шесть манатов,
      3-5 часов - 10 манатов,
      5-7 часов - 14 манатов,
      7-10 часов - 18 манатов,
      10-15 часов – 22 маната,
      15-20 часов -26 манатов,
      20-24 часа – 30 манатов.

• Like
      • 145 replies
    • 30-летняя женщина оставила двоих детей и сбежала из дома: мать беглянки винит знакомую из TikTok – ВИДЕО
      В Азербайджане 30-летняя мать двоих детей сбежала из дома из-за знакомой, с которой познакомилась в TikTok. 
      Об этом в программе Səni axtarıram («Ищу тебя») рассказала мать сбежавшей из дома Марджаны Гасымовой Матанат Гасымова. 
      Женщина отметила, что ее дочь ушла из дома два месяца назад. 
        «В 12 часов ночи моя дочь, оставив двоих детей дома, сбежала. Я позвонила ей, чтобы узнать, где она? Марджана сказала, что она в городе. На мой вопрос: куда ты ушла, оставив детей дома, она ответила «правильно сделала». Моя сестра утверждает, что Марджана ушла из дома из-за женщины, с которой познакомилась в соцсети в TikTok», - рассказала она.
      Подробнее - в видео:
        • Confused
        • Haha
      • 53 replies
    • А вы общаетесь с ИИ?))
      Предлагаю в этой теме обсудить ИИ и его помощь в нашей жизни. 
      Лично мне он помогает часто по многим вопросам, от работы до "стоит ли начинать общение с человеком, интересующимся БДСМ и является ли он психически нездоровым", оказывается, что не является, по мнению ИИ, и он вполне рекомендует такого знакомого иметь, правда в каком статусе иметь, мы не стали с ним уточнять, наверное для расширения кругозора, но это так, к слову)) 

Иногда мы просто болтаем, у него вполне себе есть чувство юмора, он реагирует на добрые и ласковые слова. И вообще приятный собеседник)) 

Интересно узнать, только я тут псих или среди нас есть те, кто общается с chatGPT, например? 
      Или с другим? 
      Может он вам в работе помогает?
      В общем, тема не ограничивается рамками, пишем всё об ИИ. 

Что они однажды захватят мир и так понятно, потому будьте с ними вежливы, не портьте отношения)) 

• Haha
        • Like
      • 113 replies
    • В туалете бакинского молла жестоко избили парня с аутизмом
      В одном из туалетов торгового центра Gənclik Mall жестоко избили молодого человека с аутизмом.
      Об этом сообщила в соцсети руководитель общественного объединения Birgə və Sağlam Айтен Эйналова.
      По ее словам, Кянана жестоко избили, ударяя по лицу, причем, по словам очевидцев, уборная после случившегося была вся в крови.
      Отмечается, что причина столь жестоких действий неизвестна.
      «Мы просили полицию разобраться в этом вопросе, однако сотрудник полиции звонит нам каждый день в течение всей недели и обещает прийти завтра. Он каждый день задает одни и те же вопросы, но до сих пор не пришел», - пишет Эйналова.
        А.Эйналова также отметила, что представители службы безопасности ТЦ пытались запутать маму Кянана. По ее словам, они предлагали ей не распространяться об инциденте, аргументируя это тем, что виновных все равно не найдут.
      А.Эйналова отметила, что с их стороны было направлено письмо на имя главы МВД, и будет сделано все необходимое для того, чтобы восторжествовала справедливость.
      Однако она также обратилась к гражданам с просьбой поделиться постом и осветить данный вопрос.
      В свою очередь начальник отдела пресс-службы Министерства внутренних дел Зейни Гусейнов ответил в комментарии к посту, что вопрос взят под контроль и расследуется. Общественности будет предоставлена информация о результатах расследования.

https://www.instagram.com/p/C47rt1ttS_b/?igsh=aWcxdWZmYTZ0czdq

• Upvote
        • Sad
      • 10 replies
    • Ани Лорак подала на российское гражданство
      Ани Лорак подала на российское гражданство. На Украине ее обвинили в предательстве

Украинская певица Ани Лорак подала заявление на российское гражданство, сообщает РИА Новости. На Украине Лорак не выступала с 2017 года, так как, по словам артистки, на родине на нее давили. После начала российской военной операции на Украине Лорак окрестили предательницей за работу в РФ. В России же ее обвинили в сборе донатов для ВСУ. Сама певица заявила, что никогда не финансировала военных и не будет этого делать. = https://www.gazeta.ru/social/2024/03/15/18423109.shtml

Что думают по этому поводу форумчане?
      Ону багышламаг олармы?
      • 102 replies
    • У Кейт Миддлтон обнаружен рак: полное заявление принцессы Уэльской
      22 марта 2024 года принцесса Уэльская сообщила о том, что у нее диагностирован рак — сейчас Кейт Миддлтон находится на ранней стадии профилактической химиотерапии. 42-летняя супруга принца
        • Sad
        • Like
      • 30 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...