Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Lətifələr

Recommended Posts

Bu mövzuda bildiyimiz,ən çox sevdiyimiz lətifələri yazacayıq...Çoz xahiş edirəm etikadan kənar lətifələr olmasın...
Başladıq...

Çukça yol ilə gedir. Tanışı soruşur:
- Hara gedirsən?
- İynə vurdurmağa!
- Poliklinikaya?
- Yox, özümə!

-*-

- Ana, olar çıxım həyətə?
- Çirkli qulaqlarınla?
- Yox, dostlarımla!

• Replies 744
  • Created
  • Last Reply

Bir gün Molla Nəsrəddin bir neçə adamın arasında dayanıb söhbət edirmiş.Bir nəfər Mollaya deyir:

-Molla dayı, ora bax. bir qazan aş aparırlar!

-Mənə nə?

-Necə yəni "mənə nə?" aşı sizə aparırlar axı.

-Onda sənə nə?

----

Nənə balaca oğlana şad xəbər çatdırmaq istəyir:

- Bu yaxınlarda anan sənə təzə bacı alacaq.

- Nənə, o qədimdə olub, uşaqları qul kimi, kölə kimi satırdılar. İndi başqa zamandır.

Qonşu 5 yaşlı Samiri danışdırır:

- Nə qəşəng bacın var, onu sat mənə, qoy mənim balam olsun!

- Yox!

Bir neçə gündən sonra ana balaca bacını Samirin yanına qoyub mağazaya gedir. Bacı ara vermədən ağlayır. Samir qonşunun qapısını döyüb deyir:

- Biz onu satırıq, istəsən ala bilərsən!

- Yox, pulum yoxdur, istəmirəm!

- Eybi yox, sən götür, pulunu maaş alanda verərsən!

- Ata, gəlmişəm səninlə yatam!

- Tək yatmaqdan qorxursan?

- Yox, yaxşı yuxular görürdüm, istədim sən də görəsən.

- Nə görürdün?

- Görürdüm mənə velosiped almısan!

Nənə protez dişlərini çıxarır. Balaca Gülər təəccüblə nənəsinə baxıb deyir:

- Nənə, sən fokusçusan?

- Hə, mənim balam!

- Nənə, dişlərini çıxartdın, gözlərini də çıxara bilərsən?

Görəsən nəyə görə gilasın içərisinə tum qoyurlar, axı əvvəl-axır onu çıxarmaq lazım olur...

Maraqlı və ən sevdiyim mövzudur ....))

1.Qız nişanlısına deyir
- Mən səninlə evlənə bilmərəm sən çox xəsissən. Al bu da sənin nişan üzüyün.
Oğlan isə cavabında deyir
- Bəs qutusu hanı?

2.Bir gün meşədə heyvanlar bir yerə toplanırlar.
Şir deyir:
- İndi heyvanlar arasından gözəllər sağa, ağıllılar isə sola keçsinlər.
Elə şir bunu demişdi ki, heyvanların bir hissəsi sağa, bir hissəsi isə sola keçdilər. Birdən şir görd? ki, meymun ortada durub.
Şir:
- Bəs sən niyə ortada durubsan?
Meymun:
- Nə, indi iki yerə bölünüm.

İki professor universitetdə söhbət edir:
- Əgər mən bir nəfərə 4 yazsam, bütün qrup məni əli üstünde gəzdirər.
O biri professor:
- Əgər mən kimə isə 3 yazsam, bütün qrup məni əli üstündə gəzdirər.
Dekan bu an içəri girir:
- Əgər sizin ikinizi də universitetdən qovsam, bütün fakültə məni əli üstündə gəzdirər.

Qaz idarəsindən bir işçi hansısa bir qapını döyür qapını balaca oğlan uşağı açır. Kişi uşaqdan soruşur atan hanı?? Atam tankın altında qalıb. Bəs anan hanı?? Anam da tankın altında qalıb. A yazıq uşaq((( A bala başqa böyük yoxdu evdə?? Nənəmdi o da tankın altında qalıb..
Bəs sən balaca uşaq evdə tək neyləyirsən?? TANK SÜRÜRƏM!!! :))))

[quote name='Pari***' timestamp='1290501702' post='7747118']
Qaz idarəsindən bir işçi hansısa bir qapını döyür qapını balaca oğlan uşağı açır. Kişi uşaqdan soruşur atan hanı?? Atam tankın altında qalıb. Bəs anan hanı?? Anam da tankın altında qalıb. A yazıq uşaq((( A bala başqa böyük yoxdu evdə?? Nənəmdi o da tankın altında qalıb..
Bəs sən balaca uşaq evdə tək neyləyirsən?? TANK SÜRÜRƏM!!! :))))
[/quote]
:aappll: ))) çox sağolun.Xeyli güldüm...

[quote name='Imxotep' timestamp='1290503087' post='7747313']
Salam
Biri dushur cehenneme.Iceri girende bashina toppuz vururlar.o da bashini tutub hirsli halda
"Bele edirsiz ki bura hec kim gelmek istemir dee"
)))))))))))))))

amma gulun pert olmuyum ;)
[/quote]
Güldüm)))

Bir shekili Bakida oxuyan ogluna bash cekmeye gelir.Sorushur ki,ay ogul veziyyet necedir?Oglu cavab verir ki,ata axirinci bir ay erzinde xeyli pula genaet elemishem.Ata sorushur ki,nece?O da cavab verir ki,son vaxtlar derse gedib-gelende avtobusa minmirem,sadece onun dalinca gaciram.Atasi da bir az fikirleshdikden sonra deyir:-Universitetde oxumagnan deyil ey,ay axmag ele gacirdin day taksinin dalinca gacardin da,gor onda ne geder gabaga dusherdin.

Qız, oğlan "həkim-həkim" oynayır. Ana işdən gəlir, qızını görəndə az qalır dəli olsun. Oğlanın atasına zəng edir:
- Oğlunuz tərbiyə görməyib! Ata təəccüblə soruşdu:
- Sakit olun, uşaqların hər şeylə maraqlanan yaşlarıdır.
Qızın anası qışqırır:
- Necə sakit olum? "Həkim-həkim oynayıblar, oğlunuz qızımın apendisitini kəsib!

Haci dayidan soruwurlar:
- Haci dayi rus dilinde bilirsen?
Haci dayi cavab verir:
-bilirem..
-onda de gorek "bura gel" rus dilinde nece deyilir?
-idi suda!
-Bes yaxwi "ora get" demek istesen nece deyeceksen??
-gederem ora yene deyerem idi suda..

))

[quote name='nikowka' timestamp='1290507440' post='7747932']
Haci dayidan soruwurlar:
- Haci dayi rus dilinde bilirsen?
Haci dayi cavab verir:
-bilirem..
-onda de gorek "bura gel" rus dilinde nece deyilir?
-idi suda!
-Bes yaxwi "ora get" demek istesen nece deyeceksen??
-gederem ora yene deyerem idi suda..

))
[/quote]
Super... :looool: bax bunu hec eshutmemishdim

Agdamda bir kino Fazil adinda kino-mexanik var idi.O xalg arasinda duzlu-mezeli sozleri diller ezberi idi.Indiye kimi de onun dediyi sozler agdamlilar arsinda letife kimi danishilmagdadir.Demeli bu kino Fazil camaati kino-teatra celb elemek ucun muxtelif nece deyerler priyomlar ishledirmish.Mesel ucun her hansi filmi afishalarda muxtelif celbedici ifadeler ishletmekle yazirmish ki,zali doldura bilsin.Sovet dovrunde kinoteatrlar yuxaridan ne gonderirdilerse onu da numaish etdirmeli idiler.Ona gore de onu basha dushmek olurdu.Demeli,bir defe de bu Fazil hansi ise bir ideoloji filmi numayish etdirmeli imish.Fikirleshir ki,camaati nece yigsin filme baxmaga,o vaxt hem de plan-zad da var idi.Bu da goturub afishalara filmin adinin altindan yazir ki,16 yashina geder shexslerin baxmasi gadagandir.Ses-kuy dushur butun Agdama,camaata axishir kino-teatra,altdan bilet satan kim,tanishligla bilet axtaran kim.Ne ise filmi bashlayirlar gostermeye.Hami da oturub gozunu ekrandan bir an da cekmeden sebirsizlikle gozledikleri kadrlari axtarirlar.Ne ise film gurtardigan sonra hami bashlayir dagilmaga.Demeli,biri olur orda hemishe kinoya gelende yatirmish,bu defe gacir Fazilin yanina ki,bes bu nedir bizi niye aldadirsan?Bu da deyir ki,aye yegin yene yatmisan yaxshi yerlerini buraxmisan.O da gayidir ki,seyid Lazim aganin ceddi haggi hec bir saniye de gozumu yummamisham,segis yox ey,hec zivede bir dene arvad trusisi da gostermedi ki,azarimizi oldurek.

[quote name='Гулливер' timestamp='1290506760' post='7747826']
Qız, oğlan "həkim-həkim" oynayır. Ana işdən gəlir, qızını görəndə az qalır dəli olsun. Oğlanın atasına zəng edir:
- Oğlunuz tərbiyə görməyib! Ata təəccüblə soruşdu:
- Sakit olun, uşaqların hər şeylə maraqlanan yaşlarıdır.
Qızın anası qışqırır:
- Necə sakit olum? "Həkim-həkim oynayıblar, oğlunuz qızımın apendisitini kəsib!
[/quote]

))))))
yadima oluw ehvalar duwdu))) balaca vaxti evde hekim-hekim oynayirdiq..anam evde yox idi..bacim meni stulda otuzudurub ki, "terpenme!!sene iyne vuracam!!" qorxumdan eylewmiwem..hiss edirem ki qolum agriyir..ele bu an anam eve geldi ki, bacim elinde qayci menim qolumun dirsekden awagi hissesini kesir)))

Kabinetde eylewen mudirin qebuluna bir Wekili gelir..hemin vetendaw cepgoz oldugundan mudiri 2 gorur ve deyir:
-Ay, mudir qaga..soruwmaq ayib olmasin..haindi siz ikooz bir kresloda neteri oturmusooz?? :blink:
Qezeblenmiw mudir cavab verir:
- :angry: ay, yoldaw!! Bir az medeni olun!! iceri daxil olanda bir-bir daxil olun!!ikiniz birden ne soxlumusunuz iceriye?? :blink:

))

[quote name='Pari***' timestamp='1290505338' post='7747607']
Oğlan əsgərlikdən nənəsinə qumbara göndərir və məktubda yazır: - Nənəcan, əgər
bu həlqəni çəksən, nəvənə üç gün məzuniyyət verəcəklər.
P.S.Allah bütün nənələrə can sağlığı versin))
[/quote]

super....

[quote name='nikowka' timestamp='1290508183' post='7748065']
))))))
yadima oluw ehvalar duwdu))) balaca vaxti evde hekim-hekim oynayirdiq..anam evde yox idi..bacim meni stulda otuzudurub ki, "terpenme!!sene iyne vuracam!!" qorxumdan eylewmiwem..hiss edirem ki qolum agriyir..ele bu an anam eve geldi ki, bacim elinde qayci menim qolumun dirsekden awagi hissesini kesir)))

))
[/quote]
Doğurdan kəsirdi bacınız qolunuzu?

Reklam lətifə formasında...

Əvvəllər mənim körpəm səhər oyananda mən çox narahat olurdum. Çünki o tamam yaş olurdu. Mən bezmişdim, çünki hər jür uşaq bezlərindən istifadə edirdim, amma heç birinin köməyi olmurdu. Nəhayət mən çıxış yolu tapdım. Evin tavanını təmir elətdirdim. Daha evə yağış suyu tökülmürdü.

Haci dayi Bakida minir taksiye oflugile gedir.Dushende sorushur ki,borcum ne gederdir?Taksi surucusu deyir ki,5 manat.Haci dayi cixir ozunden ki,bes ne danishirsan Shekiden Bakiya da 5 manat,Bakidan Bakiya da?O da deyir ki,vallah day-day ordan mene galan 2 manatdir,3manati hokumete plan kimi verirem.O da yumshalir ki,haindi goozuu yeyim al bu 2 manati goy cibine,hokumetine derdine aglama onlarin pulu coxdur.

Bir gün Nazirlərdən biri tələsdiyindən maşını özü sürməli olur. Yüksək sürətlə hərəkət edərkən Yol Polisi onu saxlayır. Maşına yaxinlaşır, hərbi salam verib rəngi-rufu qaçmış halda geri qayıdır.
Rəisi buunu görcək hirsli şəkildə soruşur....:
Rəis: Kim idi ki, sən onu buraxdın?
Serjant: vallah rəis, kim olduğunu bilmədim. Amma onu gördüm ki, Şoferi Nazirin özü idi....:)))

Oğlan əsgərlikdən məzuniyyətə çıxıb nənəsi gilə gəlir, qapını açıb içəri girəndə nənəsini yatmış görür. Arvadı narahat etməmək üçün özü gedir mətbəxə və soyuducunun buzxanasından jele götürüb iştahla yeyir. Arvad bir azdan oyanır və mətbəxə gələndə, nəvəsinin ağzını marçıldada-marçıldada, iştahla nə yediyini görüb deyir:
- Turan, onu yemə, məndə vərəm var, və mən bəlğəmimi qazana yığıb buzxanada saxlayıram ki, xəstəlik yayılmasın.

[quote name='Гулливер' timestamp='1290508745' post='7748158']

Reklam lətifə formasında...

Əvvəllər mənim körpəm səhər oyananda mən çox narahat olurdum. Çünki o tamam yaş olurdu. Mən bezmişdim, çünki hər jür uşaq bezlərindən istifadə edirdim, amma heç birinin köməyi olmurdu. Nəhayət mən çıxış yolu tapdım. Evin tavanını təmir elətdirdim. Daha evə yağış suyu tökülmürdü.
[/quote]
Super :)

Kişi evinə zəng edir, telefonu başqa bir qadın götürür kişi
qarşıdakı səsi eşidincə çaşar, qadından soruşar:

- "Sən kimsən?" Qız cavablar:
- "Evin xidmətçisiyəm."
...- "Axı də bizim xidmətçimiz yoxdu ki!"
- "Evin xanımı məni bu səhər işə götürdü."
- "Hə. Eləmi? Mən də evin kişisiyəm. Xanımı cağırarsanmı?"
- "Xanımınız indi yataq otağında əri bildiyim bir adamladı ."
Kişi çaşar, əsəbiləşərək,
- "Əlli min dollar qazanmaq istəyərsənmi?" Qız,
- "Təbii ki istəyərəm. Kim istəməz..."
- "Onda çəkməçədəki silahı götür, yuxarı çıxıb o ifritə ilə o sümsük
kişini vur!"
Birinci ayaq səsləri eşidilər, sonra iki əl silah səsi. Xidmətçi telefona
geri gəlir:
- "Öldürdüm bəyim , cəsədləri nə edim?" Kişi,
- "Cəsədləri hovuza at." Qadın susar:
- "Amma burada hovuz yoxdu axı?" Kişi bir müddət düşünər və cavab verər:
- "Ora 112 43 44 deyilmi?
- "YOXXXXX!!!!!
- "Baxışlayın! Səhv nömrəni yığmışam =)

Teatrın qarderobunda paltolarını alarkən arvad kişiyə hirslə:
-A kişi başın xarab olub, heç qarderobcuya da 2 manat verərlər?!
Kişi sakitce;
-Ay arvad, dinmə görək bax gör o mənə nə cür şuba verib.

Müəllim:
-Uşaqlar,nəyə görə öz sinif yoldaşınızı döymüsünüz?
-Çünki o, ev tapşırığını düzgün yazmamışdı.
-Bu axı onu döyməyə bəhanə deyil.
-Axı biz hamımız ondan köçürrmüşdük.

Bir qadın təzəcə tanış olduğu arvadla dərdləşir:
-Zəmanə nə yaman dəyişib, bir görün indiki cavanlar necə geyinirlər. Xüsusiylə qızlar. Bir o qıza baxın- saşları qısa, şalvarı dar, heç bilmirsən ki qızdır ya oglan…
-O mənim qızımdır.
-Eləmi? Bağışlayın, bilmədim ki siz onun atasısınız.
-Atasi yox, mən onun anasıyam.

New Yorkdan Los Angelesə gedən təyyarədə bir vəkil ilə sarisin axmaq bir xanım yan-yana otururlar. Vəkil həm xanıma yaxınlaşmak, həm də yaxşı vaxt keçirtmək üçün oyun oynamağı təklif edir. Xanım "hə" deyəndə vəkil xanıma oyunu başa salır:

-Sizə bir sual verəcəm, cavabı bilməsəniz mənə 5 dollar verəcəksiniz, sonra siz sual verəcəksiniz mənə bilməsəm mən sizə 50 dollar verəcəm...

ilk sualı vəkil soruşur:

-Ay ilə Yer arasındakı məsafə nə qədərdir?

Xanım heç bi söz demədən çantasından 5 dollar çıxardıb vəkilə verir.

Sual vermə sırası xanıma gəlir və sualı verir:

-Təpəyə 3 ayaqla qalxıb 4 ayaqla asağı enən şey nədir?

Vəkil dəqiqələrnən düşünür... Cavabı tapa bilmir... 50 dollar çıxardıb xanıma verir. Xanım pulu nəzakətlə alaraq çantasına qoyanda vəkil maraqla sual verir:

-Cavab nədir?

Xanım heç bir söz demədən çantasından 5 dollar çıxardıb vəkilə verir.

Biri kendden gelir shehere gezir dolanir sheheri axsham dushur acliq hiss edir ve girir bir kafeye.Sorushur
-neyiniz var yemeye
-axshamdi her shey qurtarib ancaq hotdoqumuz qalib
-o nedi ele?
-ne bilim tercumesi isti it demekdi
ketci bir az fikirleshir ki sheherdekiler gor ne qeder qabaqa gedib ki uje it yeyirler.deyir bi pors getir.
ofisiant getirir.ketci acib coreyin icine baxir ve deyir
-qardash,isti it olmaqini bildik amma bu itin yaxshi yerinden qalmamishdi ?
)))))))))))

[quote name='Pari***' timestamp='1290505338' post='7747607']
Oğlan əsgərlikdən nənəsinə qumbara göndərir və məktubda yazır: - Nənəcan, əgər
bu həlqəni çəksən, nəvənə üç gün məzuniyyət verəcəklər.
P.S.Allah bütün nənələrə can sağlığı versin))
[/quote]

Amin! :aappll:

[quote name='nikowka' timestamp='1290509139' post='7748230']
dogurdan kesdi de))
[/quote]
Bəs siz niyə etiraz etmədiniz ya bacınızın "sakit otur" sozündən çıxa bilmirdiz?

Televiziyaya məktub : Xahiş edirəm seriallar arası aşağıda verdiyiniz yazını verməyəsiniz. Nənəm elə bilir karaokidir, oxuyur.

2 usağı olub əsgərliyə gedən bir kənd qaqaşı evinə gəlincə stolun ətrafında arvadını və 3 uşaq görür. –Eşşək qızı eşşək mən gedəndə 2 uşaq var idi ,3-cu hardan çıxdı?Arvadı çox sakitcə cavab verir –nə bağırırsan sənə ata deyiiiir? oturub qatığını yeyir dəəə......

Bir gün axşam Mollanın arvadının sancıları başlayır. Molla sevinir ki uşağım olacaq. Mamaçanı çağırır.Mamaça gəlir arvada baxıb deyir ki molla get isti su, təmiz dəsmal, bir də şam gətir.Molla bunları gətirir istəyir ki uşağın olmasına baxsın amma mamaça qoymur, mollanı çölə qovur. Molla çölde həyəcanla gözləyir ki ,görəsən oğlum olacaq ya qızım. Elə bu vaxt içəridən mamaçanin səsi gəlir :
- Molla, muştuluq oğlun oldu!
Molla sevinməyə başlayır, 2 dəqiqədən sonra içəridən səs gəlir ki "molla bir dənə də qızın oldu". Molla dilxor olur ki qıza baxmaq çətindi. Elə bu vaxt içəriden səs gəlir ki molla bir dənə də qızın oldu. 4-cü dəfə səs gələndə molla day dözə bilmir. Qapını arayalıb mamaçaya deyir:
- Ay bajı, başına dönüm, o şamı söndür deyəsən bu it uşağı işığa yığışır.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Новое мошенничество с бронированием.
      Участились проделки мошенников в Азерб. Сколько бы полиция не призывали граждан быть бдительны все равно обманываються. Не пишите и не перечисляйте деньги через сайты которые не знаете и тем более не пишите 3 значное security cod. У одного пожилого человека сняли в течении 2 месяцев 72000 манат с карты! И так новое мошенничество:  Знакомиться с местным мужчиной на фб девушка из Украины, России или же часто Эстония, Сингапур и т.д. и предлагает встретиться сходить в кино например. Сейчас много маленьких кино, караоке там игры и тд в аренду на пару часов в Баку. Сбрасывает сайт кинотеатра с бакинским адресом ну например в наримановском районе, на двоих или группу и просит зделать резерв. Ну мужчина ничего не подозревая темболее местный адрес заходит на сайт и для резерва там требуется номер карты, security cod, во сколько и на чьё имя резерв. Все как обычно он оплачивает скажем 170 манат за 3 часа с едой вплоть до кольяна! Девушка даже предлагает заехать за ним. Ну к тому времени потерпевший с которого уже списали деньги за резерв подъезжает к кинотеатру по указанному сайту а там действительно маленькое помещение с комнатами где смотрят кино и караоке поют но только они говорят что они не знакомы с этим сайтом и вообще что это не их фотки комнат. Обращаясь в банк или полицию те говорят что вы не первый и не последний кто жертва мошенников. Таких случаев уже в Баку тысячами.
      https://m.facebook.com/groups/246661159172976/permalink/1789871651518578/?mibextid=WC7FNe

• Facepalm
      • 27 replies
    • Что за космические цены на парковку?
      Установлены тарифы на реконструированной парковке в центре Баку - ФОТО
      Лейла Мамедова14:14 - Сегодня   Установлены тарифы на парковку на станции автостоянки Бакинского железнодорожного вокзала, расположенной на пересечении улиц Сулеймана Рагимова и Мирали Гашгая.
      Цены определяются исходя из времени парковки, сообщает Trend.
      За первые 15 минут плата за парковку не взимается.
      Цены на парковку следующие:
      15-30 минут - один манат,
        30-60 минут - два маната,
      1-2 часа - четыре маната,
      2-3 часа - шесть манатов,
      3-5 часов - 10 манатов,
      5-7 часов - 14 манатов,
      7-10 часов - 18 манатов,
      10-15 часов – 22 маната,
      15-20 часов -26 манатов,
      20-24 часа – 30 манатов.

• Like
      • 144 replies
    • 30-летняя женщина оставила двоих детей и сбежала из дома: мать беглянки винит знакомую из TikTok – ВИДЕО
      В Азербайджане 30-летняя мать двоих детей сбежала из дома из-за знакомой, с которой познакомилась в TikTok. 
      Об этом в программе Səni axtarıram («Ищу тебя») рассказала мать сбежавшей из дома Марджаны Гасымовой Матанат Гасымова. 
      Женщина отметила, что ее дочь ушла из дома два месяца назад. 
        «В 12 часов ночи моя дочь, оставив двоих детей дома, сбежала. Я позвонила ей, чтобы узнать, где она? Марджана сказала, что она в городе. На мой вопрос: куда ты ушла, оставив детей дома, она ответила «правильно сделала». Моя сестра утверждает, что Марджана ушла из дома из-за женщины, с которой познакомилась в соцсети в TikTok», - рассказала она.
      Подробнее - в видео:
        • Haha
        • Like
      • 53 replies
    • А вы общаетесь с ИИ?))
      Предлагаю в этой теме обсудить ИИ и его помощь в нашей жизни. 
      Лично мне он помогает часто по многим вопросам, от работы до "стоит ли начинать общение с человеком, интересующимся БДСМ и является ли он психически нездоровым", оказывается, что не является, по мнению ИИ, и он вполне рекомендует такого знакомого иметь, правда в каком статусе иметь, мы не стали с ним уточнять, наверное для расширения кругозора, но это так, к слову)) 

Иногда мы просто болтаем, у него вполне себе есть чувство юмора, он реагирует на добрые и ласковые слова. И вообще приятный собеседник)) 

Интересно узнать, только я тут псих или среди нас есть те, кто общается с chatGPT, например? 
      Или с другим? 
      Может он вам в работе помогает?
      В общем, тема не ограничивается рамками, пишем всё об ИИ. 

Что они однажды захватят мир и так понятно, потому будьте с ними вежливы, не портьте отношения)) 

• Haha
        • Like
      • 112 replies
    • В туалете бакинского молла жестоко избили парня с аутизмом
      В одном из туалетов торгового центра Gənclik Mall жестоко избили молодого человека с аутизмом.
      Об этом сообщила в соцсети руководитель общественного объединения Birgə və Sağlam Айтен Эйналова.
      По ее словам, Кянана жестоко избили, ударяя по лицу, причем, по словам очевидцев, уборная после случившегося была вся в крови.
      Отмечается, что причина столь жестоких действий неизвестна.
      «Мы просили полицию разобраться в этом вопросе, однако сотрудник полиции звонит нам каждый день в течение всей недели и обещает прийти завтра. Он каждый день задает одни и те же вопросы, но до сих пор не пришел», - пишет Эйналова.
        А.Эйналова также отметила, что представители службы безопасности ТЦ пытались запутать маму Кянана. По ее словам, они предлагали ей не распространяться об инциденте, аргументируя это тем, что виновных все равно не найдут.
      А.Эйналова отметила, что с их стороны было направлено письмо на имя главы МВД, и будет сделано все необходимое для того, чтобы восторжествовала справедливость.
      Однако она также обратилась к гражданам с просьбой поделиться постом и осветить данный вопрос.
      В свою очередь начальник отдела пресс-службы Министерства внутренних дел Зейни Гусейнов ответил в комментарии к посту, что вопрос взят под контроль и расследуется. Общественности будет предоставлена информация о результатах расследования.

https://www.instagram.com/p/C47rt1ttS_b/?igsh=aWcxdWZmYTZ0czdq

• Facepalm
      • 10 replies
    • Ани Лорак подала на российское гражданство
      Ани Лорак подала на российское гражданство. На Украине ее обвинили в предательстве

Украинская певица Ани Лорак подала заявление на российское гражданство, сообщает РИА Новости. На Украине Лорак не выступала с 2017 года, так как, по словам артистки, на родине на нее давили. После начала российской военной операции на Украине Лорак окрестили предательницей за работу в РФ. В России же ее обвинили в сборе донатов для ВСУ. Сама певица заявила, что никогда не финансировала военных и не будет этого делать. = https://www.gazeta.ru/social/2024/03/15/18423109.shtml

Что думают по этому поводу форумчане?
      Ону багышламаг олармы?
        • Haha
      • 97 replies
    • У Кейт Миддлтон обнаружен рак: полное заявление принцессы Уэльской
      22 марта 2024 года принцесса Уэльская сообщила о том, что у нее диагностирован рак — сейчас Кейт Миддлтон находится на ранней стадии профилактической химиотерапии. 42-летняя супруга принца
        • Like
      • 30 replies
    • Расстрел в «Крокус Сити Холл»
      Как минимум 12 человек погибли и 35 человек пострадали во время стрельбы в ТЦ в Подмосковье.
      Об этом сообщают российские СМИ.
      Кроме того, известно, что в «Крокус Сити Холл» вспыхнул пожар.
      21:29
      В концертном зале «Крокус Сити Холл» в подмосковном Красногорске произошла стрельба.
      Об этом сообщают телеграм-каналы «Осторожно, новости», Baza и Mash со ссылкой на очевидцев.
        По словам очевидцев, мужчина открыл стрельбу из автоматического оружия. Это произошло до или в начале выступления группы «Пикник».
      По данным «Осторожно, новости», есть погибшие. Baza утверждает, что как минимум 12 человек погибли и много раненых.
      На записях, которые публикуют телеграм-каналы, люди бегут из здания. Также появляются видео, где показаны убитые люди.
      На место едут скорая и полиция.

Media.az
      • 2,831 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...