Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Polisin DUA-sı

J.ALIYEV

Recommended Posts

Allah subaylara qismet elesin.
Ayin 16-da əmim oğlu üçün Qurbanlıq aparırdıq. Keşlə qəsəbəsinə gedirdik. men gecikdiyimdən Surəti artırmalı oldum və ..... Polisə yaxalandım. Sag olsunlarç heç bir artıq söz-söhbət olmadan, mənim səxavətim sayəsində yola verdilər. Lakin mənə ləzzət verən Polisin mənə olan arzusu və xeyir-duası oldu. ən çox ləzzət verəni isə
- Allah həmişə sənin qabağına mənim kimisini çıxartsın. deməsi oldu.....

Bəs siz Polisdən nə kimi arzular eşitmisiz?

[quote name='J.ALIYEV' timestamp='1290068136' post='7715596']
Ayin 16-da əmim oğlu üçün Qurbanlıq aparırdıq. Keşlə qəsəbəsinə gedirdik. men gecikdiyimdən Surəti artırmalı oldum və ..... Polisə yaxalandım. Sag olsunlarç heç bir artıq söz-söhbət olmadan, mənim səxavətim sayəsində yola verdilər. Lakin mənə ləzzət verən Polisin mənə olan arzusu və xeyir-duası oldu. ən çox ləzzət verəni isə

[/quote]

Allah qurbanlığınızı qəbul etsin, inşa`Allah.

Mən polisdən kobud və əmr tonunda olan danışıqdan başqa heç bir şey eşitməmişəm.:)

[b]- Allah həmişə sənin qabağına mənim kimisini çıxartsın. deməsi oldu[/b].....

[/quote]

Geyd olunan ifadeni duzmu anlayiram?:

1.Sen yol gaydalarini pozmaga devam et
2.Rushvetxor polis sennen cerime yerine "hormet" alsin
3.Bu munasibetler daima devam etsin

[quote name='Bagban' timestamp='1290068652' post='7715669']
Geyd olunan ifadeni duzmu anlayiram?:

1.Sen yol gaydalarini pozmaga devam et
2.Rushvetxor polis sennen cerime yerine "hormet" alsin
3.Bu munasibetler daima devam etsin
[/quote]

Geyd olunan ifadəni mən:
Polisin yaranmış vəziyyətə anlayışla yanaşması kimi -başa düşürəm.

[quote name='^^Paradise_Bird^^' timestamp='1290074375' post='7716369']
J.Aliyev polis sizdən rüşvət aldı?
[/quote]
Məgər bizim polislər RÜŞVƏT alır??????????
Biz sadəcə onlara, bizə göstərdikləri diqqətin qarşılığında HÖRMƏT edirik............

[quote name='J.ALIYEV' timestamp='1290077166' post='7716725']
Məgər bizim polislər RÜŞVƏT alır??????????
Biz sadəcə onlara, bizə göstərdikləri diqqətin qarşılığında HÖRMƏT edirik............
[/quote]

Onda başlarına deysin o hörmət. Bayram günü idi, buraxmaq istəyirdilər elə belə buraxaydılar yoxsa pul alıb axırda da dua eləyib. Aldıqları pullar onsuzda halal deyil ama bu gün ümumiyyətlə burunlarından töküləcək gec tez.

[quote name='^^Paradise_Bird^^' timestamp='1290077416' post='7716759']
Onda başlarına deysin o hörmət. Bayram günü idi, buraxmaq istəyirdilər elə belə buraxaydılar yoxsa pul alıb axırda da dua eləyib. Aldıqları pullar onsuzda halal deyil ama bu gün ümumiyyətlə burunlarından töküləcək gec tez.
[/quote]

[font="Arial"]Niyə elə deyirsiniz? O yaziqda evinə 1 tikə çörək pulu aparmalıdır ya yox? Hələ onlar üçün qoyulmuş "planı" demirəm :rolleyes: [/font]

[quote name='bakush' timestamp='1290078048' post='7716840']
Dünən yolda gedərkən polis bizi saxladı. Yaxınlaşıb dedi ki, heç bir qayda pozuntusuna yol verməmisiniz, sadəcə bayramınızı təbrik etmək üçün saxladım. etimtekuldu
[/quote]
Halal olsun ele polisə......

[quote name='bakush' timestamp='1290078048' post='7716840']
Dünən yolda gedərkən polis bizi saxladı. Yaxınlaşıb dedi ki, heç bir qayda pozuntusuna yol verməmisiniz, sadəcə bayramınızı təbrik etmək üçün saxladım. etimtekuldu
[/quote]

Çox vaxt bu jestləri xanımlara edirlər... Məni isə o dəfə saxladı heç nədən, düşdüm qaçdım üstünə, maşından gülə gülə dedi ki, "brat, özüm ölüm pivnoya gedirik, gör neyniyirsən .. " :looool:

[quote name='J.ALIYEV' timestamp='1290078196' post='7716857']
Bizlər fərd olaraq bu cəmiyyəti biz formalaşdırmışıq...
Və polislərə də rüşvəti biz veririk.
Hələ bu günə qədər polis menden pul istəməyib. hemişə mən israr etmişəm.
[/quote]

Qanunu və cinayət məcəlləsini bildikdə, polis həmin insanla müzakirədən çəkinir.:)

[quote name='Revan' timestamp='1290108039' post='7719989']
Çox vaxt bu jestləri xanımlara edirlər... Məni isə o dəfə saxladı heç nədən, düşdüm qaçdım üstünə, maşından gülə gülə dedi ki, "brat, özüm ölüm pivnoya gedirik, gör neyniyirsən .. " :looool:
[/quote]

dilənçidirlər də...

İndi amerika polisi barədə oxudum, maraqlı bir məqalə idi. Bristol şəhərinin polisi barədə yazılmışdı. Şəhərdə cinayatkarlıq yox səviyyəsindədir və polisi evə gülməli səbəblərdən dolayı çağırır camahat.

[quote name='mte' timestamp='1290158181' post='7723031']
Bezi hallarda polis sebebsiz masin saxlayir.Ekser hallarda o qeder qanun pozuntusu olur ki, bu da polis ucun rahat shahnsdir.
[/quote]

Çox az hallarda səbəbsiz yerə saxlayırlar. Səbəbsiz yerə saxlayanda vətəndaş hüquqlarını bilirsə heç bir şey olmaz.

Bir dəfə də başıma belə bir hadisə gəlmişdi:

mart ayı idi səhv eləmirəmsə...
iş yoldaşlarım ilə rayonlardan birinə dinləlyməyə gedirdim. hava çiskinli və yol da quruntavoy olduğundan məndən qabaqda gedən TİR-i otdüm. əslində sürət də çox deyildi(40-50 km/s). Bu zaman sən demə polis de qabaqda məni görürmüş. (yol maşınları o yolda polisin oldugunu bilirlər və bu səbəbdən də ehtiyyatlı olurlar. mənim isə xəbərim yox) nə isə uzun sözün qısası məni saxladılar. Onu da deyim ki, maşın Lizing də olduğundan nömrəsi 90AR...-idi. özüm düşüb yaxınlaşdım ona(menimlə bərabər uşaqlar da düşdülər ki, həm siqaret çəksinlər həm də....). polis özünü Məmmədov deyərək təqdim elədi. və sənədlərimi istədi. mən isə vermək istəmirdim....mənə heç olmasa ad-familiyavı de görək -deyə müraciət elədi. iş yoldaşım zarafatcıl olduğundan polisə mimikası ilə guya ki, mənim yuxaridan olduğumu başa saldı. Polis isə kimsən eeeeeeeeeeeeeeee, Əliyevsən? İş yoldaşım yenə də mimikası ilə düz taptığını işarə verdi. Polis əsəbləşərək: Hə nolsun, men də Usubovam demişdi ki, tərs baxışların ona tuşlandığını gördü(yəni bəyax dediyin Məmmədov hara, indi dediyin Usubov hara?)... və məndən bir daha sənədlərımı tələb etdi. iş yoldaşim yenə zarafata salaraq: öz aramızdı he, kimə demə... amma Əliyev Usubovdan daha yuxarıdır -dedi.
polis QUŞ buraxdığını başa düşüb, ciddi -ciddi doğrudan Əliyevsən? -soruşdu. Mən isə daha ciddi: Bu boyda zarafat olar? çavab verdim. Polis: daha sənə sözüm yoxdur, buyur get.-dedi

Бизим йол полисимиз сюрюджюлере комек этмек эвезине, онлара хер джюре мане олуб, ганларыны корлайырлар. Онсузда озюне ве йа кимесе архаланан инсанлар полисе мехел гоймур ве нетиджеде эзиййет чекен саде инсанлар олур.

Аллах онларын гезлерини дойуздурсун ки, миллетден элчексинлер. musulman:

[quote name='Гулливер' timestamp='1290164911' post='7723843']
Biz verməsək onlar bizdən güclə pul almırlar.Qaydanı pozduğumuzdan bal yazmasınlar deyə,özümüz pul veririk...
[b]Son vaxtlar ele-belə saxlamırlar polislər bizi..[/b][/quote]
Razıyam.

Polisə pul vermək (və təbii ki onun da bizdən pul götürməsi) bizim artıq mentatltetimizə çevrilmiş və beləcə məsələ həll olunmuşdur. [b]Alan razi, verən razi....[/b]

Ancaq bir şey çox sevindirdi: Polisimiz hələ dua edə bilir...

[/quote]
Gelin e'tiraf edek ki,biz gaydalari pozmasag hec bir polis bizi hec saxlamaz da,neinki hele nese de alsin.Indi umumiyyetle hec bir sebeb olmasa onlar hec bir kesi saxlamirlar.Eveller olurdu bele hadiseler,son zamanlar bele hereketlere yol vermirler.Bir nece il bundan gabag meni saxlamishdilar,daha dogrusu tek idi ve mene saxlamag isharesi verdi.Balaca,3 yashinda olan gizim da yanimda idi.Axir cershenbe axshami idi,mindik mashina ki,heyetlerde galanan tongallari ushaga gosterim.Demeli,kecmish Capayev kucesi ile Nerimanov metrosu istigametinde yavash-yavash saatda 30-40 km suretle hereket edirdim.O vaxt tramvay xetlerini hele sokmemmishdiler.Yolun eks terefinde dyp mashini dayanmishdi,mene oradan ishare verdi ki,mashini saxlayim.Men hec bir gayda pozuntusuna yol vermediyime gore sakitce mashini eyledim ve yan shusheni ashagi saldim.Polis mashina yaxinlashanda ele agzimi acdim ki,sorushum reis bes meni neye gore saxladin?O ise mashina yaxinlashanda bashindan papagini cixardib pencerden iceri tulladi ve papag sifetime deyib yanimda oturmush gizimin gucagina dushdu.Bu gozlenilmez hereketden hetta ushag nece diksindise,aglamaga bashladi.Men de esbleshib gishgidim ki,a kishi sen neyneyirsen?O ise irishe-irishe cavab verdi ki,bayram gunudur,ele bil gapina gelib papag atmisham,bosh gaytarma.Day bu sozden sonra ne deyeydim ona?Ancag sonralar eshitdim ki,bele hadiseler tez-tez olur.

[quote name='Гулливер' timestamp='1290164911' post='7723843']
Biz verməsək onlar bizdən güclə pul almırlar.Qaydanı pozduğumuzdan bal yazmasınlar deyə,özümüz pul veririk...
Son vaxtlar ele-belə saxlamırlar polislər bizi..
[/quote]

rayona çıxanda yolda durub golosovat eden bes kimdir? Yol boyu kameralar olduğu halda polislərin durmasina ehtiyac yoxdur, amma onlar pul qoparmaq üçün dururlar.

Qayda pozmasaq DYP bizi saxlamaz. Amma bir baxın şəhərə və ya digər yollara, görün heç qayda pozmamaq üçün şərait var ? Mən qaydaları pozmadan nə rayona gedirəm, nə şəhərdə gəzə bilirəm. Bunu da öz kefimdən etmirəm. Şəhərimiz məcbur edir. Bu çoxlarında belədir.

[quote name='Revan' timestamp='1290188569' post='7726127']
Qayda pozmasaq DYP bizi saxlamaz. Amma bir baxın şəhərə və ya digər yollara, görün heç qayda pozmamaq üçün şərait var ? Mən qaydaları pozmadan nə rayona gedirəm, nə şəhərdə gəzə bilirəm. Bunu da öz kefimdən etmirəm. Şəhərimiz məcbur edir. Bu çoxlarında belədir.
[/quote]

Sizinlə tam razıyam...
təssüf ki, şərait bizi qaydaları pozmağa məcbur edir.

[quote name='J.ALIYEV' timestamp='1290405134' post='7738381']
Sizinlə tam razıyam...
təssüf ki, şərait bizi qaydaları pozmağa məcbur edir.
[/quote]

Men ise yolda bu geder kamera ve radarlarin olmasini hec cure basha dushmurem.Eger 4 polosalig, bir istigametli yol cekilibse ,her 5 addimdan da bir kamera goyulubsa,her kameranin altindada 1 yol polisi durubsa ,bu rus demishken- chto za ezda?)))))Bu artig ezda deyil,tam mashinlar ucun yaradilmish bir fotosessiyadir)))Sonrada tentene ile diski tegdim edecekler yegin)))

[quote name='Seva711' timestamp='1290415088' post='7739482']
Men ise yolda bu geder kamera ve radarlarin olmasini hec cure basha dushmurem.Eger 4 polosalig, bir istigametli yol cekilibse ,her 5 addimdan da bir kamera goyulubsa,her kameranin altindada 1 yol polisi durubsa ,bu rus demishken- [b]chto za ezda?)))))[/b]Bu artig ezda deyil,tam mashinlar ucun yaradilmish bir fotosessiyadir)))Sonrada tentene ile diski tegdim edecekler yegin)))
[/quote]

Bunu adətən xanımlar maşın sürə sürə aləmi birbirinə qatanda deyirik gizildish

O ki, qaldı radara, ən gülməlisi odur ki, bizdə "i" Radar info işarəsi olanda rahat 200-lə sürmək olar 4-5 km. Çünki radar işarəsi olan yerlərə qoymurlar radarları :)

Mən polislərin tərəfində deyiləm amma youtube-da bu videoya baxandan sonra bir az fikirləşdim. Siz də baxın ən azından maraq üçün. Bu videoda 1ci Cayenne ele belə səhvən saxlanılır. Ardına isə özünüz baxın. [url="http://www.youtube.com/watch?v=4vP4eJ9NhwE"]http://www.youtube.com/watch?v=4vP4eJ9NhwE[/url]

Mence 1-ci video o tesadufu olan sehfdir.

o ki qaldi 2-ci videoya bu da insanlarin mashinlardan neca hayif cixdigini ortaya qoyur. 

Manimda he4 bir polise aidiyyatim yoxdu. Duzdu tanishlarim 4oxdu DYP-si ishcileri arasinda amma man he4 vaxt onlari terif etmaram sadece realligi yazmishdim yuxarida.

[quote name='Seyid010' timestamp='1290490947' post='7745889']
Mence 1-ci video o tesadufu olan sehfdir.

o ki qaldi 2-ci videoya bu da insanlarin mashinlardan neca hayif cixdigini ortaya qoyur.

Manimda he4 bir polise aidiyyatim yoxdu. Duzdu tanishlarim 4oxdu DYP-si ishcileri arasinda amma man he4 vaxt onlari terif etmaram sadece realligi yazmishdim yuxarida.

[/quote]

Mənim də polislərlə heç bir işim yoxdu. Mən o videonu (1-ci videonu) ona görə qoydum ki, bizim polislər yəni şükürlüdü hələ. 2ci video da isə göstərirki bizim adi vətəndaşlar da az aşın duzu deyillər.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

•  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
        • Red Heart
        • Like
      • 10 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Facepalm
        • Downvote
        • Upvote
        • Thanks
        • Red Heart
        • Like
      • 61 replies
    • И опять Помогите))
      Девочки форума....кто может откликнитесь
      все все все...мне нужна ваша помощь....
      У дочери день варенье в понедельник, меня поставщики подвели, заказала костюм  Чуи(на вайлдберис) вобщем отказали ...
      А она у меня ужасная анимешница, вобщем решила сама смастерить ей костюм , благо не очень тяжёлый ...
      У меня есть пальтишко, портниха онун астарыны дейишечек, шляпку куплю , брюки черные и сарочка есть, остаётся только два элемента, серая жилетка и короткий пиджачок, серая жилетка может у кого то от костюма остался, могу купить, или за шоколадку взять, а что делать с пиджаком? Моя портиниха отказалась((( говорит переделать нет проблем , а новый сшить нет ...
      Очень мало времени ....помогите, можно и советом...
      По магазинам не могу пройтись с работы в 6 выхожу...могу успеть только в один но только если точно знать что могу купить , что надо
        • Haha
      • 10 replies
    • «Переживаю за свою жизнь и жизнь своих детей...» Женщина из Баку о том, как лишилась глаза после избиения мужа – ВИДЕО
      Проживающая в Баку Анастасия Бектимирова поделилась в своем аккаунте в Инстаграм видео, в котором рассказала о произошедшем с ней домашнем насилии.
        • Downvote
      • 638 replies
    • Стало известно, чем болен Кадыров. Кто станет новым главой Чечни?
      Рамзан Кадыров смертельно болен, он регулярно переносит серьезные медицинские кризисы, у него панкреонекроз поджелудочной железы, а Кремль ищет замену нынешнему главе Чечни, утверждает «Новая газета Европа». По их данным, именно поэтому Кадыров часто пропадает из виду, запускает пиар-кампании и то теряет, то набирает вес. Можно ли верить этой информации? На что опирается «Новая газета Европа» в своей публикации? Что будет в Кремле и в Чечне, если Кадырову действительно придется уйти? И что известно про Апти Алаудинова, который может стать ему заменой?
      .
        • Like
      • 25 replies
    • Алкоголь в Азербайджане подорожает
      Это может привести к увеличению на рынке нелегальной продукции, поэтому соответствующие структуры должны подойти к этому вопросу очень внимательно, считает эксперт.  
        • Haha
      • 64 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...