Jump to content
Abraham Ginzbourg

Cemiyyetde süretle yayılmış yalançı hedeqorxular ve boş-boş lovğalıq.

Recommended Posts

Azerbaycanda son iller cemiyyet arasında süretle boşboğazlıq ve yalançı hedeqorxularla insanlara diger cemiyyetin üzvleri terefinden teziq vasitesi kimi istifade üçün - bu kimi iyrenc hallara rastlaşır. Esasen bu virtual alemdede çox süretle yayılıb. Adını çekmek istemediyim iki istifadeçi özlerini son derece gülünc hala qoyaraq güye ele menim özümede bele ucuz yolla hede qorxu gelmek isteyirdiler. Standard bir sxem idi: "Polis dostuma deyecem - seni işgence ederek butulkaya oturtsun" ve buna benzer gic-gic tehditler ve uşaq-muşaq söhbetleri. Helbete menim bu menevi yoxsul ve qorxaq bedbextlere yazığım da gelir. Bele hedeqorxularla onlar özlerinin neqeder aciz ve kömeksiz olduqlarını göstermiş olurlar. Sizce bunun sebebleri nededir? Cemiyyet neden bele qorxaq, menevi yoxsul ve ruhen bir Gabon pişiyine benzer ünsürlerden get-gede ibaret olmağa başlayır? Sizin fikriniz çox maraqlıdır @NOIR xanım)

Edited by Abraham Ginzbourg

Primitiv adamlardir,  fikir vermək lazim deyil.

mence bele insanlari ele virtual cemiyyeti arasinda biabir etmek lazimdir. Gelen defe kimdense istifade edib, hede gorxu ve ya basga gic gic sheyler aqillarina gelmesin

Babuinlər sizi hansı səbəbə hədələyirlər ki?Hər halda bir səbəb olmalıdır.Diskussiya aparan zaman arqumentləri "mən","bilirsən mən kiməm"də tükənəndən sonra təhqirə keçənlərdən söhbət gedir?Yoxsa hansısa siyasi fəallığınıza və ya sözünüzü əsirgəmədiyiniz üçün hədələyən gədaları deyirsiniz?

7 минут назад, Abraham Ginzbourg сказал:

Düşünürem ki esl sebeb bu qorxaqların menim günün aktual sosyal mövzularda feal olmam ve bu tipde mövzular açmağımnan ireli gelir. Halbuki real heyatda qarşıma çıxmağa cüret etmir bu qorxaqların heç birisi. Düşünürem 1,85 boyum ve 90kg çekim ile - güclü beden parametrelerim qorxudur bu öz kölgesinden qorxan bedbextleri. Türkler demişken: "Bir er kimi cenk meydanına çıxıb, karşı-karşıya merd savaş bilmezler"... Özleride bu mövzunu daima diqette saxlayıb - oxuyurlar. Qoy oxuyub devequşu sayağı başlarını kola soxsunlar.

Əşi,onlar artıq trollardır.Elələri real həyatda tindən çıxanda qorxurlar, hələ qalsın ki kiminləsə tək-bə-tək, kişi kimi söhbət etmək.

2 часа назад, Abraham Ginzbourg сказал:

Haqlısınız! Ancaq, sizce onlarda bu virtual lovğalıq ve boşboğazlıq hardan ve hansı sebeblerden yaranır?

virtual alemde en cox bele sheyler neye gore bash verir, insan ozunu rahat hiss edir ki hecvaxt cezalandirilmayacag

7 минут назад, Abraham Ginzbourg сказал:

İndi görün forumun rus dilli seksiyası hansı veziyetdedir ki biri orda moderator kürsüsünde, digeri ise hörmetli istifadeçi qismindedir...

Hormetli istifadeci qisminde hansi istifadecilerinin yaninda?)moderatorlarda insandilar. piside var yaxsisida var. Amma heckim menem menem deye bilmez.cunki hele bilinmir o heyatda kimdir eslinde

22 минуты назад, Abraham Ginzbourg сказал:

İndi görün forumun rus dilli seksiyası hansı veziyetdedir ki biri orda moderator kürsüsünde, digeri ise hörmetli istifadeçi qismindedir...

Düzdü,mən çox passiv istifadəçiyəm,ancaq müşahidələrimdən deyə bilərəm ki, moderatorların çoxusu demoqoqluğu sevsə də, elə sən deyən yekəbaşlıq etdiklərini görməmişəm.Əksəriyyəti polemika aparmağı bacarır(ən azından mən tanıdığım moderatorlar.Bilmirəm,indi işləyirlər,yoxsa yox).Əsasən, çatışmamazlıq,obyektivlik prinsipinin çoxları tərəfindən qorunmamasıdır.Açıq-aşkar kiməsə hədə-qorxu gəlməklərinə filan rastlamamışam.Amma yenə də fakt deyil,çünki mən çox gec-gec burada oluram, o da ki hər bölməyə girmirəm.

41 минуту назад, Abraham Ginzbourg сказал:

Heyatda kölgesinden qorxanların biridirler. Merhemet hissi mende güclü olmasaydı her ikisini yaxşıca ezişdirerdim... Amma çox merhemetliyem.

Ezishdirmek lazim deyil. inanin ki ishverenlik edib sizin ozunuze ziyan vererler. En yaxshisi ele burda virtual alemde onlarin nece insan olmaglari baresinde yazmaq)

Hansı moderdir o ?) Foruma gec-gec girirem,gözümden yayınır.Yeni userleri tanımıram)

1 hour ago, Abraham Ginzbourg said:

@Verman Yadıvıza gelir bu boşboğaz tehdidler?

O hamıya qarşı belə aqressivdir, böyük ehtimal uşaqlıqda aldığı psixoloji yaxud fiziki travmaların nəticəsidir. 

9 часов назад, Abraham Ginzbourg сказал:

Sizin fikriniz çox maraqlıdır @NOIR xanım)

Siz bilirsiz axı, mən bu posta moder mövqeyindən şərh verə bilmərəm, çünki moderator etikasına ziddir.

lakin mən açıq və səmimi cavab yaza bilərəm və mənə bunu heç kim qadağan edə bilməz : 

Mövzu başlığını oxuyanda, mən artıq bilirdim ki, söhbət nədən gedir. Çünki bütün postlarınızı oxumuşam. Mən görürəm ki, hansı mövzular hədəfinizdir. Görürəm ki, sizi necə daş-qalaq edirlər... Acı mənzərədir, çünki bizim Disput belə bir məkan olmamalıdır, olmamalı idi..

Bəlkə də məndən belə cavab gözləmirsiz ) Amma mən necə edim ki, sizi və Assemleri barışdırım (?) 

Siz hücüm edirsiz, o müdafiə cavabı verib susdurur. Mən ədalətsiz insan deyiləm, haqq qazandırmıram, tərəfkeşlik də etmirəm, düz başa düşün məni. Sadəcə, vəziyyət və mövqe bəzən insanlar qarşısında elə tələblər qoyur ki, şahmat taxtasındakı kimi manevr etməyə məcbur olurlar. 

Mən bu mövzunu özüm bağlayıb, siləcəyəm. Sizi Ban istiqamətindən yayındırmaq istəyirəm, o səbəbə. Başqa bir sözünüz, fikriniz olsa mənə şəxsi yaza bilərsiniz. 

[mention=143115]Kenul2012[/mention]
Assembler? Çox təəccübləndim. Əslində o pis insan deyil. Bəlkə zarafata bunları yazıb. Amma çox tehkiredici sözlərdir. Sizinlə razıyam. Bəlkə sizdə üstünə çox getmisiniz. Oda dözmədi. Cavandida. Amma yenədə də deyirəm pis adam deyil

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...