Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Computeruniverse Almaniya Elektronika Dükanı - Azərbaycan Dilində Kömək 2

Recommended Posts

• Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dimeli görun ne problemle rastlasmisam, cu-dan 5-gün bundan gabax bir fotokamera ve tibbi avadanliq sifaris etmisdim bügun DHL-da paketin harda oldugi barede statusu yoxlayanda baxib qöruremki paket Almaniya icerisi yari yoldan cu-ya qeri qayidib, cu-ya zenq vurdum maraglandim dedilerki paketin qayidib ama biz özumuzfe bilmirik sebebi melum deyil biz DHL-ile elaqe saxlayib size e-maila ceveb vereceyik. Qardashim Almaniyadan DHL özune zenq vurdu orda maraglandi onada orda dedilerki DHL-Luftpost Hava dasiciliq qanunlari sertlesdirib ve qanunlarda deyişiklik edib; artiq Mart ayindan etibaren her hansi bir cihazda akkumlator ve yaxud baska akkumlator tipli eşya olsa Almaniya hemin esyalari biraxmiyacey Azerbaycana gelsin. Gömrukde xususi scanner aparatlari yerlesdiribler onunla artiq teyin ede bilirler her hansi elektronik avadanliqin icinde Akkumlator var ya yox. 

Eziz dostlar buna mutlek diqqet yetirin, cu-dan alis veris eden müsteriler sizede meslehet veriremki bügunden sonra cu-dan ~ Akkumlatorlu ~ olan cihazlar almayin, isder telefon, fotoparat, notebook, tablet, ve yaxud baska sey alsaz Azerbaycana biraxmayacaqlar. cu gerek bu Akkumlator gadagasi ile elaqeder musterilerine xeberdarliq etsin yada sehifelerinde basliqda herkesi melumatlandirmalidirlar, aciqi desem cu gerek bu gadagalar berede DHL-den xeber tutmali idi ama onun evezine paketi gönderdi sonra paket Almaniya icerisi bir krug vurub geri özlerine qayitdi.

~ Buda sifarisin statusudur ~

2015-04-22-19-14-19_zps1wct9t4m.png

2015-04-22-19-08-54_zpswxigwezp.png

Salam.

Mart ayında CU-dan noutbuk sifariş vermişdim. Mənim də başıma bu hadisə gəlmişdi. Batareyası olan məhsulların göndərişinə məhdudiyyət qoyulduğunu qeyd etmişdim.

Dimeli görun ne problemle rastlasmisam, cu-dan 5-gün bundan gabax bir fotokamera ve tibbi avadanliq sifaris etmisdim bügun DHL-da paketin harda oldugi barede statusu yoxlayanda baxib qöruremki paket Almaniya icerisi yari yoldan cu-ya qeri qayidib, cu-ya zenq vurdum maraglandim dedilerki paketin qayidib ama biz özumuzfe bilmirik sebebi melum deyil biz DHL-ile elaqe saxlayib size e-maila ceveb vereceyik. Qardashim Almaniyadan DHL özune zenq vurdu orda maraglandi onada orda dedilerki DHL-Luftpost Hava dasiciliq qanunlari sertlesdirib ve qanunlarda deyişiklik edib; artiq Mart ayindan etibaren her hansi bir cihazda akkumlator ve yaxud baska akkumlator tipli eşya olsa Almaniya hemin esyalari biraxmiyacey Azerbaycana gelsin. Gömrukde xususi scanner aparatlari yerlesdiribler onunla artiq teyin ede bilirler her hansi elektronik avadanliqin icinde Akkumlator var ya yox. 

Eziz dostlar buna mutlek diqqet yetirin, cu-dan alis veris eden müsteriler sizede meslehet veriremki bügunden sonra cu-dan ~ Akkumlatorlu ~ olan cihazlar almayin, isder telefon, fotoparat, notebook, tablet, ve yaxud baska sey alsaz Azerbaycana biraxmayacaqlar. cu gerek bu Akkumlator gadagasi ile elaqeder musterilerine xeberdarliq etsin yada sehifelerinde basliqda herkesi melumatlandirmalidirlar, aciqi desem cu gerek bu gadagalar berede DHL-den xeber tutmali idi ama onun evezine paketi gönderdi sonra paket Almaniya icerisi bir krug vurub geri özlerine qayitdi.

~ Buda sifarisin statusudur ~

Çox təşəkkür edirəm dəyərli məlumata görə!

Görəsən bütün poçt xidmətləri bu qadağanı edib yoxsa yalnız DHL ? Və maraqlıdır akkumulyatorlu mallar yalnız Azərbaycana buraxılmır yoxsa bütün ölkələrə bu qadağa tətbiq olunub ? 

CU başqa poçt xidməti ilə işləməyə başlasaydı canımız qurtarardı bu qadağalardan.

Həqiqətən CU bu haqda səbətdə ya malların bir başa statuslarında xəbərdarlıq etməlidir ki, bu mallar Azərbaycana göndərilmir. Yoxsa müştəri zaman sərf edib mal siafriş edir. Günlərlə onun yolunu nigarançılıqla göndərir və sonda da belə.

Lazımdır CU-ya müraciət məktubu yazmaq və öz narahatlığımız, təkliflərimiz barədə qeyd etmək. 

Görəsən bütün poçt xidmətləri bu qadağanı edib yoxsa yalnız DHL ? Və maraqlıdır akkumulyatorlu mallar yalnız Azərbaycana buraxılmır yoxsa bütün ölkələrə bu qadağa tətbiq olunub ? 

CU başqa poçt xidməti ilə işləməyə başlasaydı canımız qurtarardı bu qadağalardan.

Həqiqətən CU bu haqda səbətdə ya malların bir başa statuslarında xəbərdarlıq etməlidir ki, bu mallar Azərbaycana göndərilmir. Yoxsa müştəri zaman sərf edib mal siafriş edir. Günlərlə onun yolunu nigarançılıqla göndərir və sonda da belə.

Lazımdır CU-ya müraciət məktubu yazmaq və öz narahatlığımız, təkliflərimiz barədə qeyd etmək. 

mektub hazirlayin biz gondrek ! 

Salam.

Mən batareyası olan malların(konkret noutbukun) yerüstü nəqliyyat vasitəsilə göndərməklərini xahiş etmişəm. Lakin onlar bunun mümkün olmadığını qeyd etdilər. Sizdə cəhd edin və öz təklifləriniz ilə müraciət edin. Bəlkə bir nəticəsi oldu.

Çində batareyası olan malların aviapoçt vasitəsilə göndərilməsinə qadağa çoxdan var. Öz təcrübəmdən bilirəm. Çinlilər bu məsələdən çıxış yolunu tapıblar. Onlar məhsulu batareyasız göndərirlər.

Salam.

Mən batareyası olan malların(konkret noutbukun) yerüstü nəqliyyat vasitəsilə göndərməklərini xahiş etmişəm. Lakin onlar bunun mümkün olmadığını qeyd etdilər. Sizdə cəhd edin və öz təklifləriniz ilə müraciət edin. Bəlkə bir nəticəsi oldu.

Salam

Bəli, elədir. Hər bir alıcının individual öz narahatlığını və təklifini bildirməsi yaxşıdır. 

Mən də bir müraciət məktubu hazırlayıb göndərəcəyəm mütləq. Baki105 qardaşın dediyi pulsuz zəng etmə proqramından zəng də edəcəyəm.

Azərbaycanlı alıcılar üçün CU həqiqətən də sərfəlidir. Oranın qiymətlri yerli qiymətlərdən kifayət qədər ucuzdur. Gəlin birlikdə nə isə etməyə ən azından cəhd edək.  

Zaryad yiqan butun esyalar ! bu praktiki 50 % zakaz eden esyalardi bezi TV akumulyator var ! 

Beli tamamile dogrudur demk olarki akkumator, böyuk, mini, mikro ve yaxud baska cur zaradka dolduran Batareyalarnan olan cihazlarar DHL resmi olaraq gadaga goyub.

Bugun Gardashim DHL zeng vuraraq etrafli bir yarim saat telefonla danisib ve gadaganin hansi esyalara ayid oldugunu öyrenib onlarda deyiblerki Akkumator ile isleyen her bir cihazlara gadaga goyulub, bu gadagalar yalniz DHL-Luftpost transport ücun nezerde tutulub ama yer usdu transport ucun gadaga olub olmadigini deqiq bilmirem, men bilen bu akkumlatorlu cihazlara DHL tek Azerbaycan ücun yox baska Ölkelerede biraxmir, ama isderseniz onuda sabax deqiq öyrenib size diyerem, Azerbaycanada yalniz Hava poctu vara yerden hecne gelmir, bu ganunlar yalniz Almaniya icersidir ve Azerbaycan AZEMS poct xidmetleri ile hec bir elaqesi yoxdur, elbetde cu gerek mutlek baska ona xeyir getiren poct xidmeti ile emekdasliq elesin ama Almaniyadan birbasa Azerbaycana ucuz elverisili xidmeti yalniz DHL-dir, UPS, Hermes, Fedex, qiymeti yuksek poct xidmetöeridir, en piside ondadirki Computeruniverse hec olmasa DHL bu akkumlator gadagasi ile elaqeder cu-ya xeberdar ederdiki müsterilerde burdan eziyyet cekmezdi, cu-ya mutlek bir yazili mektub qöndermek lazimdir-ki müsterilede nezere alsinlar.

Salam.

Mart ayında CU-dan noutbuk sifariş vermişdim. Mənim də başıma bu hadisə gəlmişdi. Batareyası olan məhsulların göndərişinə məhdudiyyət qoyulduğunu qeyd etmişdim.

He yadima gelir siz bu barede yazmisdiniz forumda, ama menim hec aglima gelmezdi fotokameranin balaca bir akkumlatoruna qöre paketi yari yoldan geri qöndersinler. 

@Ramil gardashin unboxuing-teqdimat videosunu cox cetinlikle anladim rus dilinde olduguna qöre, ama teqdimat video cox super alinib, xeyirli ugurlu olsun.

Saqol Maykl )))) Tesuf ki Azerbaycan dilinde bezi sozlerlerde  cetinlik cekirem  lakin gelen defe calisicam oz doqma dilimizde izah edim !) qabahda bir dene de bahlama var Allahin komeyile onu  qomrukden problem yaranmasa onu cekecem oz dilimizde ! )

Akkumulyatorlu malları səbətə daxil edən zaman CU bu xəbərdarlığı etməyə borcludur:

attachicon.gifsa.jpg

Mən də öz müraciətimi və təkliflərimi yazdım onlara. Qaldı telefonla zəngləşib danışmaq. 

Twk ederim eziz qardashim hele cu dan alis veris edenlerin hamisi cu-ya mektub yazsa bu poct xidmeti ile elageder müsterilerin feedbacklarini qözden kecirderler. @SerKamilin dediyi kimi Kitay shoplari kimi cu-da esyalari akkumlatorsuz satisinida teskil ede biler yenede biz teklifimizi ireli sürek qörek ne deyisiklikler olacaq, bele baxsaq Kavkaz Ölkeleri icinde cu-dan alis veris edelerin sayi Azerbaycanda daha coxluq teskil edir hele ona qörede Azerbaycandaki müsterilerin sikayetlerini nezere almalidirlar.

Здравствуйте, мне нужен видекарта для Toshiba a300 15d 512MB ATI RADEON

Экран не открывается. И подключаю внешний монитор тоже реакция нету

Темой ошиблись. Причём довольно сильно.

CU - ya məktub yazarkən nəzərə alın: 

Please always include any previous correspondence in your reply, so we'll be
able to follow your inquiry in all detail and reduce processing time.

Google translate:

Пожалуйста, всегда включают в себя любую предшествующую переписку в вашем ответе, так что мы будем
в состоянии следовать запрос во всех деталях и сократить время обработки.

CU -nun cavabı

Thanks for your message. We know that problem, but at the moment there is no solution. UPS also have the same specifications, since 9/11.

For Russia we try deliviery by EMS, another parcel service, but with this parcel service we had a lot of problems, so we decided to stop deliverys with EMS.

We are sorry, but at the moment there is no way for shipping items with accumulator.

Best regards - computeruniverse

bir oqlan face-de mene dedi ( o gomrukde isteyib ) dedi ki 5 % sahlasinlar birden sahlasalar gedib erze yazirsan ki bu mallar menim sehsi istifade ucun di ! 3 gune bahirlar sonra gonderirler ! bir de men 1000$ kecmirem ki ! sef elemiremse 1000$ yuhari sifaris edsen sahliyirlar ! mende ise konvertasiya edende 972 $ 

aysagol) demedimki malin orda qalacaq. sadece ola bilsin saxlayib seni cagirdilar sonra buraxdilar) dostun duz deyib

Almaniyanın elektronika internet dükanı Computeruniverse dən ilk dəfə alış edənlər endirimdən istifadə edə bilərlər.

endirimdən yararlanmaq üçün FWD7GE8 şifrəsini alış edən zaman müvafiq xanaya daxil edin

Bu endrim yalnız ilk alış üçün nəzərdə tutulub. İstənilən alıcı ilk alışı zamanı bu şifrədən istifadə edə bilər. 

endirim haqda daha ətraflı video materialda.

https://www.youtube.com/watch?v=LWtcEgUBOI8

CU -nun cavabı

Thanks for your message. We know that problem, but at the moment there is no solution. UPS also have the same specifications, since 9/11.
For Russia we try deliviery by EMS, another parcel service, but with this parcel service we had a lot of problems, so we decided to stop deliverys with EMS.
We are sorry, but at the moment there is no way for shipping items with accumulator.
Best regards - computeruniverse

EMS cox pis xidmetdir forumda cox userler negativ review yazirlar, UPS de bahadir heckime sehv elemez, FeDex hele Azerbaycana Standart yox Express-dir, Hermes yaxsi poct xidmetdir ama malesef Almaniya icersini isleyir, birdene Azerbaycaa variant DHL-dir, men cu-ya mektub yazdim sorusdumki olmazki cihazlari Kitay shoplari kimi akkumlatorsuz qönderesuz qörum ne cevab qönderecekler.

EMS cox pis xidmetdir forumda cox userler negativ review yazirlar, UPS de bahadir heckime sehv elemez, FeDex hele Azerbaycana Standart yox Express-dir, Hermes yaxsi poct xidmetdir ama malesef Almaniya icersini isleyir, birdene Azerbaycaa variant DHL-dir, men cu-ya mektub yazdim sorusdumki olmazki cihazlari Kitay shoplari kimi akkumlatorsuz qönderesuz qörum ne cevab qönderecekler.

Mənə belə gəlir ki, bu da sərfəli yol deyil. çünki orijinal akkumulyator Bakıda bahalıdır. Cu dan hansısa malı Bakı qiymətinə münasibətdə ucuz alıb, akkumulyatorunu Bakıdan aldıqda nəticədə CU-dan almaq yerli qiymətdən fərqli olmayacaq. 

Mene bugun mektub geldi DHL ile elaqe saxlayiblar onlarda cu-ya cevab veribler akkumlator icaze vermirler, esyalarin meblegini + poct pulu ile bir yerde bugun refund edibler paypal hesabima,

~ Bax bu mektubuda mene yaziblar ve sizinle burda paylasiram ~

Dear Mr. 

thanks for your message. Unfortunately we received your parcel to invoice AZ1710 back from German post as the batteries in the camera are classified as dangerous goods and cannot be transported by airplane.

Therefore we had to cancel your order, the amount will be refunded to your PayPal account.

Please note that shipping with a different transportation company isn’t possible either as this applies to all parcels which are transported by air freight.

Thanks for your understanding.

Best regards.

Edited by Baki105

Mene bugun mektub geldi DHL ile elaqe saxlayiblar onlarda cu-ya cevab veribler akkumlator icaze vermirler, esyalarin meblegini + poct pulu ile bir yerde bugun refund edibler paypal hesabima,

~ Bax bu mektubuda mene yaziblar ve sizinle burda paylasiram ~

Dear Mr. 

thanks for your message. Unfortunately we received your parcel to invoice AZ1710 back from German post as the batteries in the camera are classified as dangerous goods and cannot be transported by airplane.

Therefore we had to cancel your order, the amount will be refunded to your PayPal account.

Please note that shipping with a different transportation company isn’t possible either as this applies to all parcels which are transported by air freight.

Thanks for your understanding.

Best regards.

Belə nə pis oldu. Sevimli dükandan shoppingin ləzzətini lap qaçırdılar (((((

Mənə belə gəlir ki, bu da sərfəli yol deyil. çünki orijinal akkumulyator Bakıda bahalıdır. Cu dan hansısa malı Bakı qiymətinə münasibətdə ucuz alıb, akkumulyatorunu Bakıdan aldıqda nəticədə CU-dan almaq yerli qiymətdən fərqli olmayacaq. 

Tamamile raziyam axirda hele qiymetler hele eyni olur hec sehv elemir. Bakinin özundede magazalarda akkumlator bahadir.

Belə nə pis oldu. Sevimli dükandan shoppingin ləzzətini lap qaçırdılar (((((

He cox teesuf cu hecvaxd isdemez müsterilerini itirsin ama onlarda megburdur DHL ile emekdasliq elesin birdene International ve Azerbaycana en elverisli yalniz DHL-dir, gerek hec bu akkumlator gadagasini elemezdiler ona qöreki müsterilerini itirecekler, men bügun maraglandim hec Telefonda icaze vermirler onun icinde akku var, ne yaxsiki siz telefon almamisiz sizinkide geri gayidacaqdi, DHL 5-lden beridir Azerbaycana isdenilen cihazi akkumlatorla catdirirdi. aciqi men hec aglima getirmezdim-ki DHL bele bir ganun cixartsin, böyuk ehtimalla DHL-de akkumlatorla elaqeder nese bir xosagelmez hadise bas verib ona qöre bu gerara gelibler.

Basima geleni danisim,mozqi oldum da,mal gelib dunen 7de pdme,pdm dedi saba gel gotur,gedmemisden evvel pocta zeng eledim dedi malin bize gelmiyib,gedim pdm e pdm dediki mali biz dunen onara gondermisik,indi pocta gedirem deyir bizde deyil,+mene deyir malin poctan goturmek 4 manatdi,ama bilirem 1.8 di ozum ses elemirem,goruler 16yasim var,ele bililer dunyadan xeberim yoxdu,poctun indeksi AZ1141 di

Basima geleni danisim,mozqi oldum da,mal gelib dunen 7de pdme,pdm dedi saba gel gotur,gedmemisden evvel pocta zeng eledim dedi malin bize gelmiyib,gedim pdm e pdm dediki mali biz dunen onara gondermisik,indi pocta gedirem deyir bizde deyil,+mene deyir malin poctan goturmek 4 manatdi,ama bilirem 1.8 di ozum ses elemirem,goruler 16yasim var,ele bililer dunyadan xeberim yoxdu,poctun indeksi AZ1141 di

500 qrama qadar 1.80 deyil 1.60 di 500 qramnadn yuvari 2 mantdi

bu tarifə haradan baxmaq olar ? 

mən azərpoçta bu haqqda yazdim. mənə ətraflı yazdılar ki nə qədər pul və nəyə görə ödənilməlidir.

Kiçik paketin maksimum çəkisi 2 kq, bağlamanınki isə 30 kq ola bilər. Gömrük nəzarətinə təqdim edilmə rüsumu çəkidən asılı olmayaraq kiçik paket üçün 1,40 manat, bağlama üçün isə 2,00 manat müəyyən edilmişdir. Əgər kiçik paketin çəkisi 500 qramdan artıq olarsa (yəni 500 qramla 2 kq arasında), onda digər rüsum da (0,60 manat) əlavə olaraq alınır. Deməli kiçik paketin çəkisi 500 qramadək olduqda yalnız gömrük nəzarətinə təqdim edilmə rüsumu (1,40 manat) alınır. Kiçik paketin çəkisi 500 qramdan artıq (2 kq-dək) olduqda isə əlavə 0,60 manat da verilmə rüsumu alınır, Cəmi 2,00 manat. Bağlama üçün isə çəkidən asılı olmayaraq həmişə 2,00 manat məbləğində yalnız gömrük nəzarətinə təqdim edilmə rüsumu alınır.

Kiçik paketlə bağlamanı ştrix-kod nömrələrinin 1-ci simvoluna görə fərqləndirmək olur. Belə ki, kiçik paketin ştrix kod nömrəsi “R” (sifarişli üçün) və ya “S” (sadə üçün) hərfi ilə başlayır. Bağlamanın ştrix kod nömrəsi isə həmişə “C” hərfi ilə başlayır.

Bir daha xatırladıram: gömrük nəzarətinə təqdim edilmə rüsumu ilə verilmə rüsumu arasında heç bir əlaqə yoxdur. Birinci rüsum həmişə alınır (kiçik paket üçün 1,40 manat, bağlama üçün 2,00 manat), ikinci rüsum isə yalnız çəkisi 500 qramdan artıq olan kiçik paket üçün alınır.

Ümid edirəm hər şey aydın oldu.

Təşəkkür edirəm.

Dostlar cu-dan kim masaüsdu komputer zakaz edib ? qelmekde hec bir problem cixmayib ?  bildiyime qöre komputerlerin materikansinda mini battareya olur deyirem belkem komputerlerede qönderilmesinde DHL gadaga goyub, eqer kimin melumati varsa ve yaxud her hansi bir problemle rastlasibsa burda yazardizda.

Dostlar cu-dan kim masaüsdu komputer zakaz edib ? qelmekde hec bir problem cixmayib ?  bildiyime qöre komputerlerin materikansinda mini battareya olur deyirem belkem komputerlerede qönderilmesinde DHL gadaga goyub, eqer kimin melumati varsa ve yaxud her hansi bir problemle rastlasibsa burda yazardizda.

Daha onada qadaga qoyulsa onda lap ag olar :)

Birde ki, ana platanin ustunde akkumulyator deyil, batareykadi. Yani, o zaryadka olunmur, isledikce zaryadii itirir. Inanmiram ki ona da qadaga qoyulsun.

Daha onada qadaga qoyulsa onda lap ag olar :)

Birde ki, ana platanin ustunde akkumulyator deyil, batareykadi. Yani, o zaryadka olunmur, isledikce zaryadii itirir. Inanmiram ki ona da qadaga qoyulsun.

He dayi deme onada goysalar dayi ne oldu :) he bilirem standart battareyadir ama yenede adam ehtiyat edirde bu DHL-de ne isdesen cixar, bugun akkummlator battareyalarina qadaga goyan sabax standart AA / 9-Volt / Micro / Mini / battareyalarada qadaga goyar

He dayi deme onada goysalar dayi ne oldu :) he bilirem standart battareyadir ama yenede adam ehtiyat edirde bu DHL-de ne isdesen cixar, bugun akkummlator battareyalarina qadaga goyan sabax standart AA / 9-Volt / Micro / Mini / battareyalarada qadaga goyar

Guman edek bu geder ag elemezder :)

Men ana platani fevralda aldim, martin 2-si Bakiya catdi. Bilmirem akkumulyatorlara o zaman artiq qadaga var idi yoxsa helem yox.

mən azərpoçta bu haqqda yazdim. mənə ətraflı yazdılar ki nə qədər pul və nəyə görə ödənilməlidir.

Kiçik paketin maksimum çəkisi 2 kq, bağlamanınki isə 30 kq ola bilər. Gömrük nəzarətinə təqdim edilmə rüsumu çəkidən asılı olmayaraq kiçik paket üçün 1,40 manat, bağlama üçün isə 2,00 manat müəyyən edilmişdir. Əgər kiçik paketin çəkisi 500 qramdan artıq olarsa (yəni 500 qramla 2 kq arasında), onda digər rüsum da (0,60 manat) əlavə olaraq alınır. Deməli kiçik paketin çəkisi 500 qramadək olduqda yalnız gömrük nəzarətinə təqdim edilmə rüsumu (1,40 manat) alınır. Kiçik paketin çəkisi 500 qramdan artıq (2 kq-dək) olduqda isə əlavə 0,60 manat da verilmə rüsumu alınır, Cəmi 2,00 manat. Bağlama üçün isə çəkidən asılı olmayaraq həmişə 2,00 manat məbləğində yalnız gömrük nəzarətinə təqdim edilmə rüsumu alınır.

Kiçik paketlə bağlamanı ştrix-kod nömrələrinin 1-ci simvoluna görə fərqləndirmək olur. Belə ki, kiçik paketin ştrix kod nömrəsi “R” (sifarişli üçün) və ya “S” (sadə üçün) hərfi ilə başlayır. Bağlamanın ştrix kod nömrəsi isə həmişə “C” hərfi ilə başlayır.

Bir daha xatırladıram: gömrük nəzarətinə təqdim edilmə rüsumu ilə verilmə rüsumu arasında heç bir əlaqə yoxdur. Birinci rüsum həmişə alınır (kiçik paket üçün 1,40 manat, bağlama üçün 2,00 manat), ikinci rüsum isə yalnız çəkisi 500 qramdan artıq olan kiçik paket üçün alınır.

Ümid edirəm hər şey aydın oldu.

Təşəkkür edirəm.

çox sağ olun ətraflı məlumata görə!

Kiçik paket və bağlamalar üçün poçta verilən rüsumlar

Kiçik paketin ştrix kodu R və ya S hərfi ilə başlayır.

Bağlamanın ştrix kodu C hərfi ilə başlayır.

Kiçik paketin çəkisi 0.5 kq-a qədər olduqda - 1.4 AZN; 0.5 kq -dan artıq olduqda 2 AZN

Bağlama üçün çəkidən asılı olmadan - 2 AZN

menim meterinkam menim blok pitaniya gelib ! mene ele gelir ki aper sohbeti var burda materinkada olan batareya coh balacadir 

Sen bele ele gir Face yaz onlara de ki filan mali gondere bilersiz ya yoh ?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Our picks

• Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• Like
      • 45 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
        • Upvote
        • Sad
      • 35 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• 240 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
      • 13 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Haha
      • 102 replies
    • И опять Помогите))
      Девочки форума....кто может откликнитесь
      все все все...мне нужна ваша помощь....
      У дочери день варенье в понедельник, меня поставщики подвели, заказала костюм  Чуи(на вайлдберис) вобщем отказали ...
      А она у меня ужасная анимешница, вобщем решила сама смастерить ей костюм , благо не очень тяжёлый ...
      У меня есть пальтишко, портниха онун астарыны дейишечек, шляпку куплю , брюки черные и сарочка есть, остаётся только два элемента, серая жилетка и короткий пиджачок, серая жилетка может у кого то от костюма остался, могу купить, или за шоколадку взять, а что делать с пиджаком? Моя портиниха отказалась((( говорит переделать нет проблем , а новый сшить нет ...
      Очень мало времени ....помогите, можно и советом...
      По магазинам не могу пройтись с работы в 6 выхожу...могу успеть только в один но только если точно знать что могу купить , что надо
      • 10 replies
    • «Переживаю за свою жизнь и жизнь своих детей...» Женщина из Баку о том, как лишилась глаза после избиения мужа – ВИДЕО
      Проживающая в Баку Анастасия Бектимирова поделилась в своем аккаунте в Инстаграм видео, в котором рассказала о произошедшем с ней домашнем насилии.
        • Like
      • 710 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...