Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Computeruniverse Almaniya Elektronika Dükanı - Azərbaycan Dilində Kömək 2

Recommended Posts

Her bir sheyi duzgun yazmisiniz SSD-lerden bashqa.

Butun bu adlari cekilen Sandisk, Kingston, Toshiba ve s. almaq MESLEHET DEYIL!

Vaxt kecdikce sureti dushur, sistemden itir ve s. problemler.

Bu movzunu oxuyun, hec olmasa shapkasini, orada konkret gosterilib hansi marka ve model SSD almaq meslehetdi.

ssd - 1ilden coh isteye biler bu boyuk bir EFSANEDI guye onlar tez harab olurlar !https://www.youtube.com/watch?v=sAzGiPMJGtE

• Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ssd - 1ilden coh isteye biler bu boyuk bir EFSANEDI guye onlar tez harab olurlar !https://www.youtube.com/watch?v=sAzGiPMJGtE

Men demedim ki onlar xarab olur.

SandFore kontrolleri esasinda olanlarin sureti ketdikce dushur.

OSZ-lar bashdan-ayaga problemi, braki coxdu.

Crisial M550, B100 - bezi konfiqurasiyalarda sistemden ara-bir itirdi, yeni proshivka bunu duzeltdi.

Samsung 840 EVO - 1 ilden sonra kohne fayllara dostup azalir.

Samsung 850 EVO - 3v-nand yaddash esasindadi, hele-ki bilinmir ozunu nece dogruldacaq.

Plextor 6-ci seriya - 1.05 ve 1.07 proshivkasi oldugda sistemden itir.

Siyahi uzundu...

Men gonderdiyim movzuya baxin, biraz da oxuyun onu, ozunuz her shey goreceksiniz.

Birde-ki, eger eyni qiymetdirse, ne sebebden meslehetdi SSD almayib meslehet olmadigini almaq?

Men demedim ki onlar xarab olur.

SandFore kontrolleri esasinda olanlarin sureti ketdikce dushur.

OSZ-lar bashdan-ayaga problemi, braki coxdu.

Crisial M550, B100 - bezi konfiqurasiyalarda sistemden ara-bir itirdi, yeni proshivka bunu duzeltdi.

Samsung 840 EVO - 1 ilden sonra kohne fayllara dostup azalir.

Samsung 850 EVO - 3v-nand yaddash esasindadi, hele-ki bilinmir ozunu nece dogruldacaq.

Plextor 6-ci seriya - 1.05 ve 1.07 proshivkasi oldugda sistemden itir.

Siyahi uzundu...

Men gonderdiyim movzuya baxin, biraz da oxuyun onu, ozunuz her shey goreceksiniz.

Birde-ki, eger eyni qiymetdirse, ne sebebden meslehetdi SSD almayib meslehet olmadigini almaq?

men hesab eliyirem ki ssd en yahsici sistem ucun lazimdi ve ola bilsi online oyun World of Tanks ve War Thunder  OCZ brak birinci defe esidirem o ahi Amerikanin firmasidi ve Mac sistemlerde isleyib 

дерзай братишь ) просто сам подумай чисто если мой z97 4 года будет тянуть все игры не уже ли ты думаешь что z99 через 4 года не будет нуждаться в апгрейде ! ?)

Intel Core i7-4790K 4 core 306,64 €

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 Sockel 1150 ATX120,08 €

Gigabyte GeForce GTX 980 Gaming G1 4.0 GB OC539,50 €

Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 Kit120,92 €

Corsair CX-Series CX750M 750 Watt ATX 2.381,09 €

Corsair Hydro Series H100i105,80 €

WD Red WD30EFRX 3TB104,96 €

Samsung SSD 850 EVO BitFenix Aegis Micro-ATX83,19 €

вот лови !)спасибо опурем,как думаешь водяное охлаждение нужно?

(Basic) Series 120GB59,66 €

дерзай братишь ) просто сам подумай чисто если мой z97 4 года будет тянуть все игры не уже ли ты думаешь что z99 через 4 года не будет нуждаться в апгрейде ! ?)

Intel Core i7-4790K 4 core 306,64 € Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 Sockel 1150 ATX120,08 €

Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 Kit120,92 € Corsair CX-Series CX750M 750 Watt ATX 2.381,09 € Corsair Hydro Series H100i105,80 € WD Red WD30EFRX 3TB104,96 € Samsung SSD 850 EVO BitFenix Aegis Micro-ATX83,19 €

вот лови !)

bitfenix micro atx keysdi qaqa gigabyte dediyin ise atx bashqa keus qoy)

men hesab eliyirem ki ssd en yahsici sistem ucun lazimdi ve ola bilsi online oyun World of Tanks ve War Thunder  OCZ brak birinci defe esidirem o ahi Amerikanin firmasidi ve Mac sistemlerde isleyib 

Qardash, men yuxarida ssilka verdim. Onu oxu, her shey ozun goreeksen.

Eger orada yazilanlaral (1200 sehife bir tek movzunun 3-cu hessesinde) razi deyilsense, ozun bildiyin meslehetdi...

P.S. shexsen men Plextor 256M5S (umumiyyetle 5-i seriya) tapanacan elden dushdum, cunku onu artiq istehsaldan cixardiblar. Amma nehayet tapa bildim ve aldim.

Eger orada yazilanlaral (1200 sehife bir tek movzunun 3-cu hessesinde) razi deyilsense, ozun bildiyin meslehetdi...

P.S. shexsen men Plextor 256M5S (umumiyyetle 5-i seriya) tapanacan elden dushdum, cunku onu artiq istehsaldan cixardiblar. Amma nehayet tapa bildim ve aldim.

mende bugun 850 evo aldim.... 840 evo ferri deildi hyper x 3k ya baxanda oxuma yazma (TB yla) muddeti az idi

Intel Core i7-4790K 4 core 306,64 €

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 Sockel 1150 ATX120,08 €

Corsair Vengeance Pro 16GB DDR3 Kit120,92 €

Corsair CX-Series CX750M 750 Watt ATX 2.381,09 €

Corsair Hydro Series H100i105,80 €

WD Red WD30EFRX 3TB104,96 €

Samsung SSD 850 EVO BitFenix Aegis Micro-ATX83,19 €

вот лови !)спасибо опурем,как думаешь водяное охлаждение нужно?

Да действительно тут fall получился теоретически это миди товер карта залезетно рисковать не будем но всё же тебе нужен фул товер   

Cooler Master Storm Stryker  а насчёт жидкостного охлаждения  вместо мною предложенного Corsair Hydro Series H100i

бери

H80i GT

в остальном всё нормуль ! 

ohuyaram mutleq ! 

salamlar   mana gomak edin neyayim Спасибо за Ваш заказ, который мы недавно получили. Мы к сожалению, однако, что ваша кредитная карта не прошла стандартной процедуры проверки из-за несоответствия данных между данными порядка и личной информации, зарегистрированных в кредитных карт банка-эмитента.

Из-за соображений конфиденциальности мы не получаем никаких подробностей, какие данные не соответствуют точно тем не менее, так что мы можем, к сожалению, не скажет вам точный характер несоответствия.

Мы будем держать порядок, отведенное для вас в течение трех дней, чтобы исключить какие-либо проблемы доступности или изменения цен. В этот период времени, пожалуйста, сообщите нам, как вы хотели бы, чтобы продолжить. Мы могли бы, например изменить способ оплаты (например, PayPal или предоплату банковским переводом). Пожалуйста, свяжитесь с нашим клиентом обслуживающего персонала в соответствии с:

20.04.2015   11.21   Təyinat ölkəsinin mübadilə məntəqəsinə daxil olub   AZERBAIJAN: AZBAKA 

ela ela ela )) indi bu menim poctuma ne vaht gelecek doqrusu ne vat mene heber gelecek gelim goturum 

Salam.

Çox güman ki. Sənən xəbər gəlməyəcək. Çünki CU-da bağlamanın üstünə telefon nömrəsi yazmırlar. Əksər hallarda AZBAKA stasundan 1-2 gün sonra poçtdan götürə bilərsən.

salamlar   mana gomak edin neyayim Спасибо за Ваш заказ, который мы недавно получили. Мы к сожалению, однако, что ваша кредитная карта не прошла стандартной процедуры проверки из-за несоответствия данных между данными порядка и личной информации, зарегистрированных в кредитных карт банка-эмитента.

Из-за соображений конфиденциальности мы не получаем никаких подробностей, какие данные не соответствуют точно тем не менее, так что мы можем, к сожалению, не скажет вам точный характер несоответствия.

Мы будем держать порядок, отведенное для вас в течение трех дней, чтобы исключить какие-либо проблемы доступности или изменения цен. В этот период времени, пожалуйста, сообщите нам, как вы хотели бы, чтобы продолжить. Мы могли бы, например изменить способ оплаты (например, PayPal или предоплату банковским переводом). Пожалуйста, свяжитесь с нашим клиентом обслуживающего персонала в соответствии с:

Salam.

CU-da qeydiyyat informasiyanız Kart informasiyanız ilə düz gəlmir. Bu informasiyanın da nə olduğunu təhlükəsizlik baxımından demirlər. Ən yaxşısı sifarişi ləğv etməyiniz haqqında onlara məktub yazın. Sizin cavabı gözləyirlər. Pul karta qayıtdıqdan sonra yenidən Pay-pal vasitəsilə sifariş verərsiz.

can rahatı paypaldır. mövzuda bu kimi səbəblərdən hər zaman qeyd edirəm ki, paypal ilə ödəməyə üstünlük verin. SerKamil qeyd etdiyi kimi, sifarişi ləğv edin. yenidən səbəti yığıb paypal ilə ödəmə edin. 

20.04.2015   11.21   Təyinat ölkəsinin mübadilə məntəqəsinə daxil olub   AZERBAIJAN: AZBAKA 

ela ela ela )) indi bu menim poctuma ne vaht gelecek doqrusu ne vat mene heber gelecek gelim goturum 

Tebrik edirem xeyirli ugurlu olsun :)

Esline galsa poct fililaldan hele bugun size eve zenq vurub xeber etmeli idiler, yadaki özunuz poct indeksine ve ünvaniniza yaxin olan poct filialina yaxinlasib paketinizi ordan qöture bilersiz.

Bugun bankda oyrendim problemi, demeli mende eyni problemdi, pul blokdadi ona gore onlarin xesabina kecmir. sizde banka gedun problemi arawdirun.Men beynalxalq banka getdm orda erize yazdim, gun erzinde dediler problemi duzeldecekler.

Инженер, men onlara mail yazdimki men odeniw metodu deyiwmek istayirem onlarda bu cur elediler, attachicon.gifImageUploadedByDisput.Az1429609298.373939.jpg

Onun odeniwini nece edim? Korzinada yoxdular, ili birde malari korzinaya yigim onlari sora odeyim?

Siz ödəməni kartla etmisiz ? amma uğursuz olub ? CU-dan uğursuz ödəniş barədə məktub almısız ? 

Siz ödəməni kartla etmisiz ? amma uğursuz olub ? CU-dan uğursuz ödəniş barədə məktub almısız ? 

Beli, mektubda yazmiwdilarki pul bize gelib catmayib, kocurme metodu deyishun, mende yazdimki pay pal-nan odeniw etmek istayirem, onlarda bu cur elediler. onun odeniwini harda ve nece edim?pulu bankim kartima qaytardi. tezden odeniw etmek lazimdi.

Salam dostlar bele bir sualim var size imkan dahilinde tez cabab versesez ela olar demeli bele men CU mal aldim ve Allahin komeyliye sabah onu goturecem malin deyeri 479€    bu gun men yenede sifaris edim  bir videokart ve soyuq sistem  deyeri 427,30 € ( her sey DHL ve paypala bir yerde ) ! bundan evel men bu mebleqleri topladim 479,20 €+427,30 €=906,5 ve  bu 906,5 avro alindi     sonra men 906,5 евро - 972.3347  konvertasiya edim dolara ve mebleq 973 $ eti ! sualim menim ikinci ,malimi ehtimal var qomrukde sahliya bilerler ya yoh ?

Salam əziz mövzu iştirakçıları

Kimin məlumatı var telefonların sifarişi barədə ? Gömrükdə əvvəl olan problemlər aradan qaldırıldımı ? Artıq 1 ədəd telefon siafriş etməyə icazə verirlərmi ? 

Salam, qardash!

Problem coxtandi yoxdu.

Forumda bele bir movzu var, ozunuzde oxuya bilersiniz: http://www.disput.az/index.php?showtopic=712133&page=14#entry25068183

computeruniverse Məkdub  yazdim  mənə bela cavad verdilar адрес или имя в счете-фактуре, не соответствует с вашей кредитной карты.

Пожалуйста, проверьте эту дату.

Спасибо.

sonra birda yazim yena cavab verdilar  Уважаемый г-н Алиев,

Нет извините.

Мы можем только закончить это с проверкой твоего и нашего банка.

Пожалуйста, посмотрите о вашем адресе и имени кредитной карты.

Вы должны быть владельцем этой кредитной карты.

С наилучшими пожеланиями Йенс Gerdes продаж

mən harda səf elamisam ki  ?

Salam dostlar bele bir sualim var size imkan dahilinde tez cabab versesez ela olar demeli bele men CU mal aldim ve Allahin komeyliye sabah onu goturecem malin deyeri 479€    bu gun men yenede sifaris edim  bir videokart ve soyuq sistem  deyeri 427,30 € ( her sey DHL ve paypala bir yerde ) ! bundan evel men bu mebleqleri topladim 479,20 €+427,30 €=906,5 ve  bu 906,5 avro alindi     sonra men 906,5 евро - 972.3347  konvertasiya edim dolara ve mebleq 973 $ eti ! sualim menim ikinci ,malimi ehtimal var qomrukde sahliya bilerler ya yoh ?

ehtimal var. belke gomruke gedesi olduz. adeten bir ayda 2 defe olanda cagirirlar. belke hec saxlamadialr

ehtimal var. belke gomruke gedesi olduz. adeten bir ayda 2 defe olanda cagirirlar. belke hec saxlamadialr

bir oqlan face-de mene dedi ( o gomrukde isteyib ) dedi ki 5 % sahlasinlar birden sahlasalar gedib erze yazirsan ki bu mallar menim sehsi istifade ucun di ! 3 gune bahirlar sonra gonderirler ! bir de men 1000$ kecmirem ki ! sef elemiremse 1000$ yuhari sifaris edsen sahliyirlar ! mende ise konvertasiya edende 972 $ 

Dimeli görun ne problemle rastlasmisam, cu-dan 5-gün bundan gabax bir fotokamera ve tibbi avadanliq sifaris etmisdim bügun DHL-da paketin harda oldugi barede statusu yoxlayanda baxib qöruremki paket Almaniya icerisi yari yoldan cu-ya qeri qayidib, cu-ya zenq vurdum maraglandim dedilerki paketin qayidib ama biz özumuzfe bilmirik sebebi melum deyil biz DHL-ile elaqe saxlayib size e-maila ceveb vereceyik. Qardashim Almaniyadan DHL özune zenq vurdu orda maraglandi onada orda dedilerki DHL-Luftpost Hava dasiciliq qanunlari sertlesdirib ve qanunlarda deyişiklik edib; artiq Mart ayindan etibaren her hansi bir cihazda akkumlator ve yaxud baska akkumlator tipli eşya olsa Almaniya hemin esyalari biraxmiyacey Azerbaycana gelsin. Gömrukde xususi scanner aparatlari yerlesdiribler onunla artiq teyin ede bilirler her hansi elektronik avadanliqin icinde Akkumlator var ya yox. 

Eziz dostlar buna mutlek diqqet yetirin, cu-dan alis veris eden müsteriler sizede meslehet veriremki bügunden sonra cu-dan ~ Akkumlatorlu ~ olan cihazlar almayin, isder telefon, fotoparat, notebook, tablet, ve yaxud baska sey alsaz Azerbaycana biraxmayacaqlar. cu gerek bu Akkumlator gadagasi ile elaqeder musterilerine xeberdarliq etsin yada sehifelerinde basliqda herkesi melumatlandirmalidirlar, aciqi desem cu gerek bu gadagalar berede DHL-den xeber tutmali idi ama onun evezine paketi gönderdi sonra paket Almaniya icerisi bir krug vurub geri özlerine qayitdi.

~ Buda sifarisin statusudur ~

2015-04-22-19-14-19_zps1wct9t4m.png

2015-04-22-19-08-54_zpswxigwezp.png

Dimeli görun ne problemle rastlasmisam, cu-dan 5-gün bundan gabax bir fotokamera ve tibbi avadanliq sifaris etmisdim bügun DHL-da paketin harda oldugi barede statusu yoxlayanda baxib qöruremki paket Almaniya icerisi yari yoldan cu-ya qeri qayidib, cu-ya zenq vurdum maraglandim dedilerki paketin qayidib ama biz özumuzfe bilmirik sebebi melum deyil biz DHL-ile elaqe saxlayib size e-maila ceveb vereceyik. Qardashim Almaniyadan DHL özune zenq vurdu orda maraglandi onada orda dedilerki DHL-Luftpost Hava dasiciliq qanunlari sertlesdirib ve qanunlarda deyişiklik edib; artiq Mart ayindan etibaren her hansi bir cihazda akkumlator ve yaxud baska akkumlator tipli eşya olsa Almaniya hemin esyalari biraxmiyacey Azerbaycana gelsin. Gömrukde xususi scanner aparatlari yerlesdiribler onunla artiq teyin ede bilirler her hansi elektronik avadanliqin icinde Akkumlator var ya yox. 

Eziz dostlar buna mutlek diqqet yetirin, cu-dan alis veris eden müsteriler sizede meslehet veriremki bügunden sonra cu-dan ~ Akkumlatorlu ~ olan cihazlar almayin, isder telefon, fotoparat, notebook, tablet, ve yaxud baska sey alsaz Azerbaycana biraxmayacaqlar. cu gerek bu Akkumlator gadagasi ile elaqeder musterilerine xeberdarliq etsin yada sehifelerinde basliqda herkesi melumatlandirmalidirlar, aciqi desem cu gerek bu gadagalar berede DHL-den xeber tutmali idi ama onun evezine paketi gönderdi sonra paket Almaniya icerisi bir krug vurub geri özlerine qayitdi.

~ Buda sifarisin statusudur ~

2015-04-22-19-14-19_zps1wct9t4m.png

2015-04-22-19-08-54_zpswxigwezp.png

Zaryad yiqan butun esyalar ! bu praktiki 50 % zakaz eden esyalardi bezi TV akumulyator var ! 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Our picks

• Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• 53 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
      • 35 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
      Спальная мебель "КЛАССИКА"

• Upvote
        • Like
      • 240 replies
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
        • Facepalm
      • 14 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Facepalm
        • Downvote
        • Haha
      • 110 replies
    • И опять Помогите))
      Девочки форума....кто может откликнитесь
      все все все...мне нужна ваша помощь....
      У дочери день варенье в понедельник, меня поставщики подвели, заказала костюм  Чуи(на вайлдберис) вобщем отказали ...
      А она у меня ужасная анимешница, вобщем решила сама смастерить ей костюм , благо не очень тяжёлый ...
      У меня есть пальтишко, портниха онун астарыны дейишечек, шляпку куплю , брюки черные и сарочка есть, остаётся только два элемента, серая жилетка и короткий пиджачок, серая жилетка может у кого то от костюма остался, могу купить, или за шоколадку взять, а что делать с пиджаком? Моя портиниха отказалась((( говорит переделать нет проблем , а новый сшить нет ...
      Очень мало времени ....помогите, можно и советом...
      По магазинам не могу пройтись с работы в 6 выхожу...могу успеть только в один но только если точно знать что могу купить , что надо
        • Like
      • 10 replies
    • «Переживаю за свою жизнь и жизнь своих детей...» Женщина из Баку о том, как лишилась глаза после избиения мужа – ВИДЕО
      Проживающая в Баку Анастасия Бектимирова поделилась в своем аккаунте в Инстаграм видео, в котором рассказала о произошедшем с ней домашнем насилии.
        • Facepalm
        • Sad
        • Confused
        • Red Heart
        • Like
      • 713 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...