Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Computeruniverse Almaniya Elektronika Dükanı - Azərbaycan Dilində Kömək 2

Recommended Posts

• Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hər kəsə salam...

Sifarişim hələ də gəlib çatmayıb (LED TV 40")... Burda qeyd eləmişdim nə vaxt Almaniyadan çıxdığını (29 yanvar). CU-ya məktub yazdım olar da araşdırma aparırlar, az gözləmişəm hələ bir gözləməyimi xahiş edirlər. Aylar çəkə bilər araşdırma.

Bilmək istəyitəm kim belə bir hadisəylə qarşılaşıb? Və pulu geri ala bilərəm?

Hər kəsə salam...

Sifarişim hələ də gəlib çatmayıb (LED TV 40")... Burda qeyd eləmişdim nə vaxt Almaniyadan çıxdığını (29 yanvar). CU-ya məktub yazdım olar da araşdırma aparırlar, az gözləmişəm hələ bir gözləməyimi xahiş edirlər. Aylar çəkə bilər araşdırma.

Bilmək istəyitəm kim belə bir hadisəylə qarşılaşıb? Və pulu geri ala bilərəm?

Salam

Mən belə bir hadisə ilə rastlaşmamışam.

Mümkündürsə Siz onlara zng edin. Və deyin ki, bağlamdan imtina etmək istəyirsiz. Görün nə deyirlər. 

İstədiyiniz cavabı almasaz PayPal-da məhkəmə aça bilərsiz. 

Edited by инженерц

Salam

Mən belə bir hadisə ilə rastlaşmamışam.

Mümkündürsə Siz onlara zng edin. Və deyin ki, bağlamdan imtina etmək istəyirsiz. Görün nə deyirlər. 

İstədiyiniz cavabı almasaz PayPal-da məhkəmə aça bilərsiz. 

Qeyd etdiyiniz nömrədən bir başa əlaqə saxlamaq olur yoxsa hansısa əməliyatlar etmək lazımdı? Bizim operatorlardan zəng etmək xərc tələb edir, yəni gözləməyi də nəzərə alsaq əgər)

Qeyd etdiyiniz nömrədən bir başa əlaqə saxlamaq olur yoxsa hansısa əməliyatlar etmək lazımdı? Bizim operatorlardan zəng etmək xərc tələb edir, yəni gözləməyi də nəzərə alsaq əgər)

yaxşısı budur skaypla ya da başqa bir proqramla zng edin. mövzuda yoldaşlardan biri hansı sərfəli proqramla zng etdiyini qeyd etmişdi. həmən proqramı mövzudan tapıb zng edə bilərsiz.

У Вас есть вопросы по нашему ассортименту, или Вы ищете контакт? Вы всегда можете обратиться в нашу службу поддержки клиентов. 
Режим работы нашей клиентской службы (на немецком и английском языках): с понедельника по пятницу 8:00 - 19:00 и по субботам 9:00 - 14:00.*

+49 603 179 100

yaxşısı budur skaypla ya da başqa bir proqramla zng edin. mövzuda yoldaşlardan biri hansı sərfəli proqramla zng etdiyini qeyd etmişdi. həmən proqramı mövzudan tapıb zng edə bilərsiz.

У Вас есть вопросы по нашему ассортименту, или Вы ищете контакт? Вы всегда можете обратиться в нашу службу поддержки клиентов. 
Режим работы нашей клиентской службы (на немецком и английском языках): с понедельника по пятницу 8:00 - 19:00 и по субботам 9:00 - 14:00.*

+49 603 179 100

Təşəkkür. Zəng edib yoxlayaram görüm necə olacaq.

Internetcalls-dan zenq vurun ordan Almaniya ev ve sirket nömrelerine zenq vurmag pulsuzdur, men CU-ya hemise Internetcalls-dan zenq vururam. programi yuklemek ücun bu linke basin qeydiyyatdan kecin vesallam.

Internetcalls --- > http://www.internetcalls.com/dashboard

CU suya qarshi yungul ve asan usul ishlede bilerler, men hetta sonuncu sifarishimde bunu onlara yazmishdim ki bele etsinler, amma etmediler.

Sadece, mallari karton qutuya qoymagdan qabax, onlari bir polietilen paketa yerleshdirmek kifayyetdi.

Heresini ayrica pakete qoysalar lap gozel olardi, amma bir boyuk pakete qoysalarda kifayyet edir.

Onda qutu yash olsada bele, polietilen suyu mallarin icine buraxmaz.

Men onlara bunu yazdim ve izah etdim ki ne sebebden, dedim bir cox baglamalar suyun icinde gelir.

Amma onlar yenede mallari elece qutuya yerleshdirib gonderdiler. Duzdu bextimden suya yagisha dushmedi.

Bu siz dediyiniz ayrica politelin möhkem havasis pakete yerlesdirmek methodunu yalniz Amazon.de edir ama CU-da bunu etse pis olmazdi, ama siz onlara negeder meslehet versez bele onlarin sirket terefinden goyulan ganunlarla riayet edecekler.

Internetcalls-dan zenq vurun ordan Almaniya ev ve sirket nömrelerine zenq vurmag pulsuzdur, men CU-ya hemise Internetcalls-dan zenq vururam. programi yuklemek ücun bu linke basin qeydiyyatdan kecin vesallam.

Internetcalls --- > http://www.internetcalls.com/dashboard

Çox sağolun. Mən də belə bir proqram axtarırdım. Təşşəkkür.

+49 603 179 100

как анулировать весь заказ и опять его собрать

? я хочу  поменять  товар  один из товаров не на складе  хочу поменять его на другой как мне это зделать если  заказы в обороботке

Edited by Рамиль Насирли

Ваша заявка на аннулирование была успешно передана, а Ваш заказ помечен для аннулирования.

Транзакция PayPal по этому заказу еще не завершена. Поэтому мы не можем ее сейчас аннулировать.

Если Вы еще не перечислили деньги на PayPal и хотите полностью аннулировать свой заказ (все позиции), отмените на веб-сайте PayPal свою транзакцию. Мы получим автоматическое уведомление об этом и затем автоматически аннулируем весь заказ.

Если Вы уже перечислили деньги на PayPal, выделенные позиции заказа будет окончательно аннулированы, как только нам поступят деньги от PayPal. Одновременно будут автоматически возвращены денежные средства на Ваш счет в PayPal.

Если у Вас остались какие-то вопросы, просим направлять свои обращения в клиентскую службу с указанием своего номера клиента.

Вы можете связаться с нами по электронной почте по адресу [email protected], по телефону с понедельника по пятницу 08:00 - 19:00 и по субботам 09:00 - 14:00 по номеру 06031/7910-0 или по (теле)факсу 06031/7910-200.

когда они вернуть деньги ?

у меня акаунта в pay pal не было я оплатил через я I dont have pay pal 

и ничего не понимаю анулировал один из компонентов написано что заказ в обработке я же его анулировал

Edited by Рамиль Насирли

Almaniyanın elektronika - texnika dükanı

Computeruniverse-dən ilk dəfə alış edən müştərilərə 5 euro endirim olunur. Malları səbətə topladıqdan sonra FWD7GE8 kodunu müvafiq sətirə daxil edin və endirimi əldə edin.

DEALS_2015_660x300_KW16Di_1.jpg

Stage_660_EinhellGartenpflege.jpg

Stage_660_AsusGamingMainboards.jpg

Stage_660_PulsenseCashback.jpg

Salam, помогите плз, в первый раз заказал с данного сайта. заказал в субботу через карту (на карте счет евро) без пай пал. заказ до сих пор в обработке(( сколько обычно товар находится в обработке и за какие сроки обычно товар доставляют в баку? и откуда его потом нужно забирать? как я слышал до почты дело не доходит.И должен ли я платить что нибудь им после доставки в почте или в таможне?

Сколько можно задавать одни и те-же вопросы....

просто ситуация такая что я один из товаров аннулировал платил через пай пал но без аккаунта остальные товары уже готовятся к отправке  один из товаров я анулировал я просто не знаю когда они вернул деньги !

Computeruniversenin berbad supportu oldugunu qeyd ede bilerem.
- Bele ki mart tarixinde orada umumi deyeri 133 euro olan mal aldim.
- 26 mart gonderdiler DHL ile gondermeye
- trackingde yazildi ki baglama zedelendiyi uchun gonderilmedi.
- tezeden magazaya qaytardilar
- 30 martda baglama magazaya qayitti
- ustunden 13 gun kechib lakin defelerle mail yazmagima baxmayaraq hele de magazaya qayittigi kimi qalib
- axiri dunen dunen artiq bunun hormetsizlik oldugunu ve baglamanin gonderilmesini istedim.
- cavabinda ise mene Maili Ingilis dilinde yox Alman dilinde yazdilar ve yeni bir invoys achildigini dediler ve hemin invoysa CU Order Managementdeki panelden baxa bileceyimi dediler
- hemin invoys haqda Order Managemtnde hech ne yoxdu. Kohne invoys ise silinib
- Yeni Invoys mailime gonderildi ve ichinde bele bir yazi var . Mense anlamadim ki posilkani yeni invoysla gonderekler yoxsa legv olunub. Bashi chixanlarin meslehet vermesini xahish edirem

fb88d12358d5.png

Dear Ramil Bahmanov,

computeruniverse GmbH just sent you a partial refund of €323.45 EUR for your purchase.

If you have any questions about this refund, please contact computeruniverse GmbH.

This refund will appear on your credit card statement as credit from PAYPAL *COMPUTERUNI. If you have any questions, please contact computeruniverse GmbH.

milet deyun gorek bu pular karta ne vaht yuklenecek men bele basa dustum ki pulari gonderibler lakin onlar helemde menim kartimda deyil

Dear Ramil Bahmanov,

computeruniverse GmbH just sent you a partial refund of €323.45 EUR for your purchase.

If you have any questions about this refund, please contact computeruniverse GmbH.

This refund will appear on your credit card statement as credit from PAYPAL *COMPUTERUNI. If you have any questions, please contact computeruniverse GmbH.

milet deyun gorek bu pular karta ne vaht yuklenecek men bele basa dustum ki pulari gonderibler lakin onlar helemde menim kartimda deyil

Biraz sebir edin, refund processi biraz cox cekir 3 ya 5 gün arasi, eqer bele telesirsinizse zenq vurun Azericard plastik kartlar uzre müsteri xidmetlerine onlar size deyecek refund sistemde qörsedir ya yox.

salam,инженерц komeyin lazimdi, Wareneingang bei uns voraussichtlich heute erwartet

bu ne demekdi?im Wareneingang eingetroffen, Prüfung und Einbuchung läuft.

birde bu ne demekdi,cox sagolun

1) Yeni mallarin cu-ya daxil olmasi bugune qözlrnilir.

2) Mallar cu-ya daxil olub, hal hazirda process devam edir.

Biraz sebir edin, refund processi biraz cox cekir 3 ya 5 gün arasi, eqer bele telesirsinizse zenq vurun Azericard plastik kartlar uzre müsteri xidmetlerine onlar size deyecek refund sistemde qörsedir ya yox.

menim Pay Pal-da akaunt yoh idi men I dont Have Pay pal vasitesi ile  odedim Indi fikirlesirdim ki belke yene zakaz eliyim onsuzda pular Pay-Pal-dadir mene bele bir sey yazir If you were making a purchase or sending money, we recommend that you check both your PayPal account and your email for a transaction confirmation after 30 minutes.

If you came to this page from another website, please return to that site (don't use your browser's Back button) and restart your activity.

If you came from PayPal's website, click the PayPal logo in the upper-left corner to return to our home page and restart your activity. You might have to log in again

men bu deyge Azeri Kart-a zeng etim onlar dediler ki Refund sistemda gozstermir

menim Pay Pal-da akaunt yoh idi men I dont Have Pay pal vasitesi ile  odedim Indi fikirlesirdim ki belke yene zakaz eliyim onsuzda pular Pay-Pal-dadir mene bele bir sey yazir If you were making a purchase or sending money, we recommend that you check both your PayPal account and your email for a transaction confirmation after 30 minutes.

If you came to this page from another website, please return to that site (don't use your browser's Back button) and restart your activity.

If you came from PayPal's website, click the PayPal logo in the upper-left corner to return to our home page and restart your activity. You might have to log in again

Saıam. Pul geri qaytarılanda, Sənə Pay-Pal-dan pulun qaytarılması barədə məktub gələcək. Və göstəriləcək ki, pulu CU-dan göndəriblər. Bu məktubdan 4-5 gün sonra pul karta oturacaq. Əgər emai-ə bu barədə məktub yoxdursa, demək pul hələ qayıtmayıb. Səbirli ol, hər şey yaxşı olacaq.

menim Pay Pal-da akaunt yoh idi men I dont Have Pay pal vasitesi ile odedim Indi fikirlesirdim ki belke yene zakaz eliyim onsuzda pular Pay-Pal-dadir mene bele bir sey yazir If you were making a purchase or sending money, we recommend that you check both your PayPal account and your email for a transaction confirmation after 30 minutes.

Siz diye bilersiz cu-dan size refund haqqinda bildiris mektubu hacan gelib ? men sizi basa dusdum onlar yaziblarki artiq hemin mebleqi geri sizin pay-pay uzerinden ödediyiniz plastik kartiniza refund edibler, yeni siz en azi 2-gun qözleyin sonra plastik kartda hesabdaki balansinizi yoxlayin, mende bele hallarla rastlasmisam ve refund edilen mebleq ne az ne cox 5-günden sonra hesabima qeri oturdu, bu process biraz vaxt teleb edir, size meslehet qörerdim gelen defe cu-dan alis veris etmemisden gabax pay-palda resmi qeydiyyatdan kecib ödenis edin qeydiyyatsiz pay-pal ödenis etibarli deyil, 2-gunden sonra Azericarda birde zenq vurun ola biler sistem refund olunmus mebleqi hele qörsetmir.

Saıam. Pul geri qaytarılanda, Sənə Pay-Pal-dan pulun qaytarılması barədə məktub gələcək. Və göstəriləcək ki, pulu CU-dan göndəriblər. Bu məktubdan 4-5 gün sonra pul karta oturacaq. Əgər emai-ə bu barədə məktub yoxdursa, demək pul hələ qayıtmayıb. Səbirli ol, hər şey yaxşı olacaq.

Dear Ramil Bahmanov,

Merchant information

computeruniverse GmbH

[email protected]

http://www.computeruniverse.net

+49 603179100

bele bir sey

Siz diye bilersiz cu-dan size refund haqqinda bildiris mektubu hacan gelib ? men sizi basa dusdum onlar yaziblarki artiq hemin mebleqi geri sizin pay-pay uzerinden ödediyiniz plastik kartiniza refund edibler, yeni siz en azi 2-gun qözleyin sonra plastik kartda hesabdaki balansinizi yoxlayin, mende bele hallarla rastlasmisam ve refund edilen mebleq ne az ne cox 5-günden sonra hesabima qeri oturdu, bu process biraz vaxt teleb edir, size meslehet qörerdim gelen defe cu-dan alis veris etmemisden gabax pay-palda resmi qeydiyyatdan kecib ödenis edin qeydiyyatsiz pay-pal ödenis etibarli deyil, 2-gunden sonra Azericarda birde zenq vurun ola biler sistem refund olunmus mebleqi hele qörsetmir.

computeruniverse GmbH just sent you a refund Apr 14, 2015 01:00:35 PDT

Receipt No: 4991-6250-8870-5683

Dear Ramil Bahmanov,

Dear Ramil Bahmanov,

Merchant information

computeruniverse GmbH

[email protected]

http://www.computeruniverse.net

+49 603179100

bele bir sey

Bu Cu-dan gələn məktubdur? Yoxsa pay-paldan? Əgər pay-pal-dan gəlibsə onda 4-5 gündən sonra karta oturacaq.

Edited by SerKamil

Bu Cu-dan gələn məktubdur? Yoxsa pay-paldan? Əgər pay-pal-dan gəlibsə onda 4-5 gündən sonra karta oturacaq.

pay pal ! Tutaq ki idi mebleq Pay pal dadi  men indi hecne zakaz ede bilmerem ? onsuzda mebleq onlardadi  Bir de Pay pal-dan reqistraciya etim Verified etim lakin karta olan mebleqi qostermir 

Edited by Рамиль Насирли

men bu deyge Azeri Kart-a zeng etim onlar dediler ki Refund sistemda gozstermir

Mendede eyni shey oldu. Mali gonderende ozleri terefden problem yarandi. Mene demeden elemeden 20 gun sonra goturub bugun oz bashlarina refund elediler. ama karta gelmeyib. Siz Azericarddan yoxlatmisiniz?

pay pal ! Tutaq ki idi mebleq Pay pal dadi  men indi hecne zakaz ede bilmerem ? onsuzda mebleq onlardadi  Bir de Pay pal-dan reqistraciya etim Verified etim lakin karta olan mebleqi qostermir 

Hələlik yox. Pay-pal pulu karta qaytaracaq. Pal-payda qeydiyyatı ödənişdən sonra etdiyin üçün orada heçnə göstərməyəcək. Əvvəlki ödənişin pay-pal üzərindən qeydiyyatsız olub. Qayıtma da bu cür olacaq. Pay-pala heç bir məbləğ oturmur. Sən dediyin kimi olması üçün gərək pulu əvvəlcə pay-pal hesabına oturdub sonra ödəniş etmək lazım idi. Gələcəkdə belə edə bilərsən. İndi isə sənə ancaq 4-5 gün gözləmək lazımdır.

Hələlik yox. Pay-pal pulu karta qaytaracaq. Pal-payda qeydiyyatı ödənişdən sonra etdiyin üçün orada heçnə göstərməyəcək. Əvvəlki ödənişin pay-pal üzərindən qeydiyyatsız olub. Qayıtma da bu cür olacaq. Pay-pala heç bir məbləğ oturmur. Sən dediyin kimi olması üçün gərək pulu əvvəlcə pay-pal hesabına oturdub sonra ödəniş etmək lazım idi. Gələcəkdə belə edə bilərsən. İndi isə sənə ancaq 4-5 gün gözləmək lazımdır.

indi oture gozleyek bahaq ne basimiza gelir 

Mendede eyni shey oldu. Mali gonderende ozleri terefden problem yarandi. Mene demeden elemeden 20 gun sonra goturub bugun oz bashlarina refund elediler. ama karta gelmeyib. Siz Azericarddan yoxlatmisiniz?

beli zeng eledim dedim refund olmalidi dediler helem sistemde hecne gormuruk ! gozlemeli olacam 

Sadece CU duzgun hereket elemediler men gece zakaz eliyirdim butun malar sklada-idi  seher acib gorem ki malim biri sklada yohdu ozude e-mail mektub geldi dediler ki bu mali centin tapaq siz gerek lev elemesiniz  men lev elemekden sonra bir 2 saatan sonra o mal birden sklada oldu galdim bele malin esas hisesi galdi galanlar Allahin komeliye Bakiya ele 5 gune gelecek ! )) gerek yene zakaz eliyim sonra

Edited by Рамиль Насирли

computeruniverse GmbH just sent you a refund Apr 14, 2015 01:00:35 PDT

Receipt No: 4991-6250-8870-5683

Dear Ramil Bahmanov,

Pulu bugun size refund edibler qözleyin 5-gune 323 € sizin plastik kart hesabiniza oturacaq, pul hesabiniza oturana kimi meslehet qörerdim qeydiyyatdan kecib PayPal hesabi acardiz ve plastik plastik kartinizi PayPal ile birlesdirin ve ordan rahat ödenis emeliyyatlari isdediyiniz kimi ede bilersiz.

Pulu bugun size refund edibler qözleyin 5-gune 323 € sizin plastik kart hesabiniza oturacaq, pul hesabiniza oturana kimi meslehet qörerdim qeydiyyatdan kecib PayPal hesabi acardiz ve plastik plastik kartinizi PayPal ile birlesdirin ve ordan rahat ödenis emeliyyatlari isdediyiniz kimi ede bilersiz.

men bu gun registraciya kecirtim  Verified eledim telefonumda mobil bank var onun vasitesiyle 4 regemli sifr geldi onu yukledim indi bilmek isteyirem kart birlesib Pay Pala cunku orda 0 gosterir men esab eliyirdim ki karta olan mebleq orda gosterir ! Negede olmasa  Verified  sozu yazilib artiq nese etmek lazimdi?

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Our picks

• Кому следует воздвигнуть памятник в Баку? - ОПРОС + ВИДЕО
      В городе Баку, где древность сочетается с современностью, важно иметь статуи и памятники на различные темы.
      Интересно, а что об этом думают граждане? Кому, по их мнению, следует поставить памятник в столице?
      Baku TV попытался выяснить это у горожан.
      Оказалось, что граждане также хотели бы увековечить память наших национальных героев и шехидов.
        "Должны быть воздвигнуты памятники всем нашим шехидам. Их должны знать все. Если будут установлены их статуи, гости столицы будут проинформированы о наших шехидах", - сказал один из жителей Баку.
      Подробнее - в сюжете:

• Haha
      • 5 replies
    • В АМУ выступили с заявлением по поводу суицида бывшего главного педиатра
      У нас каких-либо новых назначений на руководящие должности не производилось.
      Об этом в ответ на запрос Oxu.Az заявила завотделом по связям с общественностью Азербайджанского медицинского университета (АМУ) Гюнель Асланова.
      • 17 replies
    •  Кровати односпальные, двуспальные и двухъярусные
    • В Азербайджане повысились цены на услуги такси: что говорят в компаниях и AYNA?
      В последнее время в стране наблюдается рост цен на услуги такси.
      Как сообщает Xezerxeber.az, водители утверждают, что фиксируется уменьшение количества автомобилей, так как машины производства 1999 и 2000 годов сняты с эксплуатации. Это, в свою очередь, также влияет на цены.
      Между тем эксперт по транспорту Ясин Мустафаев отметил, что наряду с ценой важно повышать и качество предоставляемых услуг. 
      По данному вопросу редакция также обратились в AYNA.
      Там отметили, что, согласно новым правилам, юридические лица и частные предприниматели, желающие осуществлять перевозку пассажиров на такси, должны действовать на основании соответствующих разрешений. Прежде всего им необходимо получить пропускное удостоверение и пропускную карту.
      По поводу повышения цен в компаниях по предоставлению услуг такси привели разные доводы.
      Так, в Bolt отметили, что заказы в системе формируются на основе спроса и предложения. «Просим водителей привести свою деятельность в соответствие с требованиями законодательства. В противном случае заказ со стороны Bolt не будет отправлен владельцам этих автомобилей», - отметили в компании.
      В свою очередь в Uber заявили, что окончательная цена поездки зависит от многих факторов, таких как соотношение свободных автомобилей в конкретной локации и желающих заказать такси, расстояние и продолжительность поездки, заторы. Чем меньше свободных водителей, тем выше может быть цена поездки.
      Представляем подробный видеоматериал по теме:
      https://media.az/society/1067959052/v-azerbaydzhane-povysilis-ceny-na-uslugi-taksi-video/
      • 10 replies
    • Рапродажа уходовой и  лечебной косметики от Hommlife. Все с 40-50 % скидкой!
      Эффективные средства эко-качества🤩 По очень выгодным ценам👍 
      • 4 replies
    • Открытия сухопутных границ Азербайджана не будет
      Сейчас мы видим, что с закрытием на определенный период сухопутных границ Азербайджана безопасность в стране укрепляется. В прошлом наблюдалось множество случаев, некоторые из которых были обнародованы, а некоторые - нет.
      Как сообщает АЗЕРТАДЖ,  об этом заявил Глава республики 23 апреля в выступлении на международном форуме на тему "СОР29 и Зеленое видение для Азербайджана", организованном в Университете АДА.
      "Мы столкнулись с серьезными угрозами и проблемами извне. Именно это я и имел в виду, когда говорил, что все наши потенциальные риски могут исходить из-за рубежа", - сказал глава государства.
      https://ru.oxu.az/politics/863491
        • Milli
        • Haha
        • Like
      • 69 replies
    • И опять Помогите))
      Девочки форума....кто может откликнитесь
      все все все...мне нужна ваша помощь....
      У дочери день варенье в понедельник, меня поставщики подвели, заказала костюм  Чуи(на вайлдберис) вобщем отказали ...
      А она у меня ужасная анимешница, вобщем решила сама смастерить ей костюм , благо не очень тяжёлый ...
      У меня есть пальтишко, портниха онун астарыны дейишечек, шляпку куплю , брюки черные и сарочка есть, остаётся только два элемента, серая жилетка и короткий пиджачок, серая жилетка может у кого то от костюма остался, могу купить, или за шоколадку взять, а что делать с пиджаком? Моя портиниха отказалась((( говорит переделать нет проблем , а новый сшить нет ...
      Очень мало времени ....помогите, можно и советом...
      По магазинам не могу пройтись с работы в 6 выхожу...могу успеть только в один но только если точно знать что могу купить , что надо
        • Like
      • 10 replies
    • «Переживаю за свою жизнь и жизнь своих детей...» Женщина из Баку о том, как лишилась глаза после избиения мужа – ВИДЕО
      Проживающая в Баку Анастасия Бектимирова поделилась в своем аккаунте в Инстаграм видео, в котором рассказала о произошедшем с ней домашнем насилии.
        • Upvote
        • Red Heart
        • Like
      • 683 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...