Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Computeruniverse Almaniya Elektronika Dükanı - Azərbaycan Dilində Kömək 2

Recommended Posts

• Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bu site-dan planshet almaq isteyirem. 3g de olsun. Chto posovetuete??

planşet satan 2 əla sayt varsa biri bu saytdır. dəfələrlə sınanılıb. 2 il zəmanət. 20 kq-a qədər nə alsaz 25 eu çatdırılma. 

əgər ilk dəfə alış edirsinizsə endirimdən də istifadə edə bilərsiz. sadəcə FWD7GE8 kodunu daxil edin və endirim əldə edin.

mövzuda  qeydiyyat qaydası və endirimlərdən faydalanma haqqında video material da köməyiniz ola hbilər. 

Gomruk ise yaman qarisib kimse nese alsa burda yazsin bir zehmet bir birimize komek olaq. Mene yazilan mektubda telfonlara artiq icaze yoxdur deye bildirilib. Ve bir cox seyi saxlayib gomruk beyyannamesi teleb edecekler. 

Sizin bağlamada telefon və başqa elektronika var idi ?  Və gömrükdən Sizə bildiriş məktubu gəlib ki, telefonlar buraxılmayacaq ? 

Siz sonuncu dəfə nə zaman online alış etmişdiz ?

Sizin bağlamada telefon və başqa elektronika var idi ?  Və gömrükdən Sizə bildiriş məktubu gəlib ki, telefonlar buraxılmayacaq ? 

Siz sonuncu dəfə nə zaman online alış etmişdiz ?

Menim baglamamda yoxdu men umumi olaraq gomrukden melumat almisam indilik mueyyen tedbirlere gore hec bir sexs ozune sifarisle tekefon getirmesin saxlanilacaq.  defe gonderib yuksek deyerli mallar 500 Euro kecdik de gonderirler texmini desem. 5 gun evvel. He men eyni bolmeden bir cox mal ala bilerem meselen klaviatura bolmesinden 3 dene mexanik bir dene sade bunlari birlikte problem yaratmaz ayri firmalarin mallaridir.

Bele ekran kartinda problem olmayib mende.

Menim baglamamda yoxdu men umumi olaraq gomrukden melumat almisam indilik mueyyen tedbirlere gore hec bir sexs ozune sifarisle tekefon getirmesin saxlanilacaq.  defe gonderib yuksek deyerli mallar 500 Euro kecdik de gonderirler texmini desem. 5 gun evvel. He men eyni bolmeden bir cox mal ala bilerem meselen klaviatura bolmesinden 3 dene mexanik bir dene sade bunlari birlikte problem yaratmaz ayri firmalarin mallaridir.

Bele ekran kartinda problem olmayib mende.

Təşəkkür edirəm cavabınıza görə.

Yuxarıdakı qeydinizdəki təklif gözəl təklifdir. Bu çətin gömrük günləri yaşadığımız ərəfədə bir - birimizi məlumatladıraq, dəstək olaq.

Mən müxtəlif mənbələri oxuyuram. Hamı deyir ki, Dubaydan gətirilən telefonlar saxlanılır. Amma CU-dan alınan malların saxlanılması barəsində bir məlumat yoxdur. Bundan əlavə hansı qanunla telefonlar gömrükdə saxlanılır o da məlum deyil. Misal üçün buradan oxuduğum məlumata görə 5 fevral 2015 tarixdə CU-dan bağlama heç bir problemsiz alınıb. bağlamada telefon da olub. 

Təşəkkür edirəm cavabınıza görə.

Yuxarıdakı qeydinizdəki təklif gözəl təklifdir. Bu çətin gömrük günləri yaşadığımız ərəfədə bir - birimizi məlumatladıraq, dəstək olaq.

Mən müxtəlif mənbələri oxuyuram. Hamı deyir ki, Dubaydan gətirilən telefonlar saxlanılır. Amma CU-dan alınan malların saxlanılması barəsində bir məlumat yoxdur. Bundan əlavə hansı qanunla telefonlar gömrükdə saxlanılır o da məlum deyil. Misal üçün buradan oxuduğum məlumata görə 5 fevral 2015 tarixdə CU-dan bağlama heç bir problemsiz alınıb. bağlamada telefon da olub. 

men CU-dan basqa yerlerden de mal aliram onlar mene yaziblar ki email-e mumkunse telefon almayin alsaz saxlanilsa bizlik deyil ozunuz cavabdehlik dasiyirsiz ona gore bura yazdim. Telefondan ehtiyatli olsunlar. Diger esyalarda problem olmur. He birde sorusum eyni kateqoriyada muxtelif firmanin 2-3 esyasi almaq olar meselen men psu almaq isteyirem bir dene 500 bir dene 850 vatt heresi ayri marka?

men CU-dan basqa yerlerden de mal aliram onlar mene yaziblar ki email-e mumkunse telefon almayin alsaz saxlanilsa bizlik deyil ozunuz cavabdehlik dasiyirsiz ona gore bura yazdim. Telefondan ehtiyatli olsunlar. Diger esyalarda problem olmur. He birde sorusum eyni kateqoriyada muxtelif firmanin 2-3 esyasi almaq olar meselen men psu almaq isteyirem bir dene 500 bir dene 850 vatt heresi ayri marka?

eyni kateqoriyalı mal 2-3 ədəd alanda ola bilər ki, saxlasınlar. 

Salam dostlar! Kim LED TV sifariş edib? Bilmek isteyirem onu DHL getirir yoxsa? Ve neçe güne gelir?... Çünki sifarişim hele çatmayıb. Başqa mallarda bele gecime olmamışdı heç.

Salam.

DHL təhvil verir Azems-ə. Bağlama DHL ilə ilkin mərhələdə daşınılır.

Sizin bağlamanın cari statusu nədir ? Bağlama CU-dan dhl-ə nə vaxt təqdim olunub ?

Salam.

DHL təhvil verir Azems-ə. Bağlama DHL ilə ilkin mərhələdə daşınılır.

Sizin bağlamanın cari statusu nədir ? Bağlama CU-dan dhl-ə nə vaxt təqdim olunub ?

Men yanvarın 22de sifariş vermişdim. Onda monitor gecikdirmişdi gönderişi. Sonra monitor sebete daxil olandan sonra DHL malları qebul edende mene 2 izleme kodu verdi. TVini ayrıca bir pakete daxil etmişdiler, qalan malların hamısını da bir pakete. O biri mallar geldi ama hele TV gelmeyib. Status da heleki deyişiklik yoxdu. Aşağıdakı şekilde baxın zehmet olmasa...(Bir de video çekmişem, sadece forumda nece paylaşacağımı bilmirem, öyrenib onu da istifadeçiler üçün paylaşaram)

dhl.jpg

Men yanvarın 22de sifariş vermişdim. Onda monitor gecikdirmişdi gönderişi. Sonra monitor sebete daxil olandan sonra DHL malları qebul edende mene 2 izleme kodu verdi. TVini ayrıca bir pakete daxil etmişdiler, qalan malların hamısını da bir pakete. O biri mallar geldi ama hele TV gelmeyib. Status da heleki deyişiklik yoxdu. Aşağıdakı şekilde baxın zehmet olmasa...(Bir de video çekmişem, sadece forumda nece paylaşacağımı bilmirem, öyrenib onu da istifadeçiler üçün paylaşaram)

dhl.jpg

Hec bir gecik me yoxdur 29- mal azems-e verilib.

Yanvar ayinda sifarişlər normal gəlirdi indi isə yanvarin axir gunlərində sifarişlər gəlib çixmir problem nədir gorəsən ? DHL ilə çina postun fərqi nə oldu o zaman əgər 18-25 gun baglama gozluyuruksə ? kiçik paketim var 1.5 kq yanvarin 27 azems verilib amma ortaliqda yoxdu, digər baglama isə 2.2 KQ fevral 4 də azemsə verilib onan da xəbər yoxdu indi başa duşurəm bundan 5 gun keçib amma digəri az qaldi 2 həftədi , bu həftənin sonunda magazindən xaiş edəcəm axtarişa verilsin belə olmaz ! Mən CU dan çox raziyam alinan mallar xidmət keyfiyyət yuksək səviyyədədir, ancaq bu poçt çatdirilma və sair insanin urəyin sixir panika yaradir. Onuda qeyd edim hər zaman baglamalarim ən geci 8-9 gunə gəlib çatib təmiz vaxtin deyirəm 8-9 gun yani magazadan çixandan poçt məntəqəsinə gəlib çatmaqla birlikdə, sonuncu dəfə isə 4-5 gun indi isə çox gecikir səbəbin bilmək istərdim çunki çox adam baglama gozləyir keçən aydan qalanlar çoxdu belə gorunur.

dhl.jpg

Sizin bağlama 02.02.2015 tarixdə Azərbaycana daxil olub. PDM-lə əlaqə saxlayın, trekinq nömrəsini təqdim edərək bağlamanın haqqında məlumat ala bilərsiz. 

Yanvar ayinda sifarişlər normal gəlirdi indi isə yanvarin axir gunlərində sifarişlər gəlib çixmir problem nədir gorəsən ? DHL ilə çina postun fərqi nə oldu o zaman əgər 18-25 gun baglama gozluyuruksə ? kiçik paketim var 1.5 kq yanvarin 27 azems verilib amma ortaliqda yoxdu, digər baglama isə 2.2 KQ fevral 4 də azemsə verilib onan da xəbər yoxdu indi başa duşurəm bundan 5 gun keçib amma digəri az qaldi 2 həftədi , bu həftənin sonunda magazindən xaiş edəcəm axtarişa verilsin belə olmaz ! Mən CU dan çox raziyam alinan mallar xidmət keyfiyyət yuksək səviyyədədir, ancaq bu poçt çatdirilma və sair insanin urəyin sixir panika yaradir. Onuda qeyd edim hər zaman baglamalarim ən geci 8-9 gunə gəlib çatib təmiz vaxtin deyirəm 8-9 gun yani magazadan çixandan poçt məntəqəsinə gəlib çatmaqla birlikdə, sonuncu dəfə isə 4-5 gun indi isə çox gecikir səbəbin bilmək istərdim çunki çox adam baglama gozləyir keçən aydan qalanlar çoxdu belə gorunur.

Əslində DHL çox yaxşı işləyir. Çox vaxt CU alıcıları adi DHL poçtu DHL Express ilə səhv salırlar.

CU bağlamaları DHL ilə Almaniya hüdudları daxilində daşınılır. Sonra bağlama təhvil verilir AZEMS-ə. Gecikmələr də bundan sonra başlayır. DHL bağlamanı Azərbaycana özü çatdırsa cəmi 5-6 günə bütün bağlamalar ünvana çatdırılmış olardı.

Bu aralar gecikmələrin ən böyük səbəblərindən biri bizim gömrükdə baş verən hallar ola bilər.

Edited by инженерц

Damocles-in sifariş etdiyi TV Azems-a yanvarın 29-u təhvil verilib və artıq fevralın 2-si PDM çatıbsa bəs onda mənim TV bağlamam azems-a yanvarın 27-i təhvil verilbsə niyə hələdə Bakıya gəlib çıxmayıb? Bu sistemi başa düşmürəm. Bir də EMS-in saytı işləmir )) heç onun bir xeyiri də yoxdur :facepalm:

Edited by Hachi

Damocles-in sifariş etdiyi TV Azems-a yanvarın 29-u təhvil verilib və artıq fevralın 2-si PDM çatıbsa bəs onda mənim TV bağlamam azems-a yanvarın 27-i təhvil verilbsə niyə hələdə Bakıya gəlib çıxmayıb? Bu sistemi başa düşmürəm. Bir də EMS-in saytı işləmir )) heç ondan xeyiri də yoxdur :facepalm:

Bəzən trekinqi AZEMS göstərmir. belə olan halda dhl.de saytından izləyin.

Bəzən də dhl-in saytında göstərmir amma azems-də göstərir (bu hal mənim praktikamda cəmi 1 dəfə olub).

CL773828242DE

Ayın 2-si sifariş vermişdim bu gün AZBAKA-ya daxil olub çox güman ki birazdan ya da sabah poçtda olacaq.

http://www.computeruniverse.ru/products/90574657/lg-g-watch-r.asp

Ayın ortaları bu məhsulu sifariş vermək istəyirəm.Bu cür məhsul sifariş edən olub?Olubsa gömrükdə problem olubmu?

CL773828242DE

Ayın 2-si sifariş vermişdim bu gün AZBAKA-ya daxil olub çox güman ki birazdan ya da sabah poçtda olacaq.

http://www.computeruniverse.ru/products/90574657/lg-g-watch-r.asp

Ayın ortaları bu məhsulu sifariş vermək istəyirəm.Bu cür məhsul sifariş edən olub?Olubsa gömrükdə problem olubmu?

Sizin trekinqə baxırdım. Ödəməni 02.02.2015 tarixdə etmisiz ? çünki 03.02.2015 tarixdə bağlama artıq DHL-də olub. proses çox tez gedib.

Bu mal qadağan olunmuş mallar siyahısında deyil belə baxanda. bir əngəl yaratmamalıdırlar əslində.

Edited by инженерц

Sizin trekinqə baxırdım. Ödəməni 02.02.2015 tarixdə etmisiz ? çünki 03.02.2015 tarixdə bağlama artıq DHL-də olub. proses çox tez gedib.

Bu mal qadağan olunmuş mallar siyahısında deyil belə baxanda. bir əngəl yaratmamalıdırlar əslində.

Özüm bilərəkdən məhz anbarda mövcud olan malları sifariş etdim ki çox gözləməyim)

Hec bir gecik me yoxdur 29- mal azems-e verilib.

Salam... Ama hələ gəlib çatmayıb.

Sizin bağlama 02.02.2015 tarixdə Azərbaycana daxil olub. PDM-lə əlaqə saxlayın, trekinq nömrəsini təqdim edərək bağlamanın haqqında məlumat ala bilərsiz. 

Salam... PDM-lə əlaqə saxladım. Azərbaycana gəlib çatmadığını dedilər... Deyəsən bu gecikmə TV-lərdə çox olur. Hachi nikli istifadəçinin də bağlaması gecikdiyinə görə belə düşünürəm.

Edited by Damocles

Salam... Ama hələ gəlib çatmayıb.

Salam... PDM-lə əlaqə saxladım. Azərbaycana gəlib çatmadığını dedilər... Deyəsən bu gecikmə TV-lərdə çox olur. Hachi nikli istifadəçinin də bağlaması gecikdiyinə görə belə düşünürəm.

Mende TV almisdim mendede gecikmisdi. Bu olan seydir. Kim Tv Alib ve Nece Duyum oldugunu ve zedeli gelib gelmediyini burda yaza biler. Mende 40 duyum idi.

Salam!

Sizin siafriş 2 bağlamada upakovka olunmuşdu. Bağlamaları poçtdan götürəndə hər iki bağlama üçün ayrı - ayrılıqda poçt rüsumu ödədiz yoxsa yalnız biri üçün ? 

Məndə praktikada belə hal olub. Və mən hər bağlamaya ayrıca poçt rüsumu ödəmişdim. 

salamlar hamiya 

10.02.2015 10:51 Shipment is prepared for customs clearance in country of destination 10.02.2015 14:29 The shipment has arrived in the destination country

bu nayi bildirir ?

Salam!

- Göndərilən malın izlənilməsi

1. http://www.disput.az...1948&p=22199604
  2. http://www.disput.az...1948&p=22923198
  3. http://www.disput.az...1948&p=23127391

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Our picks

• Утопленные автомобили из Дубая могут оказаться в Азербайджане: как распознать «утопленника»? - ВИДЕО
      Интенсивные дожди, наблюдающиеся в Дубае (ОАЭ) в последние дни, затопили многие жилые районы города. Больше всего от этого пострадали автовладельцы, так как в результате природного явления множество машин разных марок оказалось под водой.
      Как сообщает Xezerxeber.az, в Азербайджан автомобили в основном импортируются с рынков США, Кореи и Дубая.
      Поскольку привезти машину из Дубая в Азербайджан можно в кратчайшие сроки, то есть за 15 дней, предприниматели предпочитают именно этот вариант. Данная ситуация говорит о том, что автомобили с «подмоченной репутацией» могут быть доставлены также и в нашу страну.
      По словам автомеханика Сахиля Агабейли, обычно бизнесмены покупают такие машины в несколько раз дешевле.
        Однако распознать такой автомобиль можно по нескольким признакам: следам плесени и ржавчины, а затем гнили, особенно в нижней части транспортного средства. Мастер отметил, что, лица, торгующие машинами, чистят и красят днище таких автомобилей. Покупатели также могут определить эти изменения.
      Автомеханик добавил, что, в отличие от автомобилей с двигателями внутреннего сгорания, стоимость ремонта «утопленников» выше. И вождение таких транспортных средств представляет риски даже после ремонта.
      Подробнее - в сюжете:

• 3 replies
    • Эксперты ВОЗ обеспокоены по поводу возможности распространения птичьего гриппа среди людей
      Глобальное распространение вируса птичьего гриппа среди млекопитающих, включая людей, представляет собой серьезную проблему для общественного здравоохранения.
      • 4 replies
    • Отца и друга азербайджанца, подозреваемого в убийстве москвича из-за парковки, задержали
      Отца и приятеля мужчины, которого подозревают в убийстве жителя Москвы возле дома в
      • 29 replies
    • Почему результаты выпускного экзамена у мальчиков ухудшились по сравнению с девочками? - ВИДЕО
      Согласно статистике Государственного экзаменационного центра, результаты тестов у девочек выше, чем у мальчиков.
      Было отмечено, что начиная с 2001-2009 годов поступление девочек-абитуриентов в высшие учебные заведения стремительно росло.
      В 2010-2022 годах девочки превзошли мальчиков в этом соотношении.
        Эксперт по образованию Адиль Велиев считает, что причиной этого может быть то, что мальчики больше отвлекаются.
      Подробнее - в видео Xəzər TV.

• 23 replies
    • Брат жестоко убитой в Казахстане Салтанат Нукеновой дал эксклюзивное интервью - ВИДЕО
      Жуткая, потрясшая всех история убийства хрупкой женщины ее мужем, возможно, не получила бы такой огласки, если бы не ее семья и брат. 
      Речь идет о громком деле об убийстве Салтанат Нукеновой ее мужем, экс-министром экономики Казахстана Куандыком Бишимбаевым. Внимание людей по всему миру сейчас приковано к трансляции судебного заседания - сможет ли влиятельный, состоятельный убийца избежать справедливого наказания? 
      Baku TV Ru поговорил с Айтбеком Амангельды, братом Салтанат, о погибшей сестре, о ее взаимоотношениях с мужем и семьей, о ее прошлом, о семьях Нукеновой и Бишимбаева, и о многом другом.
      В эксклюзивном интервью он также рассказал о том, повлияло ли данное дело на изменение взглядов общества, о психологе преступника, поступали ли угрозы ему от семьи Бишимбаева и т.д.
        Подробнее - в сюжете.

• 6 replies
    • Буллинг в школах и агрессия в обществе. Новый выпуск «Поговорим?» - ВИДЕО
      Журналист Гамид Гамидов в новом выпуске программы «Поговорим?» представил очередное видеоинтервью. И на этот раз формат передачи несколько отличался от предыдущих выпусков - кроме знакомого ведущего в данном выпуске приняли участие его коллеги – журналисты Джамиля Алекперова, Джавид Османов и Mick Bloom.
      Журналисты обсудили насущные социальные темы, связанные с насилием. Возникает ощущение, что с начала года количество новостей, которые «пугают», стало расти.
        Комментируя данную тенденцию, собеседники в своих обсуждениях затронули буллинг в школах, уважение к старшим и тему безнаказанности, поговорили о том, нужно ли закрывать тик-ток и, как можно сократить уровень агрессии в обществе...
      • 18 replies
    • Чингиз Абдуллаев: «Врачи вытащили меня с того света, Аллах меня пожалел»
      Народный писатель Азербайджана Чингиз Абдуллаев 17 апреля был выписан из Центрального таможенного госпиталя, куда был помещен из-за проблем со здоровьем 6 апреля.
      На своей странице в социальной сети Facebook писатель подробно рассказал о произошедшем, отметив следующее:
      «Я умер. Нет. Это не прозаическое резюме моего повествования. Это то, что со мной произошло. В ночь на 6 апреля и в течение дня моего юбилея 7 апреля. Я снова родился. Как констатировать смерть? Когда все внутренние органы перестают одновременно функционировать, дыхание останавливается и сердце перестаёт биться. Несколько минут подобной комы или клинической смерти превращают человека в «овощ». Врачи вытащили меня с того света, Аллах меня пожалел. Может решил, что мне пока рано. Вернул меня обратно. Страшно представить, какую боль я причинил в эти несколько дней своим близким, своим родным»
      В своем сообщении народный писатель также выразил слова благодарности: «Хочу поблагодарить всех! Моего Президента, всех друзей, знакомых, читателей и вообще незнакомых мне людей. Которые в эти дни переживали за меня. Спасибо им всем! Постараюсь оправдать Ваше доверие. Там я уже успел побывать. Теперь я совсем не боюсь. Тот, кто умирает один раз, не боится умереть во второй. Но не торопитесь. Наверное, у каждого из нас свой срок. Я вышел из больницы. На снимке люди, которые помогли мне «вернуться». Спасибо им за все!»

https://1news.az/news/20240418121620670-CHingiz-Abdullaev-Vrachi-vytashcili-menya-s-togo-sveta-Allakh-menya-pozhalel-FOTO
      • 11 replies
    • Несовершеннолетняя девочка, которую хотели склонить к проституции, сбежала из района в Баку
      Председатель общественного объединения «Чистый мир» Мехрибан Зейналова поделилась в социальной сети «Фейсбук» вопиющей историей несовершеннолетней девочки, которая была вынуждена бежать из района в столицу.
      По словам правозащитницы, Захра (имя условное) в данный момент находится в их приюте.
      «После того, как ее родители развелись, девочка продолжала жить с матерью в районе. Через какое-то время мать передала ее знакомому мужчине (40-50 лет), сказав ему, что он может делать с ней все, что захочет. После того, как Захра прожила с ним месяц, мужчина предложил ей продавать свое тело и делить с ним деньги. Услышав это, Захра нанесла увечья своим рукам, после чего сбежала в Баку», - сообщает правозащитница.
        В Баку девочку обнаружили сотрудники Абшеронского районного управления полиции, которые сразу же доставили ее в приют Мехрибан Зейналовой.
      «То, что пережила эта малолетняя девочка, немыслимо. Надеемся, что в скором времени люди, которые заставили ее это пережить, будут наказаны. В настоящее время Захра живет с нами и получает психологическую помощь», - говорит М.Зейналова.
          https://1news.az/news/20240417044406338-Nesovershennoletnyaya-devochka-kotoruyu-khoteli-sklonit-k-prostitutsii-sbezhala-iz-raiona-v-Baku-FOTO
      • 32 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...