Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Biz Hara Gedirik ???

Recommended Posts

Hörmətli  Konfutsi və İntiqam  sizə şəxsiyyətə keçidlə bağlı   şifahi xəbərdarlq edirəm .  Müvafiq olaraq 29 və 34 nömrəli postlarınıza görə!    Şəxsiyyətə keçid qadağandır !   Konflikti  davam etdirsəniz  müvafiq cəza tətbiq olunacaq ! 

• Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Yıxılana balta vurmaq kimi çıxmasın, amma mən oxudum oxudum amma sonuna kimi səbrim çatmadı...Müəllif hamımızın bildiyi məsələni qabardıb..Amma kişilərə qarşı çox sərt yazıb..Hətta bir neçə dəfə fikrimdən keçdi, sanki hansısa kişi, müəllifin yaxını olan hansısa qadını incidib..Müəllif də o hadisənin təsirindən nifrət dolu yazı yazıb..

Artıq heç nə demək istəmirəm, çox yuzerlər çox şey yazıblar..Amma müəllifin yazısını silmək istəyi məncə düz fikir deyil..Yazıb da..Gəncdir..

Edited by Поль Погба

Intiqam nikli userin hazırda post yazmaq imkanı ( texniki )  yoxdur.  Mənə LS vasitəslə  sizə çatdırmasını xahiş etdiyi ismarış var  . Xahişini yerinə yetiriəm -  

İntiqam İsmayılov : 

Qardaş, mən bilmirəm nə edim. cavab verə bilmirəm. Məni də qınayırlar. Axı nəyə görə həqiqətlər ağır gəlir insanlara? bu həqiqət çox iyrəncdir və bunu qınamaqdan həqiqəti söyləyəni qınayırlar. Mən təkcə bəzi kişiləri günahlandırmıram axı. Bəzi qadınlarımız da da az yoxdur. Hər ikisini birlikdə günahlandırıram. O müstəntiqlə mənim taa 15 yaşımdan münasibətimiz var idi. mənim sinif yoldaşımın dayısıdır. istifadəçilər elə danışır ki, elə bil mən nə etdiyimi bilmirəm. üzünə tüpürmək sözünü də mən söz gəlişi yazmıışam. yəni ona dediyim sözlərin əvəzinə üzünə tüpürsəydim ondan yaxşı olardı. xahiş edirəm istifadəçilərə bildirərsiniz zəhmət olmasa mən cavablaya bilmirəm nədənsə. Günel Mövludun yazısına gəldikdə isə mən o yazını oxumamışam, bilmirəm nə yazılıb. Mən öz düşündüklərimi yazmışam. Ola bilər mən sadəlövh insanam. Amma mənim düşüncəmə görə qadın əşya və ya istifadə edilməkçün bir vasitə deyil! Qadın Allahın kişiyə bəxş etdiyi ən gözəl və əvəzsiz əmanətdir. Və bir şeyi də deyim ki, istər qadın istərsə də kişi kimliyindən asılı olmayaraq insanlara insan kimi münasibət göstərmək lazımdır. çirkli işlər çevirmək düzgün deyil, insanlığa yaraşmaz. Mənim yazdıqlarımı hamı bilir ki, həqiqətdir. amma niyə qəbul etmək istəmirlər və niyə pis qarşılayırlar anlamıram. Oxuyan və fikir bildirən hər kəsə öz təşəkkürlərimi və məndən inciyənlərə isə üzrxahlığımı bildirirəm. Mən günahkaram mı? eybi yoxdur. Allah hər şeyi görür. Allaha əmanət olun.

Və bir şeyi də deyim ki, mən orta məktəbi 2008-ci ildə bitirmişəm. hərbi xidmətimi də başa vurmuşam. və o müstəntiqlə olan söhbətim bu il 2013-cü ilin avqust ayında olub. Və mənim kiminlə harda nə etdiyimin heç kimə dəxli yoxdur! xahiş edirəm 2 mesajın ikisini də ümumiləşdirib forumda yerləşdirəsiniz mənim adımdan. mən cavablaya bilmirəm. Hər kəsə də öz təşəkkürlərimi bildirirəm. Sağ olun!

Edited by Sunyata

Hörmətli Konfutsi və İntiqam sizə şəxsiyyətə keçidlə bağlı şifahi xəbərdarlq edirəm . Müvafiq olaraq 29 və 34 nömrəli postlarınıza görə! Şəxsiyyətə keçid

qadağandır ! Konflikti davam etdirsəniz müvafiq cəza tətbiq olunacaq !

Men umumiyyetle kiminlese konfilikte girmeyi xoshlamiram ve o cumleden de tehgiri de.Ona gore de mumkunse menim sizin geyd etdiyiniz postumda hansi cumlenin tehgir oldugunu geyd ederdiniz..Ola biler ki,tehgirdir,sadece fikir vermemishem..Eger dogrudan da hansisa tehgir varsa ele burada haminin garshisinda uzr istemeye haziram,cunki men yazarken movzu muellifini tehgir etmek fikrinde olmamisham...

Bir-iki gundur vaxt azligindan yazini oxuya bilmirdim..Bezi forumcularin movzu hagginda yazdiglari fikirleri oxuyandan sonra sebrimi basib bu gun seher men de oxumali oldum...Birinci onu deyim ki,muellifin esebleri bir az yerinde deyil deyesen..ya da heddinden artig gencdir..Cunki oz fikirleri alemi gatib bir-birine...Moderatora teklif edirem ki,bu movzunu baglamag yox umumiyyetle silsin ki,hec kes gormesin,cunki bu haminin psixikasina pis tesir ede biler..((((((((Camaatin vallah deyirem ishi-gucu yoxdur..

P.S. Sonra da gileylenirik ki,rusdilli forum niye hami ucun maraglidir,bizimki yox.Dushuncemiz budur da...((((((

Men umumiyyetle kiminlese konfilikte girmeyi xoshlamiram ve o cumleden de tehgiri de.Ona gore de mumkunse menim sizin geyd etdiyiniz postumda hansi cumlenin tehgir oldugunu geyd ederdiniz..Ola biler ki,tehgirdir,sadece fikir vermemishem..Eger dogrudan da hansisa tehgir varsa ele burada haminin garshisinda uzr istemeye haziram,cunki men yazarken movzu muellifini tehgir etmek fikrinde olmamisham...

Konfutsi , diqqət edin , mən təhqir yox , şəxsiyyətə keçid yazdım ))  Şəxsiyyətə keçid yalnız təhqir deyil , ümumiyyətlə  , userin şəxsiyyətini  müzakirə etmək qadağandır. 

Konkret postunuzda şəxsiyyətə keçidi ilk olaraq siz başladınız , o da sizə eynilə şəxsiyyətə keçid edərək cavab verdi  .  Daha konkret  - yuxarıda qaraladım . Mövzuya münasibət əvəzinə userin əsəblərinin yerində olmamasını və aləmi bir -birinə qatmasını yazdınız .  Sizcə bu şəxsiyyətə keçid deyil ? 

Daha sonra , onu demək istəyirəm ki, keçən dəfə mənə məsləhət etdiniz ki , ürəyi geniş olum . Mən də çalışıram olum ))  İndi mən də sizdən xahiş  edirəm ürəyi geniş olun . Mən heç kimi cəzalandırmaq istəmirdim .  Bəzi userlər birdən -birə cəsarətə gəlib nudnik kimi  hər xırda şeyi tələb edirlər . 

Gəlin , yola gedək . İnanın ki ,  hərdən əsəbiləşməyimə baxmayın , mən burada yalnız ədalətin tərəfdarıyam . Amma , bura forumdur , söz azadlığı deyilən şey də var -  digər tərəfdən isə  qaydalar var . Mən bu balansı axtarıb tapmalıyam  .  Əks halda bizim forum ya anarxiyaya çevrilə bilər , ya sektaya ...

Konfutsi , diqqət edin , mən təhqir yox , şəxsiyyətə keçid yazdım )) Şəxsiyyətə keçid yalnız təhqir deyil , ümumiyyətlə , userin şəxsiyyətini müzakirə etmək qadağandır.

Konkret postunuzda şəxsiyyətə keçidi ilk olaraq siz başladınız , o da sizə eynilə şəxsiyyətə keçid edərək cavab verdi . Daha konkret - yuxarıda qaraladım . Mövzuya münasibət əvəzinə userin əsəblərinin yerində olmamasını və aləmi bir -birinə qatmasını yazdınız . Sizcə bu şəxsiyyətə keçid deyil ?

Daha sonra , onu demək istəyirəm ki, keçən dəfə mənə məsləhət etdiniz ki , ürəyi geniş olum . Mən də çalışıram olum )) İndi mən də sizdən xahiş edirəm ürəyi geniş olun . Mən heç kimi cəzalandırmaq istəmirdim . Bəzi userlər birdən -birə cəsarətə gəlib nudnik kimi hər xırda şeyi tələb edirlər .

Gəlin , yola gedək . İnanın ki , hərdən əsəbiləşməyimə baxmayın , mən burada yalnız ədalətin tərəfdarıyam . Amma , bura forumdur , söz azadlığı deyilən şey də var - digər tərəfdən isə qaydalar var . Mən bu balansı axtarıb tapmalıyam . Əks halda bizim forum ya anarxiyaya çevrilə bilər , ya sektaya ...

)))))))Her halda "bukvoed" olmag da bir shey deyil..Inanin ki,men o cumleni yazanda shexsiyyeti alcaltmdg fikrinde olmamishdim,amma o burada millete exlag dersi vermek isterken oz exlagini acig-aydin gosterdi..Duzu bu cur xirdaligllara men hemishe bacardigim geder fikir vermemeye calishiram,bu defe de hiss etdinizse hec onun o "gozel" ifadesine de reaksiya vermedim.Sadece sizin xeberdarliginizi gordukde size yazdim..Her halda bu ele bir insident deyildi ki,buna gore gan garaltma da olaydi..

nə əkərsən, onu da biçərsən. yəni, hansı həyat tərzi bütün günü KİV-lərdə təbliğ olunursa, onu da gündəlik həyatda insanlarda görürük.

nə istəyirdiniz? bu qədər mənəvi çirkabın davamlı şəkildə insanların şüuruna yeridildiyi halda, insanların tərbiyəli, namuslu, ləyaqətli və sair qalacağınımı gözləyirdiniz? ))) ona görə də qeyri-adi bir şey görmürəm.

müəllifin bir mövzu haqda belə bir yazı yazması təqdirəlayiqdir. məncə öz üzərində işləsə yaxşı publisist ola bilər.

bir məqamı qeyd edim ki, yazının dili ara danışıq dilinə çox yaxındır. ədəbi dil standartlarına uyğunlaşmağabiraz ehtiyac duyulur.

)))))))Her halda "bukvoed" olmag da bir shey deyil..Inanin ki,men o cumleni yazanda shexsiyyeti alcaltmdg fikrinde olmamishdim,amma o burada millete exlag dersi vermek isterken oz exlagini acig-aydin gosterdi..Duzu bu cur xirdaligllara men hemishe bacardigim geder fikir vermemeye calishiram,bu defe de hiss etdinizse hec onun o "gozel" ifadesine de reaksiya vermedim.Sadece sizin xeberdarliginizi gordukde size yazdim..Her halda bu ele bir insident deyildi ki,buna gore gan garaltma da olaydi..

Deməli , "mir - drujba"   ?   Ok , anlaşmaya görə təşəkkür edirəm ! 

Bu qeder sert olmayın yeni istifadeçiye qarşı.Genc olsa da düşünce terzi ferqlenir çoxundan.

Heç kim yeni istifadəçiyə qarşı sərt deyil, sadəcə yeni istifadəçi Konfutsinin postuna təhqiramiz cavab verdi, bütün söhbətlər də bundan sonra başladı..

Məsələyə kökündən baxmaq lazımdır..Elə çıxdı ki guya hamı düşüb günahsız, gücsüz yeni istifadəçinin üstünə )))

Sadəcə gənc, yeni istifadəçi həyat haqqında,reallıq haqqında eşidib, gördükləri ona görünür çox pis təsir edib və o da bu cür emosional, pafoslu məqalə yazıb..

Əslində mən istifadəçini günahlandırmıram, yazdıqlarını da çox təəssüflə də olsa təsdiqləyirəm..Sadəcə o hələ gəncdir və hələ çoox şeylər görəcək..

Əhməd haradadır filmində deyilən kimi, İndidən belə alışıb yansa tez kül olar..

Heç kim yeni istifadəçiyə qarşı sərt deyil, sadəcə yeni istifadəçi Konfutsinin postuna təhqiramiz cavab verdi, bütün söhbətlər də bundan sonra başladı..

Məsələyə kökündən baxmaq lazımdır..Elə çıxdı ki guya hamı düşüb günahsız, gücsüz yeni istifadəçinin üstünə )))

Sadəcə gənc, yeni istifadəçi həyat haqqında,reallıq haqqında eşidib, gördükləri ona görünür çox pis təsir edib və o da bu cür emosional, pafoslu məqalə yazıb..

Əslində mən istifadəçini günahlandırmıram, yazdıqlarını da çox təəssüflə də olsa təsdiqləyirəm..Sadəcə o hələ gəncdir və hələ çoox şeylər görəcək..

Əhməd haradadır filmində deyilən kimi, İndidən belə alışıb yansa tez kül olar..

Men de öz postumda yazmışam ki,bu şeylere çox zamanını ayırıb başını ağrıtmasın.İndi ola biler ki,gencdi etrafında gördüyü reallığı gerekdiyinden çox beyninde böyüdüb.O gencdi biraz sehv edibse kimese cavabında,sakit bir şekilde başa salın.Sizin ki,heyat tecrübeniz daha çoxdu.

Oxuyan və fikir bildirən Hər bir Kəsə öz təşəkkürlərimi bildirirəm. Çox sağ olun. Etdiyim səhvimə görə də üzr istəyirəm. Özümü saxlaya bilmədim. Bağışlayın. Dünəndən bəri cavab verə bilmirdim. Rəhbərliyə çox təşəkkür edirəm. Bu mənim belə mövzuda ilk yazımdır. Amma mən yazar deyiləm. Mənim düşüncələrimlə kimlərsə razılaşa, kimlərsə də razılaşmaya bilər. Bu təbiidir. Amma dərindən düşünsələr mənimlə razılaşmayanlar mənim haqlı olduğumu söyləyərlər. Mən gəncəm və məndə belə nifrət yaradıbsa bu cəmiyyətin çirkinlikləri, düşünürəm görəsən bizdən sonrakılar nə edəcəklər? Allah özü kömək olsun hər kəsə. Çox sağ olun.

İntiqam , qırmızı şifrlə yazmaq qadağandır

Edited by Sunyata

Oxuyan və fikir bildirən Hər bir Kəsə öz təşəkkürlərimi bildirirəm. Çox sağ olun. Etdiyim səhvimə görə də üzr istəyirəm. Özümü saxlaya bilmədim. Bağışlayın. Dünəndən bəri cavab verə bilmirdim. Rəhbərliyə çox təşəkkür edirəm. Bu mənim belə mövzuda ilk yazımdır. Amma mən yazar deyiləm. Mənim düşüncələrimlə kimlərsə razılaşa, kimlərsə də razılaşmaya bilər. Bu təbiidir. Amma dərindən düşünsələr mənimlə razılaşmayanlar mənim haqlı olduğumu söyləyərlər. Mən gəncəm və məndə belə nifrət yaradıbsa bu cəmiyyətin çirkinlikləri, düşünürəm görəsən bizdən sonrakılar nə edəcəklər? Allah özü kömək olsun hər kəsə. Çox sağ olun.

Qardaş, sən hamısını düz yazmısan, sadəcə ətrafdakı insanlara qarşı istər kişi istər qadın - nifrətin hədsiz çoxdur..Cəmiyyət də mədəni bir meşədir, cəngəllikdir..Burda çaqqallar da var, goreşənlər də, dovşanlar da, meymunlar da aslanlar da..Ona görə çox ürəyinə salma..Amma sağol ki sənin kimi düşünən insanlar var..Yaz yenə də..

Qardaş, sən hamısını düz yazmısan, sadəcə ətrafdakı insanlara qarşı istər kişi istər qadın - nifrətin hədsiz çoxdur..Cəmiyyət də mədəni bir meşədir, cəngəllikdir..Burda çaqqallar da var, goreşənlər də, dovşanlar da, meymunlar da aslanlar da..Ona görə çox ürəyinə salma..Amma sağol ki sənin kimi düşünən insanlar var..Yaz yenə də..

Qardaşım , salam ! Səni burada görəndə əhvalım birə min artır  smile.png   Çox gözəl müqayisə  etdin ,  necə obyektiv düşüncə sahibisən , daha yumorundan hələ danışmıram . ))    Sənə  e_398e3748.jpg  təşəkkürlər !

Qardaşım , salam ! Səni burada görəndə əhvalım birə min artır  smile.png   Çox gözəl müqayisə  etdin ,  necə obyektiv düşüncə sahibisən , daha yumorundan hələ danışmıram . ))    Sənə  e_398e3748.jpg  təşəkkürlər !

Əleykəs salam Sunyata bəy..Əşşi sən yaxşı qardaşsane, amma imkan vermədin də qumbaranı partladım. ))).Sənin kimi insanı, qardaşı burada moderator görmək mənim kimi sadə insanlar üçün fəxrdir..deyirəm heç olmasa virtual da olsa hakimiyyətə xalqın dilindən anlayan xalqın səsini eşidən insanı gəldi ))

Edited by Поль Погба

Qardaş, təşəkkür edirəm. Allah razı olsun. Bəli, nifrətim həddən çoxdur. Amma özüm qara qəlbli deyiləm şükür Allahıma. Ürəyimə salmamaq da olmur. Elə hey düşünürəm. İnşaAllah bir daha yazsam mütləq Sizlərin ixtiyarınıza verəcəm. Təşəkkür edirəm! 

Əleykəs salam Sunyata bəy..Əşşi sən yaxşı qardaşsane, amma imkan vermədin də qumbaranı partladım. ))).Sənin kimi insanı, qardaşı burada moderator görmək mənim kimi sadə insanlar üçün fəxrdir..deyirəm heç olmasa virtual da olsa hakimiyyətə xalqın dilindən anlayan xalqın səsini eşidən insanı gəldi ))

sag eli realdakilarin bashina))Inshallah o da olar

Qardaş, təşəkkür edirəm. Allah razı olsun. Bəli, nifrətim həddən çoxdur. Amma özüm qara qəlbli deyiləm şükür Allahıma. Ürəyimə salmamaq da olmur. Elə hey düşünürəm. İnşaAllah bir daha yazsam mütləq Sizlərin ixtiyarınıza verəcəm. Təşəkkür edirəm! 

Öyrətmək kimi çıxmasın çalış bir az daha alleqorik, zarafatyana, ironiyalı yaz ki, həm çox çılpaq görünməsin, həm də insanlar maarqla oxusun..

yenə də uğurlar..İmkanın olanda bəzi sənin tipli yazılar yazan yazarların əl işini oxu..

Öyrətmək kimi çıxmasın çalış bir az daha alleqorik, zarafatyana, ironiyalı yaz ki, həm çox çılpaq görünməsin, həm də insanlar maarqla oxusun..

yenə də uğurlar..İmkanın olanda bəzi sənin tipli yazılar yazan yazarların əl işini oxu..

Baş üstə qardaş. Çox sağ ol. Allah razı olsun.

siz mentiqinize gore eger bir qadin..(meseln, deyek ki Gunay Ibrahimova) öz achiq-sachiq geyimleri ile minlerle kishini ozune dogru celb edirse, onda kishiler nakishi hesab olunur. ? Diqqet edin, 1-in 1000-e nisbetinden sohbet gedir.

Sual; kimdir gunahkar? Sizin en boyuk sehviniz ondadir ki, siz "sebebi" deyil, neticeni muzakire obyektine cevirmisiniz ve ona gore de muhakimeniz yanliwdir.

o qizin da bir atasi olubda

Yazı dünən gecə rastıma çıxdı. Heyif gözlərim çox yorğun idi, oxuya bilmədim. İndi artıq oxuyub bitirmişəm, ona görə də fikirlərimi yazmaq vaxtıdır.

Fikrimi qısa yazmağa çalışacam. İnsan nəyi görmək istəyirsə, onu da görür. Əslində vəziyyət deyildiyi kimi dəhşətli deyil, şişirdilmə həddindən artıq çoxdur. Yazar həyatda rast gəldiyi bütün mənfilikləri açıq-aşkar, sərt şəkildə qələmə alıb.

Sanki müəllif uzun müddətdir depressiyadadır və stressini atmaq üçün bütün əsəblərini bu yazıya töküb. Məncə bu üslubda yazı ilə oxucu rəğbəti qazanmaq mümkün deyil (ya da çox çətindir).