Jump to content

yuzaarsif1@gmail.com

Newbies
  • Content Count

    1
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by yuzaarsif1@gmail.com

  1. salam. 1)Bildiyime gore emek mecellesinde eger musselerde statlar legv olunursa, 2 ay qabag resmi xeberdarliq verilmelidir. Islediyim musse stat baglanmasi bagli 2019-cu ilin yanvar ayinin 14 de iclas kecirdib . sifahi xeberdarliq edib .Iclas bitdikden sonra xeberdarliga imza atamamiz istenilib ve imza atariqsa hemin xeberdarligin suretini mene verilmesi bildirmisdiler . Men ise xeberdaliga atmagdan imtina etdim . Teleb etdim ki, mene poctla gonderin . Muessenin emekdasi bundan imtina etdi. men 25 gunden sonra muessenin kadirlar sobesinden xeberdarligi isteyende mene sen imza atmagdan imtina etmisen deye verilmeyib ve sualima cavab olaraq poctla o zaman gonderilir ki, sen iclasda istrak etmeyesen. suali uzun uzadi yazmaq istemirem . muesse emekdasi qanunla haqlidirmi ? qanunla resmi xeberdarliq nece olmalidir ? Resmi Xeberdarligin huquqi normasi varmi ? 2) men 2016 ci-ilin aprel ayinin 8 den isde qeza neticesind 6 aya yaxin buletende olmusam ise texminen 20 gun cixmisdim ki, 2016-ci ilin oktyabrin 23 den yol qezasina dusmusem . hal-hazirda islemek qabiliyyetinde deyilem. Kastillerle gezirem. Qezadan buyana 1 il bulleten almisam, 3 ay oz mezuniyetlerimi goturmusem, stat baglana kimi 4 ay da odenissiz mezuniyyet almisam . Saglamligimi emeliyyatla berpa etmey mumkundur . Sadecek maddi imkanim olmadigindan emeliyyat indiye qeder uzanmisdir . yeni 6 aydan, hetta 1 ilden cox saglamlagini muvveqqeti olaraq itiren fiziki şəxsəm. Sual :Statin legv olunmasi ile elaqedar Mene mavinet verilirmi ? nece verilir ? men stat legv olmadan once odenişsiz mezuniyyetde ,ondan qabaq 1 il , ondan qabagda 6 aya yaxin bulletende olmusam . Yeni odenişsiz mezuniyyetlerden evvel de 2 ay tam maas almamisam . Mene orta emey haqqinin muavineti verilecekmi? orta emey haqqi hesablanacaqmi ,nece hesablanacaq? 3) Men Emey mecellesinin 79 maddesinin 1-ci bendine gore basqa muansib isle temin oluna bileremmi ? Bildiyime gore emek mecellesinin 79-cu maddesinin 1-ci bendi, hemin mecellenin 74-cu maddesinin "c" bendi ile ile ziddiyet alir. Belke men duzgun fikirlesmirem. Xahis edirem aydinliq getiresiniz . Kecdiyiniz eziyyetlere gore onceden tesekkur edirem.
×