Disput.Az

Jump to content

Photo

Muellimler gunu....Tebrik edirik

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
No replies to this topic

#1 mumin-1

mumin-1

Profi

• Members
  • PipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 05 October 2007 - 20:01

Bu gun Azrbaycanda Muellimler gunu qeyd olundu. Men de oz adimdan butun Muelimleri tebrik edir, onlara can sagligi ve uzun omur arzuluyuram. Bizler Atezim dovrunun qurbanlari olsaqda chox isterdim ki, indiki ve gelecek nesl Tovhid derslerini oyrenmekle onlari yoxdan xelq eden ALLAH-i tanisinilar ve oz derslerini yaradan Rebbinin adiyla oxusunlar.

Hech kime sirr deyil ki, besheriyyetin en boyuk muellimi Islam peygemberi Muhemmede (s.a.s). Arzu ederdim ki, butun insanlar Muhemmed (s.a.s) heyatini ozlerne ornek ve numune gotursunler ve Onun getdiyi yolun davamchilari olsunlar.

" Heqiqeten, Allahin Resulu Allaha, qiyamet gunune umid besleyenler ve Allahi chox zikir edenler uchun gozel numunedir!" ( Ehzab, 21)

" Seni (Ya Muhemmed (s) alemlere ancaq bir rehmet olaraq gonderdik. " (Enbiya, 107)

P.S Chox istedim ki, Mulleimlerin maashi onlarin hayat sevviyesine uygun olaraq 1500-2000 manat civarinda olsun. Eger bu bele olarsa yeqin ki, Azerbaycan mekteblerinde Muellimler gunu munsaibeti ile shagirdlerden pullar yigilmaz. Muellimlerin heysiyyetine toxumag olmaz. Chunki, MUELLIM adi her bir sheyden uca ve shereflidir ve bu sherefli adi qorumag haminin borcudur.
"Bilmediyin bir sheyin ardinca getme . Chunki, qulag, goz ve urek..bunlar hamisi sorgu-sual olunacagdir." ( Isra, 36)

Администрация сайта не несёт ответственности за сообщения на форуме и содержание рекламных баннеров.
Всё написанное является частным мнением независимых пользователей форума.

Copyright © 2009-2013 Disput.Az