Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

90-cı illərdə uşaq(gənc) olmaq...

Recommended Posts

[quote name='Dark Lady' timestamp='1302862212' post='8840165']
Stepa :urey:

Opat trevoqa, opat ukrali moy avtomat,
Koqda je dnbel, koqda je ix mame vernut nazad?
Opat ukrali moi batyanki i çası,
İ tu posılku çto mne ot babuşki privezli

la-la-la la-la, la-la-la la-la, la-la-la! :)
hamısını da sən demə elə yanındakı Cabir oğurlayırmış.
"avtobuslar toqquşdu, biri çıxdı səkiyə,
bizimki isə atdı 2-yə! Zalım balası, 80-dən də 2-yə atarlar?" :looool:
[/quote]

3ef5 elaaaaa:aappll:

• Replies 422
  • Created
  • Last Reply

[quote name='Dark Lady' timestamp='1302862212' post='8840165']
Stepa :urey:

Opat trevoqa, opat ukrali moy avtomat,
Koqda je dnbel, koqda je ix mame vernut nazad?
Opat ukrali moi batyanki i çası,
İ tu posılku çto mne ot babuşki privezli

la-la-la la-la, la-la-la la-la, la-la-la! :)
hamısını da sən demə elə yanındakı Cabir oğurlayırmış.
"avtobuslar toqquşdu, biri çıxdı səkiyə,
bizimki isə atdı 2-yə! Zalım balası, 80-dən də 2-yə atarlar?" :looool:
[/quote]

3ef5 elaaaaaaaaaaaaa: :aappll:

[quote name='nikowka' timestamp='1304256507' post='8983449']
ele men de onu fikirlewdim...)) bir kanala ceviridim Diananin olumunden reportajlar gedirdi..diger kanalda ise Ebru Gundewin "Sen Allahin bir lutfusun" klipine baxirdim)))) o zaman yeni mahni idi.. :rolleyes:
[/quote]

Heee yadimdadi bu klip.Bir neqr uwagi idi balaca.Guya eri neqr olub,buraxib gedib ushaq ile bunu.Mahni da bele idi:

Sen Allahin bir lutfusun,gozlerimin nurusun
Seni goren shifa bulur,gel de gonlum shifa bulsun
Seni seven ashki bulur,gel de gonlum ashka doysun
Biliyorum yureyin beni ister,o zaman bu bichare niye bekler?
Burada 1 qarib seni bekler .....

[quote name='Dark Lady' timestamp='1314549549' post='9878981']
Bunu yenə kimsə bilirdi?

Ekdi-bekdi bilmirəm,
Laləni dindirmirəm.
Lalə yaman forsludur,
Nizaminin dostudur. umoril:
[/quote]

Heee ewitmiwem.Bunun bashqa formasi da bizim mehlede deyilirdi:

Ekdi-bekdi bekkabu
Bekkabuya shabrico
Aranqutan shimpanzee
Haaap!!

Duzu sozlerin menasini bilmirem ama sayan zaman istifade edirdik.Sayan zaman kim ne kimi "sherlerden" istifade edirdi? :lol:

90-ci illerle bagli menim de yadima coooox sheyler gelir.o vaxti turk serialalri modda deyildi.hami Ispan teleseriallarina baxirdi.Yuxarida adlarini qeyd etmisiz.Yadimdadir ki,bu seriallarin sebebine bir coxlarimiz ispan dilinde kelan soz oyrenmishdik )))

Porke-pochemu?, ke- cto? ,perdona me-prosti menya , deodyo-nenaviju tebya, adelante- voydite, co-ya, tu-ti, dehuro-klyanus, porfavor-pojaluysta,
tekyero mi amor-ya lyublyu tebya lyubimiy, ke passa-v 4em delo? umoril: yadima gelen bunalrdi

Cox maraqli gunler idi.Onda ne internete maraq avr idi,hec mob telefonalar yox idi.Heyete cixmaq en maraqli hadise idi bizim uchun.Indiki ushaqlar hersi elinde bir mobil telefon,o mahnini gonder,bu sehkli gonder.bashqa maraq obyektleri yoxdu.Cooox maraqsiz kecir ushaqliqlari. :angry:

Yadimdadi o vaxtlar "anketa" tutmaq debde idi.Butun qizlar mektebde anketa tuturdular.Ve suallari reqemleyirdiler.Suallar bele idi : adiniz,yashiniz,harda oxuyursunuz ve s. Hamini maraqlandiran esas sual bu idi : kimi sevirsiniz? Burda yazilan cavabi butun mekteb gorurdu ve hami bilirdiki filankes filan qizi sevir)))))))) birde bu sual maraqli idi : menim haqqimda ne dushunursunuz. Bu sualin cavabinda da ancaq terif yazirdilar))))))))

O vaxtlar axhshama dogru verlishi gedirdi.Butun meshur mahnilar,rep ve s ordan verilirdi ilk olaraq)) O verlishe baxan bomba sayilridi)) Verilishin aparicisi sehv elemiremse Nigar adli qiz idi.o vaxt olurdum o qiz ucun,cox gozel idi. etimtekuldu

Hetta radioda da verlishler gedirdi o vaxti.Mone ( o vaxtin reperi ,adi Murad) bir Hesen adli oglanla verlish aparirdi.hami zeng edib salam deyirdi.ozde "mirc" in teze xod geden vaxtlari idi.salam deyende hami ancaq nickler ile deyirdi: men salam demek istirem : rep-fanatkaya,kiska v kletke,bezpredelnike ve s. :devil:

Ilk kompyuterlerim yadimdadi:Nintenda,Sega,Dendi.Ay Allah saatlarla vaxt kecirirdim kompyuter oyunlarina.mamgil ustume qiwqirirdi,axir axir saatla qoyurdular oynamaga,gune 2 saat)))) Super Mario,mortal kombat 3,ninzya kaplumbalar :ph34r: , aladdin, sonic ve s .

O vaxt bir cizgi filmi var idi pinqvinlerden: Lolo-Pepe.baxan olmayib?

Menim de yadima gelir mekteb vaxti muellimin dilini agzini baglayirdiq qara sapla ki bizi derse durquzmasin umoril:
sozleri bele idi:
aya baxib aglaram,bashima qara baglaram
filan (adi) muellimenin,dilini agzini baglaram

Sonra o vaxti spice girls qrupu modda idi.Butun qizlar heyetde 5 neferden ibaret spice girls qrupu yaradirdilar.Bizde de yaratmishdiq.men Victoria idim :looool:

Yadimdadi o vaxti her seher yuxudan bizi bu sesler oyadirdi:
Xlooooor var xlooooooorr.Mebel yagi,tarakan pastasi,xlooooor 3ef5

En sevdiyim ses ise bu idi: Morojnaaaaaa,marojnaaaaaaaa :rolleyes:

Cool girl,cool jurnalalrinin xod geden vaxti idi

Eh...gunler var idi bawl:

90-ci illerle bagli menim de yadima coooox sheyler gelir.o vaxti turk serialalri modda deyildi.hami Ispan teleseriallarina baxirdi.Yuxarida adlarini qeyd etmisiz.Yadimdadir ki,bu seriallarin sebebine bir coxlarimiz ispan dilinde kelan soz oyrenmishdik )))

Porke-pochemu?, ke- cto? ,perdona me-prosti menya , deodyo-nenaviju tebya, adelante- voydite, co-ya, tu-ti, dehuro-klyanus, porfavor-pojaluysta,
tekyero mi amor-ya lyublyu tebya lyubimiy, ke passa-v 4em delo? umoril: yadima gelen bunalrdi

Cox maraqli gunler idi.Onda ne internete maraq avr idi,hec mob telefonalar yox idi.Heyete cixmaq en maraqli hadise idi bizim uchun.Indiki ushaqlar hersi elinde bir mobil telefon,o mahnini gonder,bu sehkli gonder.bashqa maraq obyektleri yoxdu.Cooox maraqsiz kecir ushaqliqlari. :angry:

Yadimdadi o vaxtlar "anketa" tutmaq debde idi.Butun qizlar mektebde anketa tuturdular.Ve suallari reqemleyirdiler.Suallar bele idi : adiniz,yashiniz,harda oxuyursunuz ve s. Hamini maraqlandiran esas sual bu idi : kimi sevirsiniz? Burda yazilan cavabi butun mekteb gorurdu ve hami bilirdiki filankes filan qizi sevir)))))))) birde bu sual maraqli idi : menim haqqimda ne dushunursunuz. Bu sualin cavabinda da ancaq terif yazirdilar))))))))

O vaxtlar axhshama dogru verlishi gedirdi.Butun meshur mahnilar,rep ve s ordan verilirdi ilk olaraq)) O verlishe baxan bomba sayilridi)) Verilishin aparicisi sehv elemiremse Nigar adli qiz idi.o vaxt olurdum o qiz ucun,cox gozel idi. etimtekuldu

Hetta radioda da verlishler gedirdi o vaxti.Mone ( o vaxtin reperi ,adi Murad) bir Hesen adli oglanla verlish aparirdi.hami zeng edib salam deyirdi.ozde "mirc" in teze xod geden vaxtlari idi.salam deyende hami ancaq nickler ile deyirdi: men salam demek istirem : rep-fanatkaya,kiska v kletke,bezpredelnike ve s. :devil:

Ilk kompyuterlerim yadimdadi:Nintenda,Sega,Dendi.Ay Allah saatlarla vaxt kecirirdim kompyuter oyunlarina.mamgil ustume qiwqirirdi,axir axir saatla qoyurdular oynamaga,gune 2 saat)))) Super Mario,mortal kombat 3,ninzya kaplumbalar :ph34r: , aladdin, sonic ve s .

Menim de yadima gelir mekteb vaxti muellimin dilini agzini baglayirdiq qara sapla ki bizi derse durquzmasin umoril:
sozleri bele idi:

Sonra o vaxti spice girls qrupu modda idi.Butun qizlar heyetde 5 neferden ibaret spice girls qrupu yaradirdilar.Bizde de yaratmishdiq.men Victoria idim :looool:

[quote name='svetosh87' timestamp='1317031030' post='10087959']

sozleri bele idi:

[/quote]

ALLAH SAXLASIN sen lap bizim uwaqligimizi daniwdun ki )))

[quote name='svetosh87' timestamp='1317031030' post='10087959']

[/quote]

bizim bir qohumuz var...(hal-hazirda disputun maraqli userlerinden biridir...sadece xeberi yoxdur ki, men kimem..  daldandanishan )uwaq vaxti bize gelib..ozuni bilender kimi gosterirdi..)) yawda bizden balaca idi ....deyir ki, men ispan dilini bilirem...bawladi sizin yuxarida sadaladiginiz sozlerden istifade etmeye...))))

indi yadima duwdu....

[quote name='nikowka' timestamp='1317107108' post='10094597']
bizim bir qohumuz var...(hal-hazirda disputun maraqli userlerinden biridir...sadece xeberi yoxdur ki, men kimem.. daldandanishan )uwaq vaxti bize gelib..ozuni bilender kimi gosterirdi..)) yawda bizden balaca idi ....deyir ki, men ispan dilini bilirem...bawladi sizin yuxarida sadaladiginiz sozlerden istifade etmeye...))))

indi yadima duwdu....
[/quote]

3ef5

[quote name='nikowka' timestamp='1300352024' post='8597325']
men ise o zaman Ozcan denizin ve Burak Kutun wekillerini yigirdim..hetta bir defterim var, orda butun nakleykalar var..
sinifde uwaqlarin heresini bir mugenniye oxwadrirdiq..here de ozune onu kumir secmiwdi..beyendiyi oglan mugennisinin nakleykasini "oz" wekli ile qowa yapiwdirirdi))))
men Ebru Gundewin o zamanki gorkemine cooox benzeyirdim))) hetta mektebde kecirdiyimiz KVN-de men Ebru Gundew idim)))
xatire defterlerine benzer sadece arzular defterim vardi..orda daha ebru ile burak kut, yada ile ebru ile Ozcan wekilleri dolu idi...bir sinif Yoldawim sariwin goy goz qiz idi..o da Seda Sayan idi..."ah geceler" mahnisinin modda olan vaxti idi))) onu seven diger sinif yoldawim ise bir zamanlar parlayib sonra yox olan "yagmur gozelim" mahnisinin ifacisi [i][b]Fuad Yagmura[/b][/i] benzeyirdi..hem de KVN-de de Fuad Yagmur idi...deftere wekillerini qowa yapiwdiranda qiz cirnayirdi))) uwaqliq-uwaqliq......
[/quote]

[quote name='Rashad_XL' timestamp='1317192690' post='10102548']
bu mahnı da 90-larda oxunurdu

[media]http://www.youtube.com/watch?v=oYYPFOOnrCw[/media]
[/quote]
 Men bax bunu deyirdim.... Sinif yoldawim Vuqar yadima duwdu..))))) indi herbi komissraliqda iwleyir))) umoril: yaqin yadina duwmez ki, mektebin sehnesinde oxuyurdu...biz de onun bawina o zaman debde olan balondaki qar kopukleri sepirdik)))))) :looool: cunki mahninin adini deyiwib "qar qiz, gozelim..!" etmiwdim..))))))

[quote name='Rashad_XL' timestamp='1317192690' post='10102548']
bu mahnı da 90-larda oxunurdu

http://www.youtube.com/watch?v=oYYPFOOnrCw
[/quote]
Rəşad, nə yaxşı yadıma saldın?! :rroza::rroza: Bu mahnının musiqisinə aşiq idim. Orda biz qardaşımla saksafon yerini həmişə fonoqrama eləyirdik ürəkdən, güzgü qabağında :looool: uşaqlığım yadıma düşdü lap :)

Bes bu mahni kimin yadindadi ? :cirildim:

Gozlerinden okunuyor beni seviyorsun
Sozlerin seni ele veriyor,sen de istiyorsun
Elinde sonunda benim olacaksin,hadi naz yapma
Sevgiyi ashki bende bulacaksin yabana atma
Biktirma usandirma,yeter beni kizdirma
Gel artik kollarima,gul doktum yollarina

Neqret : :D

Gel gunduzle gece olalim,gel gok yuzunde yildiz olalim
Seninle mutlu yarinlara koshalim gel beraber mesut olalim

svetosh bu Emel Sayının çox məhşur mahnısıdı. Bu hələ sovetlərdə çox məhşur idi. Bizdə bir kasset var idi. Orda türklərin 80-cı illərdə buraxdıqları bütün xitlər var idi. Necəsə yazıb gətizdirmişdilər ölkəyə, sonra da hamı kopiyasını çıxarırdı. Bu mahnıda var idi o kassetdə, özüdə Emel Sayının ifasında. Həyif ki, sonradan MƏN(başım batsın:( ) üstündən başqa mahnılar yazdım kassetin ((

[quote name='^^Paradise_Bird^^' timestamp='1317208248' post='10104980']
svetosh bu Emel Sayının çox məhşur mahnısıdı. Bu hələ sovetlərdə çox məhşur idi. Bizdə bir kasset var idi. Orda türklərin 80-cı illərdə buraxdıqları bütün xitlər var idi. Necəsə yazıb gətizdirmişdilər ölkəyə, sonra da hamı kopiyasını çıxarırdı. Bu mahnıda var idi o kassetdə, özüdə Emel Sayının ifasında. Həyif ki, sonradan MƏN(başım batsın:( ) üstündən başqa mahnılar yazdım kassetin ((
[/quote]

Inanin bizim evde hele de kohne kassetler indi de var.Sibel can,Tatlises,Ebru Gundesh ve diger mugennilerin mahnilari.Ancaq tebii ki,dinleyen yoxdu))

balon krışkasının içinə zamaska doldurnub sanka sanka oynayırdıq turbo kağızından. bir də o vaxt indiki pirotexnik vasitələr yox idi. Dezodorant qabının arxasını mıxla deşib içinə karbit doldururduq, sonra içinə tüpürüb qarışdırırdı və spiçka vurub partladırdıq. Futbolu rezin topla oynayırdıq. Maraqlı günlər idi...

Sonra bir də oğlanlar özləri üçün podshipnikdan sanki düzəldirdilər ))) Gözüm qalırdı o sankidə. Özdə bizdə küçə yuxarıdan aşağıya gedirdi, onlar üçündə kef idi )) Sürürdülər özləri üçün ))

Sanki sanki əla oyun idi. Mənim oğlan oyunlarından daha çox xoşum gəlirdi nəinki qız )))

Turbo saqqızları kult vəziyyətinə çatmışdı uşaqların arasında ))) Qızlar oğlanları keçmişdi :looool:

İnana bilmirəm heç ki bu qədər il keçib, hər şey bu qədər dəyişib.

[quote name='svetosh87' timestamp='1317211546' post='10105550']
Ushaqlar bes kimin yadindadi,o vaxti mekteblerde uzunsov plastik kulyoklarda soklar satirdilar qirmizi.qiymeti o vaxtin pulu ile 250 manat idi.1 nefese icilirdi,cunki icinde 1 qurtum sok var idi))))))))))
[/quote]
sonra da adamın ağzında acı dad qalırdı, kraska idi :)

[quote name='Caferi' timestamp='1317212376' post='10105690']
Bir də məftildən və rezinin içindən raqatka düzəldirdik. məftilləri də balaca balaca doğrayıb V şəklində pulyalar düzəldirdik, adama dəyəndə yandırıb tökürdü :rolleyes:
[/quote]

Yadimdadi.Sonra bir ara tapancalar cixmishdi,sharik kimi gulleleri var idi.Adama deyende yandirmaq nedi yee oldururdu gizildish

O vaxtin muxtelif oyunlari da var idi : telefon,kislota ( bu oyunun adini here bir cur deyirdi.uwaqlar otururdu,1 nefer elindeki dawi digerlerinin elinden kecirib axirda birinin eline ötürürdü.ama hec kim bilmirdi kimdedi daw.sonra hemin adam deyirdi : idi ko mne,daw elinde olan adam digerleri onu tutmadan qacmali idi hemin adamin yanina.Daha sonra 2 adam nese soz qoyurdu,digerleri tapmali idi) , ortada qaldi, rezinka ve s. Daha kimin hansi oyun yadinda qalib? :morqqqq:

[quote name='Caferi' timestamp='1317210307' post='10105359']
balon krışkasının içinə zamaska doldurnub sanka sanka oynayırdıq turbo kağızından. bir də o vaxt indiki pirotexnik vasitələr yox idi. Dezodorant qabının arxasını mıxla deşib içinə karbit doldururduq, sonra içinə tüpürüb qarışdırırdı və spiçka vurub partladırdıq. Futbolu rezin topla oynayırdıq. Maraqlı günlər idi...
[/quote]

Sanka oyununu mən də çox oynamışam. Ümumiyyətlə uşaqlığım bir az vəhşi-fason keçib, həmişə qız yox, oğlan oyunları oynamışam :) O vaxt yadımdadır, həmin o qapağın içinə bilmədim nə doldurum, çıxdım 9 mərtəbəli binanın başına, özüm kimi qızlarla birgə :D qır topladım, guya qapağa doldurmağa, bütün üst-başım qır olmuşdu. Düz 3 saat suyun altında onları ətimdən qoparmağa çalışdımsa da, xeyri olmadı. Evə getməyə də qorxurdum, amma gec-tez getməliydim və getdim də....Davamı çox acınacaqlıdır, qalsın başqa vaxta :D
[quote name='^^Paradise_Bird^^' timestamp='1317211487' post='10105539']
Sonra bir də oğlanlar özləri üçün podshipnikdan sanki düzəldirdilər ))) Gözüm qalırdı o sankidə. Özdə bizdə küçə yuxarıdan aşağıya gedirdi, onlar üçündə kef idi )) Sürürdülər özləri üçün ))

Sanki sanki əla oyun idi. Mənim oğlan oyunlarından daha çox xoşum gəlirdi nəinki qız )))

Turbo saqqızları kult vəziyyətinə çatmışdı uşaqların arasında ))) Qızlar oğlanları keçmişdi :looool:

İnana bilmirəm heç ki bu qədər il keçib, hər şey bu qədər dəyişib.
[/quote]
Bizdə də oğlanlar taxtadan sammokat düzəldirdilər, təkərlərin səsi elə pis çıxırdı ki. Qonşular imkan vermirdilər pəncərələrinin altında onu sürməyə. Amma mən o samokatdan çox sürmüşdüm :) Biri kürəyimizdən itələyirdi, növbə ilə sürürdük samokatı :)
eh, uşaqlıq, uşaqlıq... :rroza:

• 2 months later...

Ayselka, evimizin yaxinliginda medeniiyet evi var...yalan olmasin 10 il bundan once hemin mahnini yeni il erefesinde bir qiza oyredirdim...))bacim iwtirak eden uwaqlari fortepianoda muwaiyet edirdi, men ise onunla beraber uwaqlarla mewq edirdim...bu mahni ve "Sud kimi ag qar ile" mahnisini seve-seve oyredirdim....)))
eh..uwaqliq illerimiz...[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/25.gif[/img] eslinde yeni ile wenliklerinde hemiwe waxta babanin etrafinda reqs eden uwaqlardan biri de men olmuwam...)))

Samokatla bagli menim xatirem cox pisdir. Ne ozum, ne de qardashim surmemishik valideynlerimiz icaze vermirdi. O, hadiseden sonra ise butun mehellede samokati yigishdirdilar. Bizim binadan mashin yoluna cixan donge yuxaridan ashagiya duz mashin yoluna cixirdi. Qonshumuzda yeniyetme oglan samokatla hemin mashin yoluna cixib mashin altda qaldi. [img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/sad.png[/img] O vaxtdan mehellede samokatlari yigishdirdilar.

[quote name='Gilenar' timestamp='1323763991' post='10720023']
Samokatla bagli menim xatirem cox pisdir. Ne ozum, ne de qardashim surmemishik valideynlerimiz icaze vermirdi. O, hadiseden sonra ise butun mehellede samokati yigishdirdilar. Bizim binadan mashin yoluna cixan donge yuxaridan ashagiya duz mashin yoluna cixirdi. Qonshumuzda yeniyetme oglan samokatla hemin mashin yoluna cixib mashin altda qaldi. [img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/sad.png[/img] O vaxtdan mehellede samokatlari yigishdirdilar.
[/quote]
Biz həmişə sürmüşük :) mən ələxüsus :) oğlan kimi böyüyürdüm, vəhşi bir şey idim :D
Bizim də qonşumuzun qohumu o cür olmuşdu. Samokatı saxlaya bilməmişdi, yük maşınının altına girmişdi. Allah rəhmət eləsin.

[quote name='stomatolog' timestamp='1323811510' post='10728095']
[img]http://imgs.share.az/images/b9f81/346d5/6450fd2f25531285d6a702.jpeg[/img]
[/quote]

bunun ustuna niya butulka qapaqlari vurmayiblar nomre yazmayiblar antenna qoymayiblar )) hemda berk geden somakatlarin rulunun sonundada podchevnik olurdu ))

90-ci illerde en meshhur bir marka sport geyimi var idi, < MANTANA> hansiki mehlemizde oglan, qiz ferq etmez hamimiz geyinirdik o zaman deb idi. xususi olaraq oglanlara bu geyim daha chox yarashirdi.[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/25.gif[/img]

Stomatolog, +1 məndən :) O qədər sürmüşəm ki bundan :)

[quote name='manutd10' timestamp='1323844601' post='10729604']
bunun ustuna niya butulka qapaqlari vurmayiblar nomre yazmayiblar antenna qoymayiblar )) hemda berk geden somakatlarin rulunun sonundada podchevnik olurdu ))
[/quote]
Hə, bizim məhlədə eləyirdilər o cür. İşıqlı olan samokatlar ümumiyyətlə ən "bomba" oğlanların samokatları idi :)
[quote name='Glamorous_' timestamp='1323878383' post='10735981']
90-ci illerde en meshhur bir marka sport geyimi var idi, < MANTANA> hansiki mehlemizde oglan, qiz ferq etmez hamimiz geyinirdik o zaman deb idi. xususi olaraq oglanlara bu geyim daha chox yarashirdi.[img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/25.gif[/img]
[/quote]
Mənim isə piramida cinslər yadımdadır :) indi şəkillərə baxanda düşünürəm, o enliyində şalvarları necə geyinmişik axı?! :)

menim refiqemde geyinirdi, enli idi amma gesheng rengi var idi.

amma meni shalvar geyinmeye icaze vermirdiler. ilk defe 7-ci sinifde papamin , mamamin icazesile [b][img]http://img.dispute.az//public/style_emoticons/default/buba.gif[/img][/b][b]vilvet cins [/b]shalvar geyinmishdim.( o zaman bu shalvarlar deb idi)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• Проблему с нехваткой автостоянок в столице необходимо решать на государственном уровне.
      Специалист в области недвижимости Эльнур Фарзалиев считает, проблему с нехваткой автостоянок в столице необходимо решать на государственном уровне.

В Баку нужно строить новые парковки, в противном случае цены их услуги будут продолжать расти.
      • 3 replies
    • В Азербайджане удостоверения личности будут полностью оцифрованы
      До конца года в законодательство будут внесены изменения, которые предусматривают полную оцифровку свидетельств о рождении, браке и смерти, а также удостоверений личности в Азербайджане.
      Как сообщает Report, об этом министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев сказал на проходящем сегодня в Баку саммите Insurtech.
      По его словам, на выдачу данных документов приходится около 40% всех услуг, предоставляемых государством населению: «В связи с этим в законодательство будет внесено более 250 актов и изменений».
      Набиев подчеркнул, что с этими изменениями подавляющее большинство транзакций между государством и бизнесом, государством и гражданами перейдет в электронный формат.
      Media.az
      • 51 replies
    • Принудительная смена интернет провайдера!
      Приходят представители Бакинтернета и можно сказать угрожая отключением телефона, насаждают подключение к Бакинтернету. Правда они новую  оптическую проводят линию телефона. У нас катв1 и нас устраивает. Могут ли они отключить телефон стационарный? говорят отключим потом будете себе новый проводить за большую сумму. Насколько это реально?  Телефон я хочу оставить естественно, он нужен для катв. если кто в курсе подскажите плиз.
      • 82 replies
    • В Казахстане приняли «закон Салтанат» - о защите прав женщин и безопасности детей
      Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев подписал закон «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения прав женщин и безопасности детей».
      bezopasnosti-detei
        • Haha
      • 9 replies
    • Вай❗Переехавший в США журналист Натик Наиляоглу обручился с мужчиной
      О помолвке Натик Наиляоглу сообщил на своей странице в социальной сети Facebook.
      Помолвка проживающего в Вашингтоне Н.Наиляоглу с риелтором Эндрю Корднером состоялась 15 февраля, но о переменах в личной жизни журналист сообщил в Facebook сегодня, указав в графе «семейное положение» имя своего партнера и дату помолвки.
      Отметим, что ряд СМИ сообщают о том, что Н.Наиляоглу и Э.Корднер поженились, но в Facebook у журналиста нет информации о вступлении в брак, а сообщается только о помолвке.
      Напомним, что журналист долгое время работал репортером в новостном эфире канала ANS – в США Н.Наиляоглу переехал сравнительно недавно.

Фото: Instagram by @dr3ww___
        🤗🤗🤗
        • Haha
      • 276 replies
    • [VERIFIED] Строительство и ремонт домов, квартир и других объектов недвижимости  от 100 м²
      Профессиональная бригада мастеров под моим руководством производит комплексное строительство и  ремонт домов, квартир и любых других помещений . Большой опыт работы. Работаем как по Вашему проекту , так и предоставляем услуги своего дизайнера. Предоставляем весь спектр услуг :электрика,сантехник­а, декоративное покрытие, монтаж пластиковых окон и кондиционеров, малярные работы, монтаж напольных покрытий(черный пол, ламинат, паркет), любые виды работы с алчипаном(потолок, полки, перегородки), монтаж теплого пола, установка дверей.
      Работаем по договору и без договора.
      По желанию заказчика устанавливается Online-видео наблюдение(бесплатно) на объекте.
      Телефон: 070 636 53 83
      л
      • 342 replies
    • Почему молодой картофель на столичных рынках стоит так дорого? - ВИДЕО
      На столичных рынках картофель из Шамкира предлагается покупателям по разным ценам.
      Как передает xezerxeber.az, одни продавцы продают 1 кг шамкирского картофеля за 3 маната, а другие - за 5.
      Граждане сообщили, что при покупке данного овоща не обращают внимания на то, из какого региона он был привезен.
      Продавцы, в свою очередь, отметили, что картофель из Шамкира продается дороже, чем привезенный из других районов страны, потому что при его выращивании не используются химикаты.
      Подробнее - в сюжете.

• Upvote
        • Like
      • 66 replies
    • Чингиз Абдуллаев в больнице
      Народный писатель Чингиз Абдуллаев находится в тяжелом состоянии. Он помещен в отделение реанимации Центрального таможенного госпиталя. Сообщается, что три дня назад Чингиз Абдуллаев был госпитализирован с отравлением, но затем выписан. Сегодня его состояние вновь ухудшилось. = Здоровье Чингиза Абдуллаева - тайна за семью печатями? - обновлено — Haqqin
        • Milli
        • Like
      • 20 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...