Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

90-cı illərdə uşaq(gənc) olmaq...

Recommended Posts

• Replies 422
  • Created
  • Last Reply

Movzuya gore tesekkurler.E e meni apardi o illere-)

Snikers,Santa-Barbara(Meysonla Jinaya bolet eliyirdum gizildish ),Xulio Iglesias Nostalji mahnisi,minti,turbo.Tarkan Shikidim,Burak Kut Benimle oynama,Andrey Gubin Liza ,Irina Saltikova Serie glaza,Aygun Kazimova Itkin gelin-bu mahnilari dinliyirdik.O vaxt SHOW TV teze acilmisti ,yaxsi klipler,multfilmler verirdiler.Hele o vaxtdan Galatasarayin azarkeshi oldum :) Neyse,yaxsi iller idi

[quote name='sambo' timestamp='1300309963' post='8594801']
Movzuya gore tesekkurler.E e meni apardi o illere-)

Snikers,Santa-Barbara(Meysonla Jinaya bolet eliyirdum gizildish ),Xulio Iglesias Nostalji mahnisi,minti,turbo.Tarkan Shikidim,Burak Kut Benimle oynama,Andrey Gubin Liza ,Irina Saltikova Serie glaza,Aygun Kazimova Itkin gelin-bu mahnilari dinliyirdik.O vaxt SHOW TV teze acilmisti ,yaxsi klipler,multfilmler verirdiler.Hele o vaxtdan Galatasarayin azarkeshi oldum :) Neyse,yaxsi iller idi
[/quote]

Uşaqlar, yadıma "həftnin bir anı" verilişi düşdü... Aztv-dən verirdilər, kinolar haqqında idi, səbirsizliklə verilişin axırını gözləyirdik ki, kino versinlər baxaq, çox vaxt boevik olurdu, papamla baxırdıq :rolleyes: Özü də kinolar rus dilində olurdu... Yuxarıda "моя семья" verilişi yada salındı, mənim o verilişdən bir şey yadımda qalıb, cavan bir qız üzündə maska ilə çətinliklərindən danışırdı, birdən hansısa sual hirsləndi onu, əynindəki saroçkasını rezko açdı, sinəsini bütün auditoriyaya göstərə-göstərə hirslə qışqırırdı "всем вам мужчинам только это и надо, только это!!!"umoril: O verilişdən sonra bütün şəhər minimum bir ay bu haqda danışırdı....

O vaxt kitayskiy paltarlar en keyfiyyetli paltarlar sayilirdi sehv etmiremse. Turetski ise o vaxtdan bu yana hemishe debde olub. Ustunde paxlava naxishli turetskiy jaketler cixmishdi haminin eyninde var idi umoril:

Sonra banan kimi shalvarlar :looool:

Bir qeder sonra ise maraqli fransiz seriallari verirdiler sehv etmiremse space-de. Bu bir az yaxin geleceye aiddir. O vaxtdan nece bashlamishamsa indi de eleyem. Butun seriallara ayaq ustu ordan burdan baxmisham. Ama hamisini ezber bilirdim )))

Backstreet Boys, Spice Girls. He bir de Shah Rukh Khanin kinolarina baxirdiq. Hamisinda da aglayirdim :looool:
Sonraki dovrlerde ise Eros Ramazotti persetishkari olduq.

ay uwaqlaaar)))) ne qeweng movzudur))) sinem doludur eeee....

90-cil illerde en gozel gunlerim kecib...

bilmirem neden bawlayim...

multfilmlerdenmi, bazar gunleri ORT kanalindan efire geden "В гостях у сказки" veriliwi, bazar ertesi efire geden "Zvezdniy cas"..ay Allah ele sevirdik , sebirsizlikle gozleyirdik onu..hetta mahnisini ezberleyirdik:
Noc proydet, i stanu ya na den rasti,
Skazka pridet i uydet i detstvo uydet
Vmeste s ney.......
Mi xotim ctobi vse na svete
Bili scastlivi slovno deti,
Kak v skazke...

xocew ne xocew dnem ili nocyu
Cudo pridet...
Znaew ne znaew ne uqadaew,
Qde nas naydew...

Veriw ne veriw,
V skazku poveriw
Raz pover..
Dnem ili nocyu cudo otkroet dver..

Veriliwin aparicisi Serqey Sopunov idi..rehmetlik...
ucuncu gunler ise "Zov djunqley " veriliwi...sonra "Detskiy cas", "ABVQD-eyka", bazar gunu seher "Utrennaya zvezda" veriliwi efire gedende bacim butun mugennilerin adlarini yazirdi...hamsini ele tanimiwiq...))Natawa Korolevanin ilk cixiwi yadimda "Lastocka" mahnisini oxumuwdu...
wenbe gunleri "Smak" gedirdi efire Makarevicle...

ilk maraqli reklamlar..toz wireler "Yupi", "Invite+" (o birisi yadimdan cixib...)atam ezamiyyete gedirdi Taqanroqa, Rostova...bize ordan getirdiyi saqqizlari, konfetleri mektebe paylayirdiq..yadimdadir "Wriqleys spearmint" saqqizi teze cixanda ay allah mektebde butun zibil qutularinda saqqizin kagizi var idi)))hamisini biz paylamiwdiq))) gizildish

Hele seriallari demirem..aci bagirsaq olan "Santa Barbara"...Kepvollar ailesini artiq qohumlarimizi kimi sevidik))) en cox Meyson Kepvol xowuma gelirdi... :rolleyes:
"Elen i rebyata" serialinin nakleyklarini mene Dawkendde yawayan dayim oglu getirmiwdi..aman...nece sevinirdim!!!! forsumdan olurdum))))

[quote name='Rashad_XL' timestamp='1300349912' post='8596915']
turbo, şipsevdi, minti saqqızları..
dendi, super mario, tetres
türk dilinde geden "şirinler" multfilm
USA yazılan kepkalar, mokrıy şolk enli şalvarlar... ))
ve s.
[/quote]

umoril: Kepkalar yadımdan çıxmışdi, göy, qara, qırmızı rəngləri var idi, arxası setkalı....

Həyətdə oğlanlı-qızlı oynadığımız oyunlar da yadıma düşdü, Ortada qaldı, 7 şüşə, Kazaki-Razboyniki :lol:

Qvadelupeye baxirdiq,mektebde bir qiz var idi, guya Qvadelupeye oxwayirdi da))))))))))))

bir defe sacimi qisa kesdirdim, qiz mene dedi Kati (elen i rebyatadaki qiz) men de sehven kendci ewitmiwdim, pert olmuwdum)))))))))))

zov junqleyin mahnisini da men oxuyum da avazla:
vecerom v sredu
posle obeda
son dlya ustalix vzroslix lyudey
Mi priqlawayem tex kto ocayan... daligelmir)))

zdes krokodili,
lvi i qorilli
slon i pantera v zaroslyax jdut
esli ti smeliy
lovkiy umeliy
Junqli tebya zovut))))

Yupinin de mahnisi yadimdadir Voda bila bez vkusa, bez vkusa bez cveta bez zapaxa (musiqi) Poka ne poyavilsya YUPPI)))) yupi vosxititelniy vkuuus)))))))))))

qardawim ve bacim Turbo saqqizlarinin kagiziniz yigirdilar..aman Allah, bacim divan edirdi ee yaziq uwaga)) qardawim cawib kiminlese deyiwende, ya uduzanda evde qirgin duwurdu..bacim goz bebeyi kimi qoruyurdu saqqiz kagizlarini...
birde super star saqqiz kagizlari..bacim butun nomreleri yigmiwdi..butun mehlemizin uwaqlari bacim onlardan kusmesin deye ezik-uzuk , teze nomrelerin hamisini getirmiwdi..yadimdadi, 54 nomre Niluferin wekli idi..qonwu qiz bacim onunla bariwsin deye getirib verdi)) bu gune kimi onlar hamisi evimizdedir..bacimin uwaqlari gelende tokurler..men de deli oluram.."Gozellik suyu" adli kitab var evimizde..turbo saqqiz kagizlari hele de o kitabin vereqleri arasindadir..her sehifede bir gagiz)))))

men ise yigirdim donald saqqiz kagizlarini, turkiye ve iran konfet kagilzlarini..anata konfetleri harda gorurdum 3-4 dene acib yeyeirdim)) wokolad kagilarini..
snikers, mars, tvix, baunti, hersheys, milky way, cadberry wokoladlar...
kuku-ruku vaflileri...kagilzari indi de qalib mende)))

[quote name='Pari***' timestamp='1300346125' post='8596339']
Həm də hərə bir müğənninin şəkillərini kolleksiya kimi yığırdı))))yadımdadır mən Burak Kutun şəkillərini, nakleykalarını yığırdım)))indi də qalıb :)
[/quote]
indi də qalıb!?

[quote name='charodeyka' timestamp='1300350721' post='8597077']
Qvadelupeye baxirdiq,mektebde bir qiz var idi, guya Qvadelupeye oxwayirdi da))))))))))))

bir defe sacimi qisa kesdirdim, qiz mene dedi Kati (elen i rebyatadaki qiz) men de sehven kendci ewitmiwdim, pert olmuwdum)))))))))))

zov junqleyin mahnisini da men oxuyum da avazla:
vecerom v sredu
posle obeda
son dlya ustalix vzroslix lyudey
Mi priqlawayem tex kto ocayan... daligelmir)))

zdes krokodili,
lvi i qorilli
slon i pantera v zaroslyax jdut
esli ti smeliy
lovkiy umeliy
Junqli tebya zovut))))

Yupinin de mahnisi yadimdadir Voda bila bez vkusa, bez vkusa bez cveta bez zapaxa (musiqi) Poka ne poyavilsya YUPPI)))) yupi vosxititelniy vkuuus)))))))))))
[/quote]
..yupi eto radostniy vkuuuus, yupi eto radostniy cveeeet....peyte yupi...
hele frut-tella vardi..
frut-tella vmeste budem ulibatsya...
frut-tella vmeste budem naslojdatsya
[quote name='charodeyka' timestamp='1300350998' post='8597124']
qizlar, kojanniy (amma dermantinden tikilirdi) "ryukzaklar" yadinizdadir?)))) indi fikirlewirem ryukzak hara koja hara)))))))))))

mokri wolk ise ayrica movzudur))))))))))
[/quote]
))) :looool: dehwet))) hele kazacok ayaqqabi deyirdiler...))burnu uzun lak ayaqqabilar...))))

kitayskiy donlarim yadima duwdu)))) 3 denesi evde tep-teze qalib)) 4-nu bacim saxlayib)) anam onun qizina verecek 1 az boyusun sonra ))) men ise hec kese vermirem oz donumu..kecen defe sandigi tokub baxiram ki, tep-teze qalib...anam meni cirnadib deyir ki, apar iw yerindeki xadimeye ver de..onun coxlu qizlari var (o 1 az imkansiz ailedendir hem de 6 uwagi var .hami ona paltar filan verir)..ele cigirdim ki yooox)) olmaz..men bunlari saxlayacam))) :rolleyes:

men ise o zaman Ozcan denizin ve Burak Kutun wekillerini yigirdim..hetta bir defterim var, orda butun nakleykalar var..
sinifde uwaqlarin heresini bir mugenniye oxwadrirdiq..here de ozune onu kumir secmiwdi..beyendiyi oglan mugennisinin nakleykasini "oz" wekli ile qowa yapiwdirirdi))))
men Ebru Gundewin o zamanki gorkemine cooox benzeyirdim))) hetta mektebde kecirdiyimiz KVN-de men Ebru Gundew idim)))
xatire defterlerine benzer sadece arzular defterim vardi..orda daha ebru ile burak kut, yada ile ebru ile Ozcan wekilleri dolu idi...bir sinif Yoldawim sariwin goy goz qiz idi..o da Seda Sayan idi..."ah geceler" mahnisinin modda olan vaxti idi))) onu seven diger sinif yoldawim ise bir zamanlar parlayib sonra yox olan "yagmur gozelim" mahnisinin ifacisi Fuad Yagmura benzeyirdi..hem de KVN-de de Fuad Yagmur idi...deftere wekillerini qowa yapiwdiranda qiz cirnayirdi))) uwaqliq-uwaqliq......

[url="http://www.google.az/imgres?imgurl=http://myparlaq.net/foto/arxiv/1239628359_turbo.jpg&imgrefurl=http://www.parlaq.net/index.php%3Fname%3DNews%26user_news%3DAnGeL_BoY%26pagenum%3D20&usg=__HeU2jHdCfmhJT9LAZU6Tv5GR03U=&h=192&w=300&sz=23&hl=az&start=5&zoom=1&tbnid=CRB4MmwKjjOSGM:&tbnh=74&tbnw=116&ei=csyBTdLNCY32sgaJoa2vAw&prev=/images%3Fq%3Dturbo%2Bsaqqiz%26um%3D1%26hl%3Daz%26sa%3DN%26biw%3D1259%26bih%3D852%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1"]My link[/url]
http://www.google.az/imgres?imgurl=http://www.eylence.az/blogs/media/wWw.Eylence.Az_Love_Is_12_November_2008_1.jpg&imgrefurl=http://www.eylence.az/blogs/index.php/eylence%3Fblog%3D5%26s%3Dq%25C4%25B1z%26page%3D1%26disp%3Dposts%26paged%3D3&usg=__crP6rRT3m7-Sk-XgTZRwzMYkArw=&h=400&w=279&sz=31&hl=az&start=12&zoom=1&tbnid=ngGRL1Lw2wSH2M:&tbnh=124&tbnw=86&ei=csyBTdLNCY32sgaJoa2vAw&prev=/images%3Fq%3Dturbo%2Bsaqqiz%26um%3D1%26hl%3Daz%26sa%3DN%26biw%3D1259%26bih%3D852%26tbs%3Disch:1&um=1&itbs=1

Ozcan Deniz "Beyaz Kelebegim" o vaxti bir dene Onur cixmishdi Kucuk Ibo ile. Here birini sevirdi, subut etmeye calishirdi ki biri o birinden yaxshidir.

Bizde mektebde qizlar qeseng qiz prencessa shekilleri cekirdi herenin oz defteri var idi. Her gun oz bacarigimizi artirmaga calishirdiq. Guya stilniy da paltarlar cekirdik onlara.

Mektebde bir-birine eshq elan etmeyin meshur novu balaca zapiskalar yazmaq idi. Indi mesaj, internet ve hami daha cesurdur birbasha deyir )))

[quote name='Ulianora' timestamp='1299957474' post='8559407']
Super videodur ))
[media]http://www.youtube.com/watch?v=_cb0h0hwjQo&feature=player_embedded[/media]
[/quote]

Teksun yağı hanı burda? ))))
Qabağında BOYS yazılan Poliverlər ))))
Krokodil və sarı simli köynəklər )))))
İbrahim Tatlısəsin kinoteatrlardakı kinoları )))

[quote name='BUTTERFLYCIK' timestamp='1300342547' post='8595843']
Uşaqlar, yadıma "[b]həftnin bir anı"[/b] verilişi düşdü... Aztv-dən verirdilər, kinolar haqqında idi, səbirsizliklə verilişin axırını gözləyirdik ki, kino versinlər baxaq, çox vaxt boevik olurdu, papamla baxırdıq :rolleyes: Özü də kinolar rus dilində olurdu... Yuxarıda "моя семья" verilişi yada salındı, mənim o verilişdən bir şey yadımda qalıb, cavan bir qız üzündə maska ilə çətinliklərindən danışırdı, birdən hansısa sual hirsləndi onu, əynindəki saroçkasını rezko açdı, sinəsini bütün auditoriyaya göstərə-göstərə hirslə qışqırırdı "всем вам мужчинам только это и надо, только это!!!"umoril: O verilişdən sonra bütün şəhər minimum bir ay bu haqda danışırdı....
[/quote]
Sevda Agazade aparirdi o verilisi-)Men daha cox Eldar Guliyevin programini sebirsizlikle gyozleyirdim.Yaxshi filmler verirdi.Ruh filmine ilk defe onun programinda baxmistim.Programin adini yadima sala bilmirem

[quote name='Gilenar' timestamp='1300356241' post='8597956']
Ozcan Deniz "Beyaz Kelebegim" [b]o vaxti bir dene Onur cixmishdi Kucuk Ibo ile. Here birini sevirdi, subut etmeye calishirdi ki biri o birinden yaxshidir.[/b]

Bizde mektebde qizlar qeseng qiz prencessa shekilleri cekirdi herenin oz defteri var idi. Her gun oz bacarigimizi artirmaga calishirdiq. Guya stilniy da paltarlar cekirdik onlara.

Mektebde bir-birine eshq elan etmeyin meshur novu balaca zapiskalar yazmaq idi. Indi mesaj, internet ve hami daha cesurdur birbasha deyir )))
[/quote]
:looool: Amma Onur daha yaraşıqlı idi. :morqqqq:

[quote]Ozcan Deniz "Beyaz Kelebegim"[/quote]
beyaz kelebeğim, beyaz kelebeğim,
kalbime gir de, seni seveyim.
Yanımda olsan, sevgilim olsan,
Dünyayı sana feda ederim :morqqqq:

"Maski şou" kimin yadındadı? O vaxt ordakı qız açıq-saçıq geyindiyi üçün məktəbdə kimsə biləndə ki, hansısa qız bu şouya baxır, onun adını tərbiyəsiz qoyurdular. Mən də o "tərbiyəsizlərdən" idim umoril:

[quote name='Dark Lady' timestamp='1300266265' post='8588582']
Tofiq, sən də? umoril: Sən də serial həvəskarı olmusan?

Rutun əkiz bacısının adı Rakel idi. Mənfi obraz idi. Mrkos isə göy göz idi deyəsən, ya da yaşıl, dəqiq yadımda deyil, amma o vaxt ölürdüm onunçun :)
Retroya evdəkilər baxırdılar, mənim ürəyim sıxılırdı amma. Bir də saatlarla AZTV-dən Milli Məclisin iclaslarına baxırdılar. O vaxt "Xoş gəlmisiniz" verilişi dəbdə idi :looool: zəhləm gedir o verilişdən. Hələ utanmaz-utanmaz kasetlərini də çıxarmışdılar. :angry:
[/quote]
))) birinde buraxmirdim ))..Miliy vraqa ele hevesle baxirdiq ki..Laura elime dushseydi ele orda boghardim.. gizildish
Retroda hemishe deyerdiler azyashli ushaqlari goturun tv qabaghindan,men de gizlenerdim divanin dalinda..O vaxt fantomas teze cixmishdi..Ele maraqla baxirdim ki..Yuxuma da girirdi )))
Eh baci gunlerimiz olubee...

[quote name='BUTTERFLYCIK' timestamp='1300342547' post='8595843']
Uşaqlar, yadıma "həftnin bir anı" verilişi düşdü... Aztv-dən verirdilər, kinolar haqqında idi, səbirsizliklə verilişin axırını gözləyirdik ki, kino versinlər baxaq, çox vaxt boevik olurdu, papamla baxırdıq :rolleyes: Özü də kinolar rus dilində olurdu... Yuxarıda "моя семья" verilişi yada salındı, mənim o verilişdən bir şey yadımda qalıb, cavan bir qız üzündə maska ilə çətinliklərindən danışırdı, birdən hansısa sual hirsləndi onu, əynindəki saroçkasını rezko açdı, sinəsini bütün auditoriyaya göstərə-göstərə hirslə qışqırırdı "всем вам мужчинам только это и надо, только это!!!"umoril: O verilişdən sonra bütün şəhər minimum bir ay bu haqda danışırdı....
[/quote]
Nəəcəbsə o cür moment məndən yan keçib ))))

[quote name='Гулливер' timestamp='1300423673' post='8603911']
))) birinde buraxmirdim ))..Miliy vraqa ele hevesle baxirdiq ki..Laura elime dushseydi ele orda boghardim.. gizildish
Retroda hemishe deyerdiler azyashli ushaqlari goturun tv qabaghindan,men de gizlenerdim divanin dalinda..O vaxt fantomas teze cixmishdi..Ele maraqla baxirdim ki..Yuxuma da girirdi )))
Eh baci gunlerimiz olubee...
[/quote]

Milıy vraq serialının getdiyi vaxtda avtobusda iki qadın bu serialdan danışırdılar, birinin dediyi söz tarixə necə düşübsə indi də yadımıza salıb gülürük... "O Laura varaaa, bax o ifritəni mən tapşırmışam Allaha!!!" :looool:

[quote name='BUTTERFLYCIK' timestamp='1300430859' post='8604693']
Milıy vraq serialının getdiyi vaxtda avtobusda iki qadın bu serialdan danışırdılar, birinin dediyi söz tarixə necə düşübsə indi də yadımıza salıb gülürük... "O Laura varaaa, bax o ifritəni mən tapşırmışam Allaha!!!" :looool:
[/quote]
Miliy Vraq -Dulce enemiga ))))seriali zamani edebiyyat muellimimiz sinifde her uwagi bir obraza benzetmiwdi...meni de orda qulluqcu qiz var idi-ona oxwadirdi..adi sehv etmiremse Pacita yoxsa Kacita idi))) :looool: Xulio Sasar yadimdadir, sinif yoldawim vardi Ilham ona deyirdik)) edebiyyat defterimin arxasinda coxlu gul wekilleri vardi....gullerin icerisinde herenin adini yazmiwdim...)))indi de qalib hemin defterlerim..butun mekteb, hazirliq, universitetdeki muhazire defterlerimin hamisinisaxlayiram))) men bir az nostalji xestesiyem)))))

[quote name='nikowka' timestamp='1300434295' post='8605255']
Miliy Vraq -Dulce enemiga ))))seriali zamani edebiyyat muellimimiz sinifde her uwagi bir obraza benzetmiwdi...meni de orda qulluqcu qiz var idi-ona oxwadirdi..adi sehv etmiremse Pacita yoxsa Kacita idi))) :looool: Xulio Sasar yadimdadir, sinif yoldawim vardi Ilham ona deyirdik)) edebiyyat defterimin arxasinda coxlu gul wekilleri vardi....gullerin icerisinde herenin adini yazmiwdim...)))indi de qalib hemin defterlerim..butun mekteb, hazirliq, universitetdeki muhazire defterlerimin hamisinisaxlayiram))) men bir az nostalji xestesiyem)))))
[/quote]

Ohooo yaxşi yadımdadır.O serialın çox qəşəng mahnisi da var idi.Heç nə başa düşmürdük öz sözlərimizlə oxuyurduq )))
[url="http://www.youtube.com/watch?v=uauU-PZRrF0"]budey)[/url]

Sonra возврашение в Едем, Просто Мария, İtaliyan serialı da var idi bəlkə də yaddan çıxıb "Edera",

[quote]Uşaqlar, yadıma "həftnin bir anı" verilişi düşdü... Aztv-dən verirdilər, kinolar haqqında idi, səbirsizliklə verilişin axırını gözləyirdik ki, kino versinlər baxaq, çox vaxt boevik olurdu, papamla baxırdıq Özü də kinolar rus dilində olurdu... Yuxarıda "моя семья" verilişi yada salındı, mənim o verilişdən bir şey yadımda qalıb, [b]cavan bir qız üzündə maska ilə çətinliklərindən danışırdı, birdən hansısa sual hirsləndi onu, əynindəki saroçkasını rezko açdı, sinəsini bütün auditoriyaya göstərə-göstərə hirslə qışqırırdı "всем вам мужчинам только это и надо, только это!!!"[/b] O verilişdən sonra bütün şəhər minimum bir ay bu haqda danışırdı....
[/quote]
Mənim də yadımdadı. Sonra da zala qayıdıb üzr istəmişdi. Zaldan bir oğan nəsə sual vermişdi ona.

O vaxt evdəkilərlə birlikdə heç nə başa düşməsəm də, "Ças pik" verilişinə baxırdıq. Bir dəfə də eşitdim ki, aparıcını öldürüblər. Ondan sonra Dmitriy Dirov apardı o verilişi. Amma əvvəlki aparıcısı daha yaxşı idi (adını unutdum).

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• В Азербайджане удостоверения личности будут полностью оцифрованы
      До конца года в законодательство будут внесены изменения, которые предусматривают полную оцифровку свидетельств о рождении, браке и смерти, а также удостоверений личности в Азербайджане.
      Как сообщает Report, об этом министр цифрового развития и транспорта Рашад Набиев сказал на проходящем сегодня в Баку саммите Insurtech.
      По его словам, на выдачу данных документов приходится около 40% всех услуг, предоставляемых государством населению: «В связи с этим в законодательство будет внесено более 250 актов и изменений».
      Набиев подчеркнул, что с этими изменениями подавляющее большинство транзакций между государством и бизнесом, государством и гражданами перейдет в электронный формат.
      Media.az
      • 24 replies
    • Принудительная смена интернет провайдера!
      Приходят представители Бакинтернета и можно сказать угрожая отключением телефона, насаждают подключение к Бакинтернету. Правда они новую  оптическую проводят линию телефона. У нас катв1 и нас устраивает. Могут ли они отключить телефон стационарный? говорят отключим потом будете себе новый проводить за большую сумму. Насколько это реально?  Телефон я хочу оставить естественно, он нужен для катв. если кто в курсе подскажите плиз.
      • 55 replies
    • В Казахстане приняли «закон Салтанат» - о защите прав женщин и безопасности детей
      Президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев подписал закон «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения прав женщин и безопасности детей».
      bezopasnosti-detei
      • 9 replies
    • Вай❗Переехавший в США журналист Натик Наиляоглу обручился с мужчиной
      О помолвке Натик Наиляоглу сообщил на своей странице в социальной сети Facebook.
      Помолвка проживающего в Вашингтоне Н.Наиляоглу с риелтором Эндрю Корднером состоялась 15 февраля, но о переменах в личной жизни журналист сообщил в Facebook сегодня, указав в графе «семейное положение» имя своего партнера и дату помолвки.
      Отметим, что ряд СМИ сообщают о том, что Н.Наиляоглу и Э.Корднер поженились, но в Facebook у журналиста нет информации о вступлении в брак, а сообщается только о помолвке.
      Напомним, что журналист долгое время работал репортером в новостном эфире канала ANS – в США Н.Наиляоглу переехал сравнительно недавно.

Фото: Instagram by @dr3ww___
        🤗🤗🤗
        • Milli
        • Haha
      • 193 replies
    • [VERIFIED] Строительство и ремонт домов, квартир и других объектов недвижимости  от 100 м²
      Профессиональная бригада мастеров под моим руководством производит комплексное строительство и  ремонт домов, квартир и любых других помещений . Большой опыт работы. Работаем как по Вашему проекту , так и предоставляем услуги своего дизайнера. Предоставляем весь спектр услуг :электрика,сантехник­а, декоративное покрытие, монтаж пластиковых окон и кондиционеров, малярные работы, монтаж напольных покрытий(черный пол, ламинат, паркет), любые виды работы с алчипаном(потолок, полки, перегородки), монтаж теплого пола, установка дверей.
      Работаем по договору и без договора.
      По желанию заказчика устанавливается Online-видео наблюдение(бесплатно) на объекте.
      Телефон: 070 636 53 83
      л
      • 342 replies
    • Почему молодой картофель на столичных рынках стоит так дорого? - ВИДЕО
      На столичных рынках картофель из Шамкира предлагается покупателям по разным ценам.
      Как передает xezerxeber.az, одни продавцы продают 1 кг шамкирского картофеля за 3 маната, а другие - за 5.
      Граждане сообщили, что при покупке данного овоща не обращают внимания на то, из какого региона он был привезен.
      Продавцы, в свою очередь, отметили, что картофель из Шамкира продается дороже, чем привезенный из других районов страны, потому что при его выращивании не используются химикаты.
      Подробнее - в сюжете.

• 63 replies
    • Чингиз Абдуллаев в больнице
      Народный писатель Чингиз Абдуллаев находится в тяжелом состоянии. Он помещен в отделение реанимации Центрального таможенного госпиталя. Сообщается, что три дня назад Чингиз Абдуллаев был госпитализирован с отравлением, но затем выписан. Сегодня его состояние вновь ухудшилось. = Здоровье Чингиза Абдуллаева - тайна за семью печатями? - обновлено — Haqqin
      • 17 replies
    • ISOFORKLIFTREPAIR
      Ремонт вилочных электропогрузчиков включает в себя: 994706904766
      Выезд на место эксплуатации электропогрузчика для проведения технического обслуживания, диагностики неисправности, ремонта Диагностика и оценка целесообразности (рентабельности) проведения ремонта Подбор запасных частей необходимых для ремонта электропогрузчиков  Согласование стоимости и сроков проведение ремонта с заказчиком Непосредственно ремонт после утверждения стоимости и сроков ремонта Гарантия на выполненные работы 
      • 13 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...