Jump to content
  • Откройте аккаунт на Диспуте за 5 минут

Продаете недвижимость, машину, телефон, одежду?  Тысячи  просмотров ежедневно на dispute.az  помогут вам. Бесплатная доска обьявлений.

Mercedes W124 E300

schads

Recommended Posts

Salam.millet. demeli men masini xodladim bu gunlerde, normal isledi,srna yola cixanda qazi basanda masin boxulurdu,ele bilki qazi axira kimi absanda sureti gec yixir, ve 800-dan o t5erefe yixmir, pir-pir eleyir ozu ozune, getdim farsunkalari deyisdim etzesini aldim,sonra svecalarida deyisdim,indi yenede pir-pir edir qazia xira kimi basnda. Mende 103 matordu, 6 silindir, 3 mator , w124 kuza.neden ola biler? babinden ola biler? yoxsa svecalrin absina kecen toklarda abriv var?

misal ucun indi normal isleyir,qazi absiram axira kimi pis-pis elemir, amma bezen pis pis eleyir,suretide yixmir,tutmasi var.Ustaya gosterdimd eyirki, ya babindir, ya svecaklra kecen tokdan, ya tramplinden ayda begeniogdan.siz ne bash acirsiniz?

• Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salam.millet. demeli men masini xodladim bu gunlerde, normal isledi,srna yola cixanda qazi basanda masin boxulurdu,ele bilki qazi axira kimi absanda sureti gec yixir, ve 800-dan o t5erefe yixmir, pir-pir eleyir ozu ozune, getdim farsunkalari deyisdim etzesini aldim,sonra svecalarida deyisdim,indi yenede pir-pir edir qazia xira kimi basnda. Mende 103 matordu, 6 silindir, 3 mator , w124 kuza.neden ola biler? babinden ola biler? yoxsa svecalrin absina kecen toklarda abriv var?

misal ucun indi normal isleyir,qazi absiram axira kimi pis-pis elemir, amma bezen pis pis eleyir,suretide yixmir,tutmasi var.Ustaya gosterdimd eyirki, ya babindir, ya svecaklra kecen tokdan, ya tramplinden ayda begeniogdan.siz ne bash acirsiniz?

050 221 37 00 Toфик

Dayimin nomresi. Bir bira hemin problem olub onda. Hell eledi onun ustasi. e280 6 cilindr 1994

Sizcə 11000 baha deyil? Mence bele köhne maşına bu qiymet çoxdu. Bu qiymete onnansa C klass almaq olar. Sizcə düz demirem? :)

xeyr duz demirsiniz :) bu masin mercedesin osibaksidir konkretx arab olmu daxilmir. mena dam taniyirdim vaxti ile almaniyaya gedib imenno bu modelden getirirdi, helem men Brabus 500E , veya w124 AMG, demirem))) C klass deyende ceska 93-2001 almaqdansa 95-in w124 al :) cerska biraz kaprizni masindir...ceska olub elaktron karobka olan (99) inanin ki,pox idi...rasxod teleb edirdi, yayda benzinasos atirdi, ne bilim olurudda nese problem, satdim 124 goturdum, problemsizdir...ozu ozune problem yarandi, ozu ozubnede probl;em itdi :D

xeyr duz demirsiniz :) bu masin mercedesin osibaksidir konkretx arab olmu daxilmir. mena dam taniyirdim vaxti ile almaniyaya gedib imenno bu modelden getirirdi, helem men Brabus 500E , veya w124 AMG, demirem))) C klass deyende ceska 93-2001 almaqdansa 95-in w124 al :) cerska biraz kaprizni masindir...ceska olub elaktron karobka olan (99) inanin ki,pox idi...rasxod teleb edirdi, yayda benzinasos atirdi, ne bilim olurudda nese problem, satdim 124 goturdum, problemsizdir...ozu ozune problem yarandi, ozu ozubnede probl;em itdi :D

Bes sizce W124 kupesi necedi. Biri var ili 1995-dir. Qiymeti 7000$ deyir mence bahadir. Sizce esl qiymeti neçedir?

7-mine yaxsidir, eger problemizdirse superdi alamxa deyer, yeniki motor (yax yemek) ve karobkasinda (salniki ciriamxi, skorost atmaxi v s.) problem yxodursa, bele 95-inki 7-minden bahadir, yegin nese defekti var... hedme probegine baxmag lazimdirki 250 mini kecmeyib ki...mendeki w124 isleyir trator kimi,buda bir nece sekili,satdixa qoymsudum o avxt 4 goz alamq ucund ayi satasi olmadim =) ele qaldim bu masinda

7-mine yaxsidir, eger problemizdirse superdi alamxa deyer, yeniki motor (yax yemek) ve karobkasinda (salniki ciriamxi, skorost atmaxi v s.) problem yxodursa, bele 95-inki 7-minden bahadir, yegin nese defekti var... hedme probegine baxmag lazimdirki 250 mini kecmeyib ki...mendeki w124 isleyir trator kimi,buda bir nece sekili,satdixa qoymsudum o avxt 4 goz alamq ucund ayi satasi olmadim =) ele qaldim bu masinda

men dediyim 95 kupedi,axi onlar hemiwe ucuz olur. Seninkinin ili ne4edi,matoru ne4edi?

men dediyim 95 kupedi,axi onlar hemiwe ucuz olur. Seninkinin ili ne4edi,matoru ne4edi?

mende 6 silindirdi yazmisam axi , 3 motor =) ilide sence necedir ?:D temiz ewkalar ne avxt cixib ?) bilsen ilinide bielceksen :D mens ene cupe getriereim ki,bu w124 kuzanin ki,o S kalssdan bu deg bahadir, ilide ozde 95 olan :D Braun versiyasi olan :D

mende 6 silindirdi yazmisam axi , 3 motor =) ilide sence necedir ?:D temiz ewkalar ne avxt cixib ?) bilsen ilinide bielceksen :D mens ene cupe getriereim ki,bu w124 kuzanin ki,o S kalssdan bu deg bahadir, ilide ozde 95 olan :D Braun versiyasi olan :D

duzunu desem menim elede basim cixmir. Neujeli sende 86-nindir?

86-da umumiyetle 124 kuzasi olub?) mens ehv elemiremse 124.00.5 modelleri 88-93 olub =) 85-97 (w124)

124 дебютировало 5 ноября 1984 года.

А "тямиз Е-шка" как вы выразились - с июня 93-его пошли.

124 дебютировало 5 ноября 1984 года.

А "тямиз Е-шка" как вы выразились - с июня 93-его пошли.

vi ofizaly sayte na 85 napisano i na wikipedia na 85-97 napisano. nu kogda zxa pradaja oni napisali 85 ?:D

• 4 weeks later...

Salam.Mende w124, 3 motor mercedesdir 95-in.seher durdum gordum ki,karobka yax axdim, getdim yamada baxdim, gordum ki,bublikden yax axidir, rengi qirmizi idi iyide, yeniki motor yaxi deyildi, karobkadan bublik yerinden yax axidir, ya salnikdir nedir ....kimin yaxsi korobka usta tanisi var?

pls. ustanin nomresini sms ile atsin 0507222333/0552008092

Qaqas sene meslehetim masini bu veziyyetde surme yag biraz axandan sonramasin arxaya getmeyecek sonra ise umumiyyetle baslayacaq pis islemeye ve iceride iznos gedecek karopkani remont elemeli olacaqsan menim dediklerimin bas vermesi ucun 1 litr yaqin axmasi kifayetdi eger yaq qirmizidisa demeli heleki karopkanin yaqi yaxsi veziyyetde olub.Sene bir nomre avecem ustanin adi Elxandi zeng ele danis masini apar onun yanina tel nomresi 050 310 61 43 saat 12 den sora zeng ele bu vaxti ise gelir seher seher cox vaxt telefonu sondurur.Eger biraz masindan basin cixirsa karopkanin supu olur matorun arxasinda onu cek yaqin seviyyesine bax eger azdisa onda dekstron 2 al litesi 9 manatdi az-az tok seviyyeni yoxla maksimumu kecmesin yeni dediyim oduki evakuatora ehtiyac yoxdu ozun gede bilersen bele sey menim basima gelmisdi uqurlar

• 2 months later...

salam.demeli mende 103 motor, w124 , 3.0 matordu. hardasa 2-3 ay evvel gordum ki,mashidan ayx baslayir azalir, matora 6,5 litrs yax deysiende tokruem, hardasa 1-2 min sururem ,shupa baxiram yax azalir...apardim ustaya dedieki gel klapanin salniklerini deyisek, dedim ki, ok.ghetdim vasmoydaki avangart dukanindan original klapan salniklerini aldim,getirdim ustaya. deyisdi. Gordum yox xeyri yoxdu.getirdim ki,ustaya verdim ki,kolzovat ele, yax yemesin.Bir problemidme var idiki,soyuq mator xodlayadna yaxin davleniyasi 3 olur, amma qizandan sorna 1-1,5 dusur.Qaz basan kimi davleniya artir, 2min obortda uize 3 olur davleniya, bunuda ustaya dedeim ,dedieki duzeler. uzun sozunq isasi, usta islemeye basladi, mende her gun gedib basi ustunde bitirdim =), Usta vali cixardi , dediki validan cizixlar var apariram yondurmaxa, neriman-canaqala arxasindaki. neise 50 manat getdi vala, dedeiyine gore birinci defedir yonulur ve 0,25 yondurur. kladishleri deyisdi, kolzolari deyisdi, originallari qoyuldu, mator yixildi geldi, yerine, xodladim, etze yax 10-40w tokuldu. mator soyuq 3 idi davleniya yaxin, qizdi yenede dusdu 1,2-1,5 -ma, usta dediki yax dacikinden oalcag, getdim oluxanadan bir dene davkleniya gosteren datcik aldim, getirdi evridm, filterin yanina baglai. yenede hemins ey oldu, fiteri getdim original aldim, yenede hemin ferg, dedeki nasosdadndir, karterde olan. getdim 4 dene 3.0 motorun w124 nasosunualdim getirdim, abx hansi ayxsidir onu qoy, acdi icini guay 6 ulduzlualra baxirdi ne edirdi, secdi birini qoydu ,yenede hemins ey, dedieki galovkandan olar, raspridvalin bsodur zaddir.neise prinzipe dusdum bu davleniya ile.getdim gurcustana qoz kimi galovka , klapan rapridval kopelkt 100 lariye aldim getirdim, etz eprokladka erling firmasi idi, qoydu qalovkanida bagldi, alinmadiki alinmadi, priboru vurdum deyisdimx eyri olmadi, apardim bakidaki basga "xod" geden motoristelre onalrda meterdiler. indi kim ne meslehetr ede biler?bu problem nece hell edim?

mesele budurki soyuq matroa yaxin davleniyasi 3-de durur, qizanda 1,2-1,5 olur, surende qaz basanda 2min obortda uze 3 olur, N-de xolostoy abariotda 900 abarot, 1,9- 2.0 davleniya, D-de 500-600 obortda 1,2-1,5 olur.xahis edirme komek edin...basga masinalrda goruruem ki, 190-da veya perexadnik evya temzi ewkada , masinad davleniya isti matora 2,5-3 olur,neden ola biler? deyismediyim sey qalmadi matorda...

Mence siz matoru bele sebeb bilmeden temir etdiyiniz ucun boyuk sehv etmisiniz izah edim.Soyuq matorda yaqin davleniyasi yuxari olmalidi cunki yaq qati olur ve yaxsi teziq yaranir.Umumiyyetle nasos normal isleyirse soyuq mator xodlanan kimi mersedeslerde teziq 3 ustunde olmalidi sizin nasosunuz ideal isleyir.Qizanda ise yaq durulur ve teziq dusur sizde buda ideal veziyyetdedi ve qaza basanda qalxmalidi buda normalnidi.Eger matorda taqqilti yoxiydise siz cox nahaq yere matoru acdirmisiz.Amma salnikleri duz edib deyismisiz ama buda hele sualdi.Siz gerek birinci kampressiyani yoxladaydiz sora lazimgelerse salnikler ondan sonra yene kampressiyani yoxladmaq eger azdirsa demeli kalsolar yeyilib onda matoru acmaqa deyerdi.Bu yazdiqlarimdan basqa sizin matorun yaq deyisenden deyisene 1-1.3 Litr yaq yemesi normalnidi.Bizim ustalar tupoydu yada alcaq pul qoparmaq ucun ne disen ederler indi yaxsi usta azdi gerek formda meslehet alaydin sora lazim olsa ustaya gederdin daha gecdi amma yaq nasosla isin olmasin o sen dediyin kimidise ideal isleyir

Eger sizde yaqi gosteren pakazatel eqreeb islemirse onda davlenyanin normal olub olmamasini bele yoxlamaq olar.Mersedeslerde matora yaq tokulen kriskani acirsiniz soyuq matorda xalastoy abarotda qizan matorda 800-900 abarotda bundan yuxari qaldirmaq tehlukelidi ustunuze yaq pari atila biler bundan sora ya balaca fanarikle yada gun isiqinda raspridvalin ustune baxirsiniz eger o yaqlidisa ve daimi ustune balaca-balaca yaq damcilari atilirsa demeli hersey eladi.eger raspredvalda yaq azdisa ve ya temiz yodusa bundan basqa surtunmeye oxsayan ses gelirse davlenya asaqidi.Bele olan halda birinci yaq filterini ondan sora lazim gelerse yaq sistemini yoxlamaq lazimdi

Yenede deyirem hecne elemek lazim deyil menim iki mersedesim olub birinde umumiyyetle bu daccik ve yaq eqrebi islemirdi elede sururdum masin ne yaq yeyirdi nede problem yaradirdi yuxarida yazdiqim kimi ayda 1 defe yoxlayirdim diger masinimda ise xalastoy abarotda masin qizandan sora 0 la 1 arasinda olurdu ve her iki halda muherlikim ideal veziyyetde idi.Hemde bu menim nezeriyyem deyil internet saytlarinda ele yazilib.Eger size lap maraqli gelirse ond Elxan ustaya zeng edin 050 3106143 sorusun yeqin siz tezelikcen mersedes surursunuz mende birinci bele qorxurdum mersedes essek masindi qorxmayin ve surun demek olarki butun problemli hisselerini bilirem lazim olsa sorusun.

motora xercim cixdida )) prinzipdeyem bu isin, dedieyiniz o bahali yaglr hansidirki? men 6 manata 1 litri Shell aliram, siz hansi yaglar meslehet gorursunuz?! durdum getdim gurcustana oradda bash acmadilar...qalmsiam bele..

p.s bu aralra ishlenmish qlushitel satan varsa, matordan arxaya kimi, zbor bildirin almaq fikrim var.amma desiyi zadi olmayan.tessekurler

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Our picks

• В Азербайджане резко выросло число объявлений о продаже Toyota Prius
      В Азербайджане со вчерашнего дня число объявлений о продаже Toyota Prius выросло в три раза.
      Как передает Media.az, только сегодня на популярном сайте купли-продажи автомобилей Turbo.az опубликовано свыше 70 объявлений о продаже Toyota Prius.
        При этом цены на автомобили снизились с 14 тыс. манатов до 10 - 12 тыс. манатов.
      Это связывается с тем, что накануне Кабмин утвердил «Требованиях к техническим характеристикам, внутреннему и внешнему оформлению транспортных средств, используемых для регулярных пассажирских перевозок и легковым автомобилем такси», согласно которым, автомобили старше 15 лет не могут быть использованы в качестве такси.

Media.az
        • Haha
      • 27 replies
    • Зверство в прямом эфире: Чем чревато жестокое обращение с детьми в соцсетях - ВИДЕО
      Сегодня цифровизация прочно вошла в нашу жизнь. Практически у каждого человека есть личный аккаунт в той или иной социальной сети. Вначале эти онлайн-платформы предназначались для общения между людьми, разделенными большими расстояниями. Однако со временем соцсети начали
      • 4 replies
    • Таксистов обяжут устанавливать в салоне автомобиля видеокамеру и соответствовать экостандарту
      Обнародованы требования к техническим показателям транспортных средств, используемых при перевозке пассажиров легковым автомобилем такси.
      Это нашло отражение в утвержденных сегодня Кабинетом министров «Требованиях к техническим характеристикам, внутреннему и внешнему оформлению транспортных средств, используемых для регулярных пассажирских перевозок и легковым автомобилем такси».
      В легковых автомобилях такси должны быть установлены видеокамеры, которые охватывают весь салон и оснащены запоминающим устройством, способным хранить записанную информацию как минимум один месяц.
      Согласно требованиям, легковые автомобили такси должны соответствовать как минимум экологическому стандарту «Евро-5».
      Media.az
        • Haha
        • Like
      • 62 replies
    • Новое мошенничество с бронированием.
      Участились проделки мошенников в Азерб. Сколько бы полиция не призывали граждан быть бдительны все равно обманываються. Не пишите и не перечисляйте деньги через сайты которые не знаете и тем более не пишите 3 значное security cod. У одного пожилого человека сняли в течении 2 месяцев 72000 манат с карты! И так новое мошенничество:  Знакомиться с местным мужчиной на фб девушка из Украины, России или же часто Эстония, Сингапур и т.д. и предлагает встретиться сходить в кино например. Сейчас много маленьких кино, караоке там игры и тд в аренду на пару часов в Баку. Сбрасывает сайт кинотеатра с бакинским адресом ну например в наримановском районе, на двоих или группу и просит зделать резерв. Ну мужчина ничего не подозревая темболее местный адрес заходит на сайт и для резерва там требуется номер карты, security cod, во сколько и на чьё имя резерв. Все как обычно он оплачивает скажем 170 манат за 3 часа с едой вплоть до кольяна! Девушка даже предлагает заехать за ним. Ну к тому времени потерпевший с которого уже списали деньги за резерв подъезжает к кинотеатру по указанному сайту а там действительно маленькое помещение с комнатами где смотрят кино и караоке поют но только они говорят что они не знакомы с этим сайтом и вообще что это не их фотки комнат. Обращаясь в банк или полицию те говорят что вы не первый и не последний кто жертва мошенников. Таких случаев уже в Баку тысячами.
      https://m.facebook.com/groups/246661159172976/permalink/1789871651518578/?mibextid=WC7FNe

• Confused
        • Haha
        • Thanks
      • 40 replies
    • Что за космические цены на парковку?
      Установлены тарифы на реконструированной парковке в центре Баку - ФОТО
      Лейла Мамедова14:14 - Сегодня   Установлены тарифы на парковку на станции автостоянки Бакинского железнодорожного вокзала, расположенной на пересечении улиц Сулеймана Рагимова и Мирали Гашгая.
      Цены определяются исходя из времени парковки, сообщает Trend.
      За первые 15 минут плата за парковку не взимается.
      Цены на парковку следующие:
      15-30 минут - один манат,
        30-60 минут - два маната,
      1-2 часа - четыре маната,
      2-3 часа - шесть манатов,
      3-5 часов - 10 манатов,
      5-7 часов - 14 манатов,
      7-10 часов - 18 манатов,
      10-15 часов – 22 маната,
      15-20 часов -26 манатов,
      20-24 часа – 30 манатов.

• Like
      • 148 replies
    • 30-летняя женщина оставила двоих детей и сбежала из дома: мать беглянки винит знакомую из TikTok – ВИДЕО
      В Азербайджане 30-летняя мать двоих детей сбежала из дома из-за знакомой, с которой познакомилась в TikTok. 
      Об этом в программе Səni axtarıram («Ищу тебя») рассказала мать сбежавшей из дома Марджаны Гасымовой Матанат Гасымова. 
      Женщина отметила, что ее дочь ушла из дома два месяца назад. 
        «В 12 часов ночи моя дочь, оставив двоих детей дома, сбежала. Я позвонила ей, чтобы узнать, где она? Марджана сказала, что она в городе. На мой вопрос: куда ты ушла, оставив детей дома, она ответила «правильно сделала». Моя сестра утверждает, что Марджана ушла из дома из-за женщины, с которой познакомилась в соцсети в TikTok», - рассказала она.
      Подробнее - в видео:
        • Confused
        • Haha
      • 53 replies
    • А вы общаетесь с ИИ?))
      Предлагаю в этой теме обсудить ИИ и его помощь в нашей жизни. 
      Лично мне он помогает часто по многим вопросам, от работы до "стоит ли начинать общение с человеком, интересующимся БДСМ и является ли он психически нездоровым", оказывается, что не является, по мнению ИИ, и он вполне рекомендует такого знакомого иметь, правда в каком статусе иметь, мы не стали с ним уточнять, наверное для расширения кругозора, но это так, к слову)) 

Иногда мы просто болтаем, у него вполне себе есть чувство юмора, он реагирует на добрые и ласковые слова. И вообще приятный собеседник)) 

Интересно узнать, только я тут псих или среди нас есть те, кто общается с chatGPT, например? 
      Или с другим? 
      Может он вам в работе помогает?
      В общем, тема не ограничивается рамками, пишем всё об ИИ. 

Что они однажды захватят мир и так понятно, потому будьте с ними вежливы, не портьте отношения)) 

• Haha
        • Like
      • 113 replies
    • В туалете бакинского молла жестоко избили парня с аутизмом
      В одном из туалетов торгового центра Gənclik Mall жестоко избили молодого человека с аутизмом.
      Об этом сообщила в соцсети руководитель общественного объединения Birgə və Sağlam Айтен Эйналова.
      По ее словам, Кянана жестоко избили, ударяя по лицу, причем, по словам очевидцев, уборная после случившегося была вся в крови.
      Отмечается, что причина столь жестоких действий неизвестна.
      «Мы просили полицию разобраться в этом вопросе, однако сотрудник полиции звонит нам каждый день в течение всей недели и обещает прийти завтра. Он каждый день задает одни и те же вопросы, но до сих пор не пришел», - пишет Эйналова.
        А.Эйналова также отметила, что представители службы безопасности ТЦ пытались запутать маму Кянана. По ее словам, они предлагали ей не распространяться об инциденте, аргументируя это тем, что виновных все равно не найдут.
      А.Эйналова отметила, что с их стороны было направлено письмо на имя главы МВД, и будет сделано все необходимое для того, чтобы восторжествовала справедливость.
      Однако она также обратилась к гражданам с просьбой поделиться постом и осветить данный вопрос.
      В свою очередь начальник отдела пресс-службы Министерства внутренних дел Зейни Гусейнов ответил в комментарии к посту, что вопрос взят под контроль и расследуется. Общественности будет предоставлена информация о результатах расследования.

https://www.instagram.com/p/C47rt1ttS_b/?igsh=aWcxdWZmYTZ0czdq

• Upvote
        • Sad
      • 11 replies
  • Recently Browsing   0 members, 0 guests

• No registered users viewing this page.
  • Create New...